Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

słuchajcie mam jeszcze jedną prośbę mam nadzieję, że już ostatnią. Skończyłam już palić w piecu i teraz chcę przełączyć na bojler elektryczny, który zawór muszę zakręcić?

 

Znacie może jakiś producentów sterowników do bojlera, że mogę ustawić godzinę żeby w tym czasie grzał wodę?

Jak tak to podajcie jakieś linki.

 

Będę wdzięczna

post-44772-0-96796000-1365936814_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że żadnego zaworu nie trzeba zakręcać.

Ale można taki co łączy bojler z instalacją c.o.

 

Jeśli chodzi o grzanie na godziny to kupić trzeba za ok. 15-25 zł czasowy wyłącznik prądu. Taki co się wpina do gniazdka i do niego można wpiąć dowolne urządzenie.

Potem w nim ustwia się dni i godziny kiedy ma się załączać prąd (czyli grzanie wody).

Tylko taki z ustawianiem dni tygodnia trzeba kupić a nie taki z okragłą tarczą i ząbkami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli latem nie masz zamiaru korzystać z kotła do podgrzewu wody w boilerze, to lepiej zmknij zawór zasilania CO zasobnika (ten górny, nad grzałką). Będzie pewność, że gorąca woda podgrzana elektrycznie nie wytworzy grawitacji w obiegu grzewczym CWU. Zamykać nic nie musisz, jeżeli masz osobną pompę do boilera i zawór zwrotny za nią.

 

Do czasowego sterowania grzałką np. coś takiego: http://allegro.pl/programator-czasowy-lcd-wlacznik-timer-3600w-16a-i3098580953.html

Do nabycia w większości sklepów z AGD i elektronarzędziowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę grzała latem wody przy pomocy pieca.

 

Czyli mam zakręcić ten zawór co idzie do niego rura z ciepłą wodą.

 

Nie mam pompy do bojlera mam tylko taką na piecu, a to czerwone to jest pompa cyrkulacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pompy do bojlera mam tylko taką na piecu

 

Przy 4D być powinna, aby grzać wodę na wysokiej temp a nie tej zmieszanej za 4D. Błędów jest więcej: złe podpięcie naczynia, złe podpięcie 4D, brak termometrów poglądowych (bo na jakiej podstawie ustawiasz 4D?).

 

Obowiązkowo zamknij zaznaczony niżej zawór.

 

post-18583-0-29320300-1365949681_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam jeszcze jedno pytanie. Jak grzałam wodę przy pomocy pieca to ona "dostawała" się do bojlera tą rurą z czerwonym oznaczeniem, a teraz jak podgrzewam elektrycznie to ta woda jest dostarczana tą rurą z niebieskim oznaczeniem czy cyrkulacją?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli grzejesz wode grzalka elektryczna zakrec sobie obydwa zawory dostarczajace wode z centralnego ogrzewania

(czerwine wajchy w poprzek rury) po lewej stronie bojlera

w tym przypadku zimna woda z wodociagow wplywa tobie do bojlera z dolu

zostaje ogrzana przez grzalke i wyplywa sobie u gory twojego bijlera cieplutka do twojego prysznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli grzejesz wode grzalka elektryczna zakrec sobie obydwa zawory dostarczajace wode z centralnego ogrzewania

(czerwine wajchy w poprzek rury) po lewej stronie bojlera ,,,,

 

Majschi mógłbyś być tak uprzejmy, najpierw przemyśleć to co napisałeś a potem sprostować swą wypowiedź na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie zakręciłam 2 zawory jak napisał

majschi i wszystko grzeje, ale dzisiaj odezwał się hydraulik, który to robił, bo wcześniej jak napisałam do niego wiadomość niestety się nie odezwał i dzisiaj mi powiedział, że trzeba zakręcić oba zawory, bo inaczej będę miała ciepłe grzejniki.

 

 

 

 

Teraz to ja już nic z tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słuchajcie mam taki problem, w czasie weekendu majowego sporo u mnie padało. ja w kominie mam włożony wkład kominowy, który idzie do pieca i teraz mam w piecu dosłownie mokro, kominiarz twierdzi, że to wina skraplacza, bo on chciał już go czyścić w styczniu co by kasę wziąć, ten wkład "wystaje" mi przez dach i na górze nie mam takiego kapturka czy to wina tego czy to coś innego.

 

Z góry dzięki za każdy komentarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.