Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Do Nowego Domu 150M


mmarc3

Rekomendowane odpowiedzi

Konczę budowę nowego domu, pow. do ogrzania ok. 150m2, w podłodze 10 cm styropianu, sciany 15 cm styropianu, poddasze 25 cm wełny, ogrzewanie podłogowe tam gdzie płytki około 60m2 reszta grzejniki. Nie ma gazu ziemnego. Do niedawna byłem za piecem na ekogroszek, ale ostatnio widziałem dwie kotlownie u znajomych gdzie jest pełno kurzu z pieców na ekogroszek. Ja mam kotłownie zaraz przy holu i nie bardzo chcę taki syf. Zacząłem się zastanawiać nad piecem na pellet ale ostatnio w dwoch miejscach mi powiedziano że koszt pelletu na ten dom to bedzie około 5 tys za sezon, a olej opałowy mnie wyjdzie ok 6-7 tys i będę miał zupełnie czysto. Co zrobić, jaki piec kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o kosztach ogrzewania, a nic o zapotrzebowaniu. Koszty wynikają z zapotrzebowania i twoich preferencji odnośnie temperatury w pomieszczeniach. Sumy które podajesz to tylko "gdybanie" a nie to co będziesz musiał zapłacić. Wymieniłeś już ekogroszek, pellet, olej opałowy. Pozostał Ci jeszcze gaz płynny i kolejna możliwość czyli pompa ciepła (wtedy nie potrzebny Ci kocioł wcale) albo kombinacja źródeł. Zacznij od zapotrzebowania na ciepło budynku (dobry projekt powinien zawierać wszystkie dane) i nie zaczynaj od kupna kotła tylko od projektu. Czyli zacznij od spotkania z dobrym projektantem, bo warto problem ogrzewania i dostawy cwu ( o czym nie wspominasz w ogóle) rozwiązać kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmarc3 ja na twoim miejscu wybrałbym piec na ekogroszek ale weż pod uwagę również piece tłokowe (mam taki) ale w twoim przypadku myślę że przy mniejszym zapotrzebowaniu na ciepło lepszy będzie ten pierwszy. Co do kurzenia to jest w tym prawda ale można to rozwiązać zmniejszając lub jak niektórzy co o tym piszą na tym forum całkowicie wyeliminować. Poszukaj tutaj poczytaj no i przedewszystkim pooglądaj zdjęcia kotłowni (są i takie czasami że sam najlepiej ocenisz i na pewno pozwoli Ci to w wyborze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.