Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Skrzynek


luckyluk83

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze bardzo o ocene podlaczenia skrzynek.

 

Nie mam jeszcze pieca tylko gola instalacje. Ale przed sprowadzeniem hydraulika chcialbym wiedziec co jest zle zwlaszcza w skrzynce 3 gdzie razem jest podlogowka i kaloryfery i czy mozna to jeszcze uratowac wstawiajac skrzynke 4 na pietrze korzystajac z zasilania szkrzynki 3.

 

skrzynka 1 - parter podlogowka

skrzynka 2 - parter grzejniki

skrzynka 3 - pietro grzejniki + pietro podlogowka (biele rurki)

post-50056-0-17153900-1365022474_thumb.jpg

post-50056-0-35970000-1365022480_thumb.jpg

post-50056-0-51361600-1365022485_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa przy mieszaczu nie musi być, może znajdować się w kotłowni wraz z TZM lub 3D. Ważne aby ten obieg miał osobne rury do kotłowni.

 

zgadza sie ale sugerujac sie montazem prawie kompletnego zestawu mieszajacego instalator pewnie nie zrobil oddzielnego zasilania.

osobiscie uwazam ze miejsce pompy jest w kotlowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Ja uważam że te RtL tam zamontowane to bardzo zły pomysł , gdy dolna belka się nagrzeje od powrotów grzejnikowych to one zaczną wariować . Jak już tak to już lepsze te multibox-y.

co kolega proponuje , osobiście bym się zastanowił nad tym czy RTL dadzą radę przy prawie 70m/b rury na jednej łazience , ( oj przydałby się mini mieszacz do podłogówki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedzi.

 

Z tego co rozumiem niektorzy stosuja takie rozwiazania ze jest z tej samej skrzynki podlogowka i kaloryfery. I tak jak u mnie podlgowka na powrocie ma zawory RTL.

Z zaworami RTL w tym rozwiazaniu moga byc problemy po dluzszej pracy jak juz cala skrzynka sie zagrzeje?

 

Czy moglbym to rozwiazac za pomoca wymiany skrzynki na np taka: (to tylko przyklad)

46_1273561765.jpg

Czy moze zrobic obok druga mala skrzynke ktora bedzie zasilana z rozgalezienia zasialania skrzynki juz instniejacej i korzystala z jej powrotu takze (tak zeby nie trzeba bylo kuc do kotlowi) ?

 

Bardzo z gory dziekuje za sugestie, zwlaszcza ze nie mam wiedzy hydraulicznej tylko kieruje sie logika krazenia wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak po nagrzaniu całego rozdzielacza Rtl będzie przepuszczał tylko w pozycji otwartej na maxa , nie będzie żadnej regulacji .

 

Rozdzielacz jaki dodałeś mógłby rozwiązać twoją sytuację gdybyś miał kocioł na paliwo stałe przy kotle gazowym możesz mieć niedosyt ,to rozwiązanie potrzebuje o 20 st wyższej tem. zasilana niż założyłeś do ogrzewania podłogówką . Może nie będę tu obiektywny ale jest to bardzo dobre rozwiązanie ,ale moim zdaniem trochę drogie na 2 obwody . Inne podobne podrabiane rozwiązania sobie daruj bo już całkiem się pogrążysz .Jak już pisałem wcześniej proponuję coś podobnego lub coś takiego jak jest wystawiane w sklepie naszego forum ( mały mieszacz do podłogówki ) . Możesz coś takiego sobie zrobić sam lub jak chcesz możesz sobie kupić gotowca z pompą elektroniczną Wilo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu zostawil bym wszystko tak jak jest obecnie. na 90% bedzie to dzialac. w lazienkach nie ma potrzeby precyzyjnego sterowania temperatura, nawet wskazane jest aby bylo cieplej.

jesli okaze sie ze zawory rtl rzeczywiscie nagrzewaja sie od skrzynki mozesz obok istniejacej wkuc mala do ktorej przeniesiesz obecne rtl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.