Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nastawą programatora TANGO


tomiko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Czy ktoś może się podzielić wiedzą na temat ustawień Kotła tłokowego typu KTM firmy Tilgner z Pleszewa ze sterownikiem TANGO. Zacząłem palić od 4 dni EKO-GROSZKIEM i przy ustawieniach fabrycznych spala mi ok 60kg paliwa na dobę, to chyba dużo za dużo. Temp w pomieszczeniach 21st. Czy to może być wina zbyt dużego ciągu w kominie poniewaz na podtrzymaniu wentylator zaczyna obracać się w drugą stronę. Dym z komina nie jest przezroczysty tylko czarny. Proszę o jakąś pomoc. Jeśli będą pytania co do konkretniejszego opisu chętnie odpowiem. Dodam że jest to nowy dom o pow. 150m2 a moc kotła 20KW.

temperatura na piecu 55st. za wymiennikiem 50st. Na powrocie brak zamontowanego wskaźnika temp.

Moje ustawienia na sterowniku:

Pau-150s

CdP-20s

PPo-3

CoC-5

OFS-7

bPo-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja również posiadam kocioł KTM Tilgnera z Pleszewa - moc 25 KW.

W moim przypadku ogrzewa nowy dom 130m2, docieplony styropianem 12 cm, czyli: c.o., c.w.u. oraz ogrzewanie tradycyjne grzejnikowe a także podłogowe na powierzchni 50m2.

Obecnie opalam przeciętnym groszkiem o kaloryczności 25000 i załadowanie podajnika do pełna wystarcza na 3 doby.

 

pozdrawiam

rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Ja także cały czas ekperymentuje, zależnie od rodzaju opału oczywiście. Ustawienia mojej firmy instalaotrskiej też już zmieniałem po konsultacjach z nimi. W każdym razie na początku mój kocioł również zużywał dużo więcej opału.

Przede wszystkim za często podawał opał (Coc) i zbyt duże porcje(PPo krotność podawania paliwa) - widać po systematycznym przesuwaniu się płomienia w stronę szuflady - twoje ustawienia są podobne do moich pierwotnych i tu leży problem.

 

obecnie mam mniej więcej takie:

Pau-200s

CdP-20s

PPo-1 lub 2

CoC-30-50 min.

OFS-9

bPo-10

 

Nie twierdzę że to najlepsze ustawienie każdy przypadek jest indywidualny, trzeba dostosować do swoich warunków oczywiście zalecam kontakt z instalatorem.

 

pozdrawiam i mam nadzieje że cokolwiek pomogę choć trzeba pamiętać że po każdej zmianie ustawień należy kontrolować sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panow,

 

Moje doswiadczenia z piecem na ekogroszek trwaja juz trzeci rok. Rowniez mam piec z pleszewa, 34KW ze sterownikiem Tango. Nad poprawnymi ustawieniami pracowalem dobry miesiac, albo jeszcze wiecej. Teraz (oczywiscie w zaleznosci od temperatury) pelen podajnik (90kg) wystarcza mi na 2,5-4 dni. Zaznaczam, ze ogrzewam dom 220m2. Nie chce mi sie w tej chwili leciec do kotlowni, ale jesli ktos bedzie zainteresowany, to chetnie podam mu ustawienia :)

Srednia temperatura w domu 21-22 stopnie. Chociaz kaloryfery wyposazone mam w termostaty, temperature w domu reguluje zazwyczaj piecem (zmieniam temperature zalaczania podajnika)

 

Pozdrawiam :)

 

A, ktos wyzej pisal, ze ma czarny dym z komina. U mnie jest bielutki, jest go bardzo malo i w zasadzie tylko podczas pracy dmuchawy i podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja męczę się dalej z tym piecem, dwa razy zmieniałem eko-groszek. jest trochę lepiej ale to jeszcze nie to. dlatego proszę jak możesz prześlij swoje ustawienia pieca, będę bardzo wdzięczny. Już mi ręce opadają a instalatorzy mówią, że te piece już tak mają. Dlatego dałem sobie już z nimi spokój. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jaki jest przekrój wew komina , u mnie 35x40 cm kominarz jak odbierał był zaskoczony że "w końcu jest taki jak być powinien".

 

Jaki jest kolor popiołu ?? czym jasniejszy tym lepiej.

 

Może przyczyna leży po stronie "układu wydechowego" - jest w zbyt małe światło komina.

Czarny kolor spalin może być spowodowany zbyt małą ilością powietrza dostarczonego podczas spalania , natomiast biały kolor jest wtedy gdy paliwo jest mokre lub jest zbyt niska temperatura spalania.

Podczas rozpalania kopci , ale jak się rozgrzeje jest już ok.

 

Powierzchnia ogrzewania 260 m2 piec retortowy 25 kw z Pleszewa.

Temp w domu ok 24*C , piec nastawiony jest w obecej chwili na 55*C. Przepustnica na dmuchawie minimanie zasłania światło dolotu powietrza dmuchawy.

Zużycie paliwa ok , worek eko groszku - 25 kg na dobę. Dom jest ogrzewany 3 sezon , kaloryfery z"termostatami" łazienka ogrzewana podłogowo . Budynek ocieplony styropianem 10cm . Okna pcv 5 komorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia na chwile obecna:

 

Pau - 100

CdP - 40

PPo - 1

CoC - 70

OFS - 9

bPo - 10

temp. na piecu 45C (w chwili obecnej, gdzie na dworze jest kolo zera stopni). Max temp na piecu mialem 60C przy sredniej na dworze -15C

 

Ustawienia u kazdego beda inne, bo to zalezy od budynku, wielkosci pieca itp. Ja moge miec dosc specyficzne, bo mam nieco za duzy piec 34kW na 220m2, ale w przyszlym roku dojdzie do tego poddasze (okolo 70m2), wiec bedzie ok.

 

Ktos wyzej pisal o duzym przeswicie komina. W pelni sie z tym zgadzam, gdyz sam musialem przerabiac komin (wczesniej byl zbyt maly przeswit). Teraz jest 35x25 i to jest ponoc niezbedne minimum.

Co do popiolu, to u mnie w zasadzie jest "puch", po spaleniu wegla zostaje tak lekki popiol, ze mam straszny problem z jego wysypywaniem (tlumany zamiast do smietnika, lataja w powietrzu).

No i jeszcze jest sprawa wegla. Nie warto szukac najtanszego, z doswiadczenia wiem, ze lepiej zaplacic te 50zl wiecej i miec porzadny wegiel, niz pozniej sie meczyc. Raz zrobilem taki blad i sie nauczylem :)

 

A i jeszcze jedno, nie mozna sie przejmowac, ze nasz piec spala "wiecej" niz mowi ktos inny. Ludzie maja sklonnosc do przesadzania. Slyszalem juz na temat spalania mnuuustwo bajeczek. W zyciu nikomu nie uwierze, ze spala 20kg na dobe przy wielkosci chaty 250m2, no chyba ze lubi miec 19C w domu.

Ja piec jak wlaczam przy pierwszych chlodach, tak wylaczam jak na dworze robi sie cieplo i spalam okolo 5ton na rok.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

,,mgost,, - mam również piec z podajnikiem tłokowym mocy 36 KW. http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/kotly-...iniak/kwsp.html

 

Dom ma pow użytk. na razie 140 m.kw.,jednak w przyszłym roku dojdzie poddasze użytkowe ...w sumie ok.200m.kw.

Jak widzisz również mam piec dużo za duży jak na tą powierzchnię. Teraz palę w starym piecu ...no 3-letnim miałowcu zsypywanym jednorazowo na dobę. Zasypuję jednak groszkiem odłączyłem dmuchawę i palę na ciągu grawitacyjnym ...wytrzymuje mi dawka 28 kg.18 godzin.Wcześniej z dmuchawą też tyle samo opału spalało się w12 godzin. Oszczędność ewidentna. Jak myślisz... po podłączeniu nowego pieca będę miał większe zużycie?

Napisz proszę, ile Ci spala teraz na dobę?

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich.

 

Czy ktoś może się podzielić wiedzą na temat ustawień Kotła tłokowego typu KTM firmy Tilgner z Pleszewa ze sterownikiem TANGO. Zacząłem palić od 4 dni EKO-GROSZKIEM i przy ustawieniach fabrycznych spala mi ok 60kg paliwa na dobę, to chyba dużo za dużo. Temp w pomieszczeniach 21st. Czy to może być wina zbyt dużego ciągu w kominie poniewaz na podtrzymaniu wentylator zaczyna obracać się w drugą stronę. Dym z komina nie jest przezroczysty tylko czarny. Proszę o jakąś pomoc. Jeśli będą pytania co do konkretniejszego opisu chętnie odpowiem. Dodam że jest to nowy dom o pow. 150m2 a moc kotła 20KW.

temperatura na piecu 55st. za wymiennikiem 50st. Na powrocie brak zamontowanego wskaźnika temp.

Moje ustawienia na sterowniku:

Pau-150s

CdP-20s

PPo-3

CoC-5

OFS-7

bPo-8

 

Mam podobny problem. Posiadam piec EkoLawa 25KW z podajnikiem tłkowym Herkules i programatorem Tango Negro. Niestety cofa mi się ogiń, bardzo dużo pali i tworzy niesamowite ilości popiołu. Może ktoś mi pomoże w ustawieniach.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

posiadam rowniez kociol kwsp 26kw marciniak powierzchniia to ok 200m2 nowy budynek sciana leier 30 styropian 12cm spalanie to ok 5okg na dobe moje ustawienia

Pau 240

CdP 20

PPo 1

Coc 70

Ofs 30

bPo 20

steroenik tango c+

moze ktos ma lepsze ustawienia spalanie ekoroszku ceskiego to ok50-60kg na dobe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam... Mam problem z nastawieniem swojego pieca. Posiadam piec KTM Tilgner Tłok moc 34KW, sterownik tango C+, Piec ogrzewa dom o powierzchni ok 190m pow. użytkowej, oraz bojler ok.150L. Cyrkulacja wody z bojlera jest włączona tylko cztery godziny na dobę. Dom ocieplony styropianem 10cm. Zbudowany z cegły max 30cm grubości. Budynek z zamieszkałym poddaszem, Dach z blachodachówki, Dach odeskowany, pod deskami wełna grubość 20cm. Palę groszkiem ok. 25kj mocy. Piec spala ok.50 kg. groszku na dobę. Groszek nie spala się w całości, pozostają ciemne kawałki węgla oraz robi się żużel. Moje parametry na piecu:

PAU-80

CDP-25

PPo-1

COC-50

OFS-20

bPo-20

Edytowane przez zawidarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Kocioł Marciniak 20kw. Regulator tango.

Ustawienia;

PAu- 210

CdP- 15

PPo- 6

CoC- 11

OFS- 15

bPo- 14

temp. zadana 57stopni-dochodzi do 78. Rzadko wchodzi w tryb pracy.

Ekogroszek z kopalni Bobrek,popiól bez spieków jak pył. Szuflada popiołu co 2-3 zasobniki.

Spalanie ok.15- 25kg na dobę( zależnie od temp. pogody), zasobnik 120kg wg producenta(ale wchodzi 2 worki po 40kg+ wiaderko 10l) na ok 4-5dni.

Dom 2 letni parterowy o pow.ogrzewanej 149m docieplony-styropian ściany-15cm, strop-10cm, podłoga-10cm. Okna plastikowe effector II.

W kotłowni bojler 120l,zawór 4drogowy (skala do 10) ustawiony na 4 w dzień i 3 w nocy. Temperatura w domu 21-22 w dzień 20-21 w nocy.

Opalam od początku października (czasami wygaszałem na 2-3dni jak było ciepło)- teraz jest początek marca-zużyłem 2200kg.

Piec rozpalam drewnem (deski po budowie) aż osiągnie temp. zadaną i woda na powrocie ciepła (parenaście minut) i załączam podajnik (spora oszczędność).

Może komuś pomogę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.