Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Pustego Domu, Piec Węglowy Z Grzałką El.?


marcusgawin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sznownych Forumowiczów, mam następujący dylemat:

posiadam parterówkę z ogrzwaniem podłogowym i tradycyjne grzejniki panelowe, piec to Karo firmy Protech o mocy 15kW, na ekogroszek .

Sytuacja finasowa zmusiła nas do wyjazdu z Polski -na stałe, i mam dylemat jak zabezpieczyć w zimie cały dom przed zamarznieciem.

Tej zimy sasiad się tym zajmował (palił tak aby była dodatnia temp.)

Jednak wpadłem na pomysł aby zastosować mocną grzałkę do pieca i jakiś sterownik tak aby była powyżej zera w domu. Oczywiście grzałka na siłę czyli 400V, czy już ktoś to przerabiał ?

proszę o podpowiedzi

pozdrawiam

 

MG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie nowy - zobacz jak jest dodatkowo podgrzewany kocioł Biawara na pellet - może mieć w opcji grzałkę 6-9kW sterowaną układem przeciwzamrożeniowym - utrzymuje w pokojach temp ok 10-15C.

Wiekszość kotłów na paliwo stałe ze skandynawi ma taką opcję .

Jedyny problem, oprócz braku prądu, to koszty - ale przy odpowiednim sterowniku + nocnej taryfie powinno działać niezbyt kosztownie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za odpowiedź. U mnie wystarczy 2-3 stopnie na plusie,bo po co mam grzać do 10stopni skoro nikogo tam nie bedzie ?. Znalazłem na alledrogo taką grzałę http://allegro.pl/grzalka-z-termostatem-grbt-3x3000w-400v-u-6-4-i3098071620.html teraz jakiś sterownik byłby potrzebny, żeby włączał to ustrojstwo tylko w nocnej taryfie i tak przez całą zime . No z kosztami się liczę ale nie mam innego wyjścia , chyba że kupiec sie znajdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz możliwość wynajęcia mieszkania ,dom będzie ogrzewany i jakieś pieniądze z tego będą, a przy okazji obejdzie się bez przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dom jest przeznaczony na sprzadaż i nie chcę ewentualnych problemów z najemcą. Jednak dzisiaj sprzedać dom to niestety trzeba dłuuugo czekać, a to wiąże sie z tym że bedzie w zimie będę musiał go ogrzewać , może kuzyna poproszę żeby raz na tydzień przepalił w piecu ( zasobnik wystarczy na 2-3 dni palenia. Ewentualnie dojeję glikolu do układu i zawsze to niższa temp.zamarzania :-)

dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Niekoniecznie. Dom, który kupiłem, sprzedawano bezskutecznie przez 5 lat, a ja jeszcze przez kolejny rok prowadziłem negocjacje zanim zrozumieli, że trochę przesadzają. Choć i tak od samego początku wiedziałem, że to będzie moje zgodnie z zasadą: "trafiła potwora swego amatora" :)

 

Swoją drogą to chociaż by napisał sprzedałem dom czy rozwiązałem temat w taki czy taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.