Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie chodziło o ten czy ten. Można go ustawić żeby działał z histerezą albo z czymś co nazwali PWM. Tu nie wiem czy tłumaczyć skrót dosłownie czy ukryli pod tym hasłem PI.

Rzeczywiście dobre to nazwali, bo chyba PI to oni nie znają.

ten ich sposób przypomina bardziej PWM. Sam PWM to tylko zdolność do podawania sygnału o zmiennej częstotliwości/długości.

Natomiast trzeba jeszcze wiedzieć jakie te długości mają byc w danej chwili.

Do tego można zastosowac metodę "na oko" lub np. PI (co też nie gwarantuje dobrych efektów).

Tybox akurat stosuje PI a Salus z tego co wiem to na pałę robi.

Ale uwaga: to robienie na pałę i tak jest dużo lepsze niż on/off.

Z tego co wiem to Salus nie potrafi załączyć ogrzewania gdy temp. jest wyższa od zadanej, normalny człowiek też tak mysli.

W rzeczywistości trzeba załączać ogrzewanie nawet gdy jest cieplej niż temp. zadana.

Z tych co osobiście znam to Tybox tak robi, co świadczy o tym, że algorytm pisał tam prawdziwy znawca tematu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Salus nie potrafi załączyć ogrzewania gdy temp. jest wyższa od zadanej, normalny człowiek też tak mysli.

W rzeczywistości trzeba załączać ogrzewanie nawet gdy jest cieplej niż temp. zadana.

Serwis Salusa twierdzi, że ich regulatory z PWM to potrafą ;) . Ale tak jak piszesz chyba nie do końca wiedzą na czym sterowanie PI polega. Mam wrażenie, że mylą histerezę z PI.

 

Co do Tyboxa bezprzewodowego to generalnie nie jestem zwolennikiem bezprzewodówki. Drut to drut :) Poza tym gdybym chciał użyć bezprzewodowych regulatorów do sterowania siłownikami to odbiorniki RF musiałbym wieszać obok skrzynki rozdzielacza a to nie wchodzi w grę. BTW jaki jest zasięg takiego Tyboxa RF?

Na razie w kwestii termostatów wiem, że:

- Tybox pyka sobie i wnerwia w nocy jak w sypialni wisi :),

- Euroster 2026 (Solter 2026 pewnie też bo to to samo) zrąbany algorytm,

- Salus "inteligencja" na pałę.

I teraz pytanie (zakładając, że pogodówka i sterowanie mieszaczem będzie jako główne) czy przyzwyczajać się do tykania czy żyć z "pseudointeligentem"?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz taki dylemat, a nie cena 250 zł/termostat to zdecydowanie polecam Tybox RF.

Odbiorniki mogą być gdziekolwiek, byle do siłowników doprowadzone były kabelki (np. można w kotłowni je umieścić).

Zasięg myślę, że na normalny dom wystarczy (przez 2 stropy zbrojone + 1 ścianę na pewno działa).

 

Mnie się podoba infrastruktura Salusa i to, że mają wersję cichego przełączania, tylko jak mi ktoś mówi, że przełączanie działa 4:1 minuty albo odwrotnie, zależy od sytuacji, to niech się nie dziwi, że piszę potem na forum, że to shit jest i tyle.

Mnie się nie chce w to wierzyć, że tak można spie.. zepsuć całą fajną resztę i sądzę, że to w końcu ktoś normalny zmieni.

Może nawet już jest inny algorytm tylko o tym nie wiem...

Więc póki co... RF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna kwestia. O ile sterownik z PI do sterowania zaworow od OP jest dobry, to juz do bezposredniego sterowania (zalaczania) kotla juz nie bardzo - u mnie przy sterowaniu kotla tyboxem, kociol potrafil naliczyc ponad 100 startow na dobe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się dziwię, że stosuje się to (tybox, diana) do sterowania kotłami gazowymi poważnych producentów skoro rzeczywiście przełączeń jest dużo.

Czyżby kondensaty nie traciły sprawności przy 100 załączeniach na dobę?

Jak ktoś wie, to niech napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chciałbym odświeżyć temat i pokazać pierwsze testy systemu sterowania podłogówką o którym pisałem wcześniej ,poniżej krótki filmik , na razie system współpracuje z termostatami w starych obudowach ale na tablicy poglądowej na samym dole zamieściłem jak będzie wyglądał docelowy sterownik w nowym dizajnie .

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odkopię temat, zastanawiam się nad sterownikiem do podłogówek, co obecnie polecacie? tyboxa 710 czy auratona 2025?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje trzy takie sterowniki, wiec trochę cena zabija :( ... tak strasznie głośno przełącza się 710?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.