Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupiony Dom- Obecna Instalacja


marcinwuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taką sprawę, otóż w tamtym roku kupiłem dom 100m2 z piwnicą pod całym domem i podniesionym poddaszem niedocieplonym, jest to typowy kwadrat z 80 lat. Dom jest nie ocieplony ma plastikowe okna i trochę nieszczelną piwnicę. Co do ogrzewania kocioł KWM-S z pleszewa 25kW i pięć pionów parter- piętro.na 3 pionach są żeliwne grzejniki po 12 żeber na 1 są żeliwne po 6 żeber ale około metra wysokości i ostatni pion zrobiony miedzą , grzejnik łazienkowy i na piętrze purmo 60 cm. inst. była do kotła węglowego z grawitacyjnym (otwartym) obiegiem ( grube rury w piwnicy, cieńsze wyżej) teraz jest kawałkiem od pieca miedź i dalej do starych rur i do tego pompka i zbiorniczek (układ zamknięty). Boiler 120 l. Spaliłem już 6 ton miału a w domu bez szału 23st. max. Na wiosnę planuję uszczelnić piwnicę (wymienić okna i drzwi garażowe) ale muszę pomyśleć co dalej, póki co na ocieplanie domu mnie nie stać. Może jakieś sugestie co najpierw, jak poprawić skuteczność grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po 1 jak na 100m2, nawet nieocieplonych to kocioł 25 kw to jakieś nieporozumienie. Stąd wynika nieodpowiednie spalanie i zużycie opału. Spkojnie wystarczyłby pół mniejszy kocioł. Kolejna sprawa 23 stopnie uważasz za temperature bez szału, albo jesteś bardzo ciepłolubny albo mieszkałeś wcześniej na blokach, bo tam Cie sąsiedzi grzeją na 25 stopni i jesteś przyzwyczajony do takich temperatur. Każdy kolejny stopień podwyższa zużycie opału. Większość ludzi w domach jednorodzinnych grzeje na 19-21 stopni, oczywiście są wyjątki, ale to Ci którzy wyjątkowo lubią ciepło i przede wszystkim mają na to pieniądze.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie

W przypadku kotłów ten tzw "zapas", który uwielbiają Polacy, zupełnie nie działa, to powoduje że kocioł więcej czasu spędza w podtrzymaniu, a nie w fazie pracy, a każde zatrzymanie procesu spalania niesie negatywne skutki ekonomiczne i ekologiczne. Kocioł wykazuje największą sprawność, w przedziale mocowym od 80-100%, tak więc powinien jak najwięcej czasu spędzać w fazie pracy. Grzejniki można wymienić, ale wątpie, że wymiana instalacji, da jakieś porządane skutki w postaci oszczędności.

Jeszcze się upewnie palisz w tym kotle miałem rozpalając od góry?? Acha i jaką temperature utrzymujesz na kotle??

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.