Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Normalnie głowa mnie już boli od szukania jakiś sensownych informacji na necie, na temat kotłów. Stąd też moja wizyta tutaj. Trochę poczytałem ale wciąż mam wiecej pytań niż odpowiedzi.

Pomóżcie i doradzcie bo czas mnie nagli (obecny piec już kona) a im bliżej zakupu kotła tym wiecej niepewności

Ok do brzegu....

Mam mieszkanie 60m2 na poddaszu. MIeszkanie ma ok 2,5 m wysokości ale są miejsca że jest wyżej. Jak na poddasze mieszkanie jest w "miarę" ciepłe. Wszędzie płyta kartonowo-gipsowa a pod nią wata. W tym sezonie przy dużych mrozach (i przy 12letnim piecu z otwartą komorą) zużywaliśmy ok 130-140m3 gazu miesięcznie.

Zdecydowałem się na zakup pieca dwufunkcyjnego z zamknięta komorą spalania. Ze względu na bliskość serwisu wciąż waham się miedzy 3 kotłami. Mają różne moce a szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem zagadnienie modulacji kotła.

Dodam, że obecnie mam wanne a będzie prysznic, jest 1 łazienka i obecnie 3 osoby (może będą 4). Miesięcznie zużycie wody ok 10m3. Nie wiem jakie jeszcze informacje potrzebne są żeby rzetelnie dobrać moc pieca.

Pomóżcie bo każy instalator to co innego mówi i co innego poleca (oczywiście najlepsze są piece, które dany instalator montuje) :/

 

1) Junkers Ceraclass ZW 14-2 DV AE

2) Vaillant turboTEC VUW pro 202/3 M-H

3) Termet Minimax Elegance turbo GCO-DP-21-03 (21/21)

 

Bardzo proszę o pomoc, szczególnie jeśli chodzi o wybór pod kątem mocy. Każda inna uwaga na temat któregoś z tych kotłów będzie dla mnie równie ważna i na wagę złota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 60m2 mieszkania wszystkie kotły które wymieniłeś są za duże. Ale problem jest trochę bardziej skomplikowany niż to co napisałem w pierwszym zdaniu. Przy dwufunkcyjnych kotłach gazowych gdzie cwu jest podgrzewana przepływowo kocioł trzeba dobierać właśnie na ilość dostarczanej ciepłej wody a nie na CO. Jak na twoje mieszkanie wystarczy wydajność cwu na poziomie 8-10l/min to nie ma znaczenia który wybierzesz. To są proste kotły bez żadnych bajerów i nie ma bardzo nie co pisać o wyższości jednego nad drugim. Jak uznasz że potrzebujesz wyższej wydajności to możesz poszukać kotła z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo (jednak to już inna półka cenowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Normalnie głowa mnie już boli od szukania jakiś sensownych informacji na necie, na temat kotłów. Stąd też moja wizyta tutaj. Trochę poczytałem ale wciąż mam wiecej pytań niż odpowiedzi.

Pomóżcie i doradzcie bo czas mnie nagli (obecny piec już kona) a im bliżej zakupu kotła tym wiecej niepewności

Ok do brzegu....

Mam mieszkanie 60m2 na poddaszu. MIeszkanie ma ok 2,5 m wysokości ale są miejsca że jest wyżej. Jak na poddasze mieszkanie jest w "miarę" ciepłe. Wszędzie płyta kartonowo-gipsowa a pod nią wata. W tym sezonie przy dużych mrozach (i przy 12letnim piecu z otwartą komorą) zużywaliśmy ok 130-140m3 gazu miesięcznie.

Zdecydowałem się na zakup pieca dwufunkcyjnego z zamknięta komorą spalania. Ze względu na bliskość serwisu wciąż waham się miedzy 3 kotłami. Mają różne moce a szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem zagadnienie modulacji kotła.

Dodam, że obecnie mam wanne a będzie prysznic, jest 1 łazienka i obecnie 3 osoby (może będą 4). Miesięcznie zużycie wody ok 10m3. Nie wiem jakie jeszcze informacje potrzebne są żeby rzetelnie dobrać moc pieca.

Pomóżcie bo każy instalator to co innego mówi i co innego poleca (oczywiście najlepsze są piece, które dany instalator montuje) :/

 

1) Junkers Ceraclass ZW 14-2 DV AE

2) Vaillant turboTEC VUW pro 202/3 M-H

3) Termet Minimax Elegance turbo GCO-DP-21-03 (21/21)

 

Bardzo proszę o pomoc, szczególnie jeśli chodzi o wybór pod kątem mocy. Każda inna uwaga na temat któregoś z tych kotłów będzie dla mnie równie ważna i na wagę złota :)

Odnaśnie modulacji:działa to tak jeżeli włącza się ogrzewanie i np.zadana temp.wody kotłowej to 60stopni to palnik startuje z maxymalną mocą,jak temp. kotłowa zadana zostanie osiągnięta to palnik zmoduluje(zmniejszy)moc tak żeby nie przekroczyć zadanej temp.

Jeżeli wybierzesz termeta to tego Termet Minimax Elegance turbo GCO-DP-21-03 (24/24) jest to dokładnie ten sam kocioł tylko ten o którym ja piszę ma wyższą moc max.co ma bardzo duży wpływ na komfort cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.