Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Do Kawalerki


wirzba123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kawalerkę 31m2 w starym budownictwie ogrzewam ją kuchnią kaflową, która zasila bojler na wodę i dwa grzejniki. Niestety kaflaka trzeba rozebrać bo rodzina się powiększyła . Pojawiła się opcja wstawienia jakiegoś piecyka do piwnicy, która jest pod mieszkaniem. Chciałbym żeby to był jakiś piec do którego nie trzeba czesto podkładac. Czy możecie mi coś polecić ? Gaz odpada bo w bloku nie ma gazu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odpada 7 kw to trochę za dużo do 31m2, zauważ że nawet producent podaje, że powierzchnia wynosi minimum 50m2 wzwyż w zależności od izolacji budynku, Musisz szukać czegoś maxymalnie 5 Kw, także podajnikowe odpadają, bo chyba nikt nie robi tak małych kotłów z podajnikiem, w zasypowych też zresztą nie będzie zbytniego wyboru, nawet to ogniwo, które podałem wcześniej jest już za duże.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kocioł plus instalację wydasz kilka tysięcy, to lepiej kupić konwektory elektryczne i na ścianach zamontować. A jak nie, to jakiś zasypowy np. Per Eko 5 kW, i tak będzie z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kawalerkę 31m2 w starym budownictwie ogrzewam ją kuchnią kaflową, która zasila bojler na wodę i dwa grzejniki. Niestety kaflaka trzeba rozebrać bo rodzina się powiększyła . Pojawiła się opcja wstawienia jakiegoś piecyka do piwnicy, która jest pod mieszkaniem. Chciałbym żeby to był jakiś piec do którego nie trzeba czesto podkładac. Czy możecie mi coś polecić ? Gaz odpada bo w bloku nie ma gazu :/

Witaj!!!

Dla tak małego mieszkania to tylko ogrzewanie elektryczne: 2ga taryfa + piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem.

Poczytaj to:

http://www.instalato...mid=138&lang=pl

Czy postawienie kotła w piwnicy zamierzasz wykonać zgodnie z prawem i przepisami?

Pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega chcę cie wprowadzic w maliny z tym ogrzewaniem elektr. . Kolego w twoim przypadku to tylko kociołek na zamówienie . Jest tu taki jeden co robi kociołki to pogadaj z nim albo rozejrzyj się w okolicy.Na pewno taki piecyk nie będzie drogi.

Witaj!!!!

Jak by kolega miał mieszkanie 150m2 to bym mu takiej formy ogrzewania(elektrycznego ) nie proponował.Najtańszą formą ogrzewania jego mieszkania jest to co obecnie ma .Czyli piecokuchnię ( ogrzewanie etażowe).Jest to ogrzewanie wykonane zgodnie z przepisami.

Na jego miejscu zostawiłbym to co ma.Na drugim miejscu postawił bym na ogrzewanie elektryczne.Przy tak małej powierzchni naprawdę nie warto bawić się w palacza.

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł bedzie legalnie zainstalowany bo w piwnicy mam swój komin. j

Witaj!!!

Kominy i stropy są częścią wspólną - należą do właściciela budynku (wspólnoty).Ty jesteś właścicielem mieszkania i użytkujesz przypisaną do tego mieszkania piwnicę.Przy czym użytkować piwnicę możesz tylko zgodnie z jej przeznaczeniem.Zmiana charakteru użytkowania piwnicy wymaga zgody właściciela budynku(wspólnoty).Jeżeli taką zgodę uzyskasz,to musisz to zrobić zgodnie z przepisami.W przeciwnym przypadku narażasz się na koszty związane z przywróceniem instalacji do poprzedniego stanu.

Jak to wygląda -przykład z prywatnej korespondencji.

Wysłano 25 styczeń 2011 - 14:05

Witam jesli chodzi o kwesie prawna to budynek jest w 100% wlasnoscia miasta . Procedury jakie musialem wykonac to ; 1 zgoda miasta na wyburzenie piecy w zamian za wykonanie ogrzewania C.O .2 Opinia kominiarska dotyczaca miejsca zainstalowania pieca oraz wybranie szybu kominowego. Nastepnie okazalo sie zeby miec odbior kominiarski musze miec zgode z wydzialu urbanistyki na budowe Co gdyz naruszalem czesci wspolne jakimi jest moja podloga do kotlowni . Zeby otrzymac zgode z wydzialu urbanistyki musialem wykonac projekt ktory kosztowal mnie 800zl . zrobiony wraz z rzutem kamienicy i mieszkania . Poczym otrzymalem zgode na budowe CO zgodnie z projektem . Nastepnie odbior kominiarza wraz z wentylacja pomieszczen .Nie spodziewalem sie ze az tyle procedor mnie czeka i dodatkowych kosztow ale na szczescie mam wszystko za soba.

Tak to wygląda.W praktyce ludzie to olewają.

Jak ty postąpisz -????

przynajmniej skonsultuj podłączenie kotła z kominiarzem.

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont kaflaka wyjdzie niewspółmiernie taniej niż wymiana sposobu ogrzewania, a jak za jakiś czas zmienisz mieszkanie to będziesz żałował. Na Twoim miejscu zamiast wydawać kasę na zmiany poszukałbym jakiegoś większego mieszkania. [Zakładam, że masz trochę grosza skoro chcesz się bawić w centralne].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł bedzie legalnie zainstalowany bo w piwnicy mam swój komin. januszj26 możesz podac jakieś namiary na tego kolegę od kotłow na zamówienie ?

Ale co ja miałbym wymyślić na 30m2 tak jak ktoś napisał ogrzewanie elektryczne czyli albo promienniki IR albo piec akumulacyjny i taryfa nocna (nie potrzeba nawet instalacji 3f) Na kocioł co nawet nie licz albowiem twoje zapotrzebowanie to max 1-1,5 kW/h a najmniejszy kocioł na paliwo stałe to 5kW

Najlepiej wyszedł byś na gazie ale skoro nie masz ziemnego to butle są nieopłacalne nawet te 33kg.

Ja tu nie pomogę ale na twoim miejscu ocieplił bym dobrze mieszkanie (nawet od wewnątrz) i założył piec elektryczny lub kocioł el. ale Kospel ma chyba najmniej 6kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm 1,5kw żeby ogrzac 31m2 (w tym pewnie jakaś mała łazienka) i bojler to za mało. Musisz kolego poszukac kogoś z okolicy kto robi piece , bo ogrzewanie elektr. to ok 400pln na miesiąc . A zasilenie ogrzewania ,oświetlenia i urządzeń rtv i agd wymaga dobrej instalacji z kilkoma obwodami i odpowiedniego przydziału mocy. Widzę że kolega musiałby najpierw utworzyc nowy temat pod tytułem ,,kocioł 4kw własnej produkcji żeby wyspawac taki piecyk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega musiałby najpierw utworzyc nowy temat pod tytułem ,,kocioł 4kw własnej produkcji żeby wyspawac taki piecyk.

Pozdrawiam

Te "wycieczki" personalne to trochę nie na miejscu.

Gdybyś miał trochę więcej pojęcia to wiedziałbyś że nie da się zbudować tak małego kotła aby działał sprawnie w każdym zakresie mocy.

1kg węgla spalony w ciągu godziny to ok 5,4kWh energii przy 80%sprawności więc na tak małe mieszkanie musiałby kocioł spalić 1/3kg na godzinę a to wydaje się nie realne.

Najprościej licząc to 30x80W=2,4kWh przy dt=41*C no chyba ze to kamienica o wys.3,3m i nieszczelna stolarka to wówczas kocioł 5kW mógłby znaleść zastosowanie wówczas to polecane per-eko zda egzamin

Do takiego mieszkanka to wystarczy kuchnia węglowa z tzw. podkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podkowa to chyba najlepsze wyjście, sam znam kilka domów ogrzewanych w ten sposób od wielu lat, domy nawet 80 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się orientuje to , chyba już nie ma stref taryfowych w energetyce, a pieco kuchnia to dobre rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak praktycznie 100 % za duży , oczywiście ma to rację bytu ale trzeba by bardzo a to bardzo delikatnie i uważnie palić. Kolega ma małe Ogniwo 8 Kw w warsztacie stolarskim jakieś 60m2 i już parę razy wodę gotował a podkłada tylko po parę drewionek , temp dyżurna to 80 st na kociołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić słaby węgiel płomienny, nawet jakiś brunatny lub czeski i palić od góry z możliwie najniższą akceptowalną temperaturą. W okresach przejściowych tylko przepalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobic piecyk 4kw to dziecinnie proste tylko trzeba trochę pomyślec bo nie ma w internecie żadnych informacji i schematów na temat takiego piecyka.

Z dwojga złego lepiej iśc w stronę wyjścia którą proponuję kolega łysy1l niż pakowac się w ogrzewanie elektr.

Mam propozycje, dogadaj się z kolegą który jest w potrzebie i wyspawaj mu taki kociołek, Ty zarobisz, a kolega będzie zadowolony, że ma odpowiedni kocioł

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł mogę sam wyspawać mam w pracy wycinarke plazmowa blachy kotłowej pod dostatkiem i cała hale spawaczy także z wyspawaniem nie ma problemu tylko trzeba mniej więcej znać się na piecach i wiedzieć jak ma takie małe cudo wyglądać tak jak już ktoś wyżej pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.