Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominki Z Płaszczem Wodnym - Nowości Na Rok 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

na rynku kominków z płaszczem wodnym widać jakieś przetasowania od ponad roku. Jak obserwuje się targi, prasę i internet - trzyma się Lecha i Kratki, CTM znika, Makroterm też ustępuje. Widać to po wielu nowościach. Próbuje walczyć Lazar. Buderus miał kominki od Cichewicza i też powoli ustępuje rynku.

 

Dziwi mnie totalny brak zagranicznych rozwiązań i marek. Jak myślicie czy to kwestia ceny czy wąskiego rynku? Na naszym rynku np nie ma LEDA lidera rynku niemieckiego czy wielu włoskich producentów. Wszyscy mają droższe kominki ale ciekawe.

 

Ostatni 3 znajomych budowało domy, szukali kominków i narzekali na brak wyboru. W przeciwieństwie do wkładów. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

na rynku kominków z płaszczem wodnym widać jakieś przetasowania od ponad roku. Jak obserwuje się targi, prasę i internet - trzyma się Lecha i Kratki, CTM znika, Makroterm też ustępuje. Widać to po wielu nowościach. Próbuje walczyć Lazar. Buderus miał kominki od Cichewicza i też powoli ustępuje rynku.

 

Dziwi mnie totalny brak zagranicznych rozwiązań i marek. Jak myślicie czy to kwestia ceny czy wąskiego rynku? Na naszym rynku np nie ma LEDA lidera rynku niemieckiego czy wielu włoskich producentów. Wszyscy mają droższe kominki ale ciekawe.

 

Ostatni 3 znajomych budowało domy, szukali kominków i narzekali na brak wyboru. W przeciwieństwie do wkładów. Co sądzicie?

Myślę że wybór kominków jest duży. Dlaczego brak zagranicznych marek? Nie do końca się zgadzam, bo są choć ceny rzeczywiście są odlotowe. Polskie firmy odchodzą od kominków z pw? Raczej nie zauważyłem tej tendencji, obok tych które wymieniłeś jest sporo małych producentów. Inna sprawa to połaczenia kominka z innym źródłem ciepła (kocioł gazowy) to właściwie "polska specjalność". I nie wszyscy inwestorzy chcą zrozumieć że połczenie kominka z kotłem gazowym wiąże się z pewnymi ograniczeniami, że właściwie odpada pogodowe sterowanie kotła gazowego. I tu tkwi sedno problemu. Jak na rynku pojawi się producent kotła gazowego który w prosty i tani sposób bedzie można połączyć z kominkiem z pw. to wtedy napewno więcej osób będzie takie rozwiązanie stosować.

Oczywiście kominek z pw ma sporo wad: o kotłowni w salonie Vlad pisał (poważny minus) ale co są domy z wydzieloną "sala kominkową", kolejny minus to cena drewna opałowego co skutecznie może wybić z głowy ogrzewanie kominkiem ( o brykietach i pelecie nie ma co wspominać bo ich cena jest zaporowa). Kolejny to ceny samych kominków jest naprawdę drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość WkladyKominkowe

Szereg ciekawych kominków jak i samych wkładów z płaszczem wodnym i powietrznym warto szukac w sklepach intrnetowych,tam bedziemy miec zdecydowanie największy wybór i też niższe ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LEDA fajna firma - znam widziałem na ISH . Widziałem też na tych targach Kratki.pl ale nie wzbudzają mojego zaufania wzmocnienia płaszcza wodnego - jest ich mało. Nie wiem czemu Lechma się nie wystawiała. Wystawiał się też na ISH Cichewicz ze swoim kominkiem z płaszczem wodnym ale z tego co wiem, to on większość produkcji do Boscha pcha i w salonie kominkowym trudno o ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.