Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bufor


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie jak zamontować bojler 140l na ścianie z gazobetonu 12cm ściana dostawiana nie jest budowana z domem . Czy zamiast takiego bojlera mogę zamontować bufor np 300l stojący pionowa b on kosztuje 1200zł a bojler stojący kosztuje 1800zl i chciałby się dowiedzieć coś na temat zaworów 3d i 4d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za tak szybką odpowiedź ale interesuje mnie jeszcze czy do takiej ściany warto montować i bezpiecznie taki bojler bo to pewnie będzie ważyć koło 200kg a znalazłem też stojący 140l w cenie 1100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę pomierzyć dokładnie kotłownie czy mi taki zbiornik wejdzie bo ja mam na prawdę małą kotłownie a jeszcze nie wybrałem pieca w sumie to mam już faworytów

-metal fach SD Duo Bio 19KW

Defro Duo Uni tylko mnie zastanawia teraz czy mogę mieć 15KW czy muszę mieć aż 25 KW i zastanawia mnie na jakiej wysokości od posadzki muszę mieć wlot kominowy

i ostateczność defro komfort eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zasobnik na ciepłą wodę , ale stojący jest takich ofert w internecie pełno, tylko cena różna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością takie ino. znajdziesz i w DTR od kotła , jak i parametry mocy powinny zostać odpowiednio dobrane aby nie okazało się że kociołek będzie przewymiarowany :)

Sęk w tym że na stronie kocioł ma wysokość 1662mm a wysokość czopucha to 1255mm to jest różnica 400mm więc czopuch jest tak nisko w tym piecu bo na rysunku lub filmikach nie widać aż takiej różnicy Dom 170m2 a piec 15KW pisze że jest do 150m2 a 25KW 250m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością kociołek o mocy 25kw będzie za mocny i różnica w cenie będzie znaczna i również powinno starczyć na zasobnik :) poczytaj tu http://forum.info-og...-z-podajnikiem/

znajdziesz tam dobrej jakości kociołki które warto zakupić z wieloma poradami od kolegów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tam swój temat ale nikt chyba metal fachu nie ma z użytkowników bo nie otrzymałem odpowiedzi Byłem dzisiaj w sklepie i wybrałem metal fachu ponieważ defro nie ma po środku między 15 a 25 Kw a 15 za mała 25 za duża i cena w defro tego strażaka bo aż 800zł sobie życzą A co do bojlera na 85% chyba wezmę 200l ale z możliwością na solar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powinienem wiedzieć by hydraulik przy montażu pieca nie nabił mnie w butelkę lub nie potrzebnych rzeczy mi na wciskał Bo np powiedział że zawór 3d lub 4d nie potrzebny mi będzie że lepiej mieć regulatory na grzejnikach by sterować każdym pokojem osobno

 

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.