Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszkanie 54M Stare Budownictwo!


zielonyAbsolutnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o nieusuwanie tematu lecz przeniesienie go do odopiwiedniego działu

iż nie mam zbyt łatwego i częstego dostęou do internetu a mianowicie mam kilka bardzo istotnych pytań.

W swoim otoczeniu nie mam za bardzo z kim pogadać/doradzić się co i jak więc szukam pomocy tutaj.

 

Mieszkanie 54m 2 pokoje, przedpokój, łazienka i kuchnia.

2 ściany są od zewnątrz, czyli wieje w nie i pada. Blok ma być ocieplany ale póki co to nie jest,

I tu mam kilka pytań, otóż chciałbym założyć ogrzewanie centralne.

Mieszkanie znajduję się na parterze, pod mieszkaniem jest piwnica w której chciałbym

umieścić piec i z tego pieca zrobić ogrzewanie wody jak i mieszkania.

 

Wiem że stosowanie miedzianych rurek jest drogie ale trwałe.

Rury mogłby by iść po ścianie bo w mieszkaniu też planuję remont,

jest to stare budownictwo, ściany z cegły, wysokie sufity.

Obniżanie sufitów, jak i izolacja również będzie realizowana bo to podstawa.

Ogólnie chciałbym zapytać w jakim przedziale cenowym się wymieszcze na taie mieszkanko.

Myślę że z 5-6 kaloryferów wystarczy, (kuchnia, łazienka, pokój mniejszy, pokój wikeszy, i przedpokój),

jakie rurki, jaki piec? (Ogrzewanie gaowe odpada iż blok nie jest podłączony do gazu, każdy ma butle np do kuchenki.

Nie interesje mnie to czy dostane pozwolenia itd bo to najmniej ważne, chce po prostu wiedzieć ile by mnie to wyniosło.

I jeszcze jedno pytanie, jakbym chciał ogrzewanie podłogowe zrobić, (w każdym pomieszczeniu, lub chcociaż w 2 pokojach)

to cena do tego wzrośnie o wiele?

Przepraszam że wszystko jest tak chaotycznie ale jestem młody i kompletnie zielony co do tych spraw...

Dość szybko przywitało mnie dorosłe życie...

Mam nadzieje że ktoś mnie zrozumie i odpowie mi na moje pytania.

 

Koszt budowy, i najlepiej jakie rozwiązanie zastosować w moim wypadku.

Naprawde fajnie jakby ktoś to wytłumaczył

 

WIELKIE DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jak już zaznaczyłem (nie obchodzą mnie jakieś pozwolenia itd, bo jestem w 100% pewien że swoje plany zrealizuje)

Tylko chodzi mi o kwestię finansową. Kamienica podlega pod wspólnote, mieszkanie jest na własność.

Pozwolenia itd mają najmniejsze znaczenie w moim przypadku, potrzebuję tylko pomocy :

mianowicie jak napisałem wyżej, koszt, cena, po prostu żeby ktoś mi doradził, wytłumaczył co i jak.

Bo można powiedzieć że musze sobie radzić sam, mam nadzieje że pomożecie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kiedyś borykałem się również z problemem C.O. a bardziej z problemem ciepłej wody ktorej nie moglem osiągnąć podczas gdy C.O. ogrzewało mi mieszkanie , i błądziłem szukałem i znalazłem dużo info . właśnie na tym forum :)

poczytaj poszukaj i znajdziesz wiele ;) info. nawet gotowe schematy z dokładnym opisem , wypowiedziami z dobrymi radami , po czym za prezentuj swój schemat i będzie prościej coś doradzić , lub pozostanie tylko dobry Pan instalator który wykona wszystko bez ale , co nie znaczy , że nie mógłbyś również wstawić schematu Pana instalatora który będzie wykonywał w tym przypadku twą instalację :)

P.S. fajne rozwiaznie piwnica pod mieszkaniem zupelnie jak u mnie , ale czy jest mozliwosc wpiecia tam kociolka,

ewent . co mogę doradzić to kociołek 8kw max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo uzależniona jest od zastosowanych elementów. Kocioł -cena zależna od rodzaju kotła .Czy to będzie z podajnikiem czy zwykły. Określę więc przedział . Myślę ,że przy miedzi to będzie to od 12 do 25 tyś złotych. Tak wielka rozpiętość to głownie cena kotła. zwykły 2 - 3 tyś. złotych, z podajnikiem 6 - 10 tyś złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej interesuje mnie coś w stylu : w miarę tanio a dobrze. Maxymalnie uciąć koszty, ale żeby jakość aż tak bardzo sie na tym nie odbiła. Wystarczy zwykły kociołek, nie trzeba żadnych podajnikow, zejść kilka razy do piwnicy w ciągu dnia, podłożyć i gra. Chodzi mi właśnie bardziej o to żeby nie zapuszczać sie w kredyty, tylko zrobić to w miarę rozsądnej cenie ale niezbyt dużym kosztem jakości. Co dałbym radę, ewentualnie z pomocą przyjaciół to robiłbym sam, na własną rękę a do grubszych prac to wiadomo fachowiec. Chodzi mi po prostu żeby zrobić centralne jak najtaniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal wiadomo inaczej trochę sie zachowuje niż miedź, byłaby jakaś wielka różnica w ogrzewaniu, wydajności itp? Chciałbym żeby było wszystko na miedzi bo u znajomego to fajnie wygląda estetycznie i grzeje jak głupie. Rurki w miedzi, grzejniki jakieś takie tylko żeby w miarę wyglądały i grzały a kociołek jakiś normalny, nie za mocny. Tak by nie mogło być? A jakbym robił w stali, to ile mógłbym zaoszczędzić tak 'na oko' ? I co myślicie o moich pomysłach? Jakieś uwagi? Śmiało możecie prosto z mostu mówić co i jak. Chciałbym dobrze a tanio. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem tak bo chcesz tanio. Do tego "tanie" grzejniki z marketu. Co do rur stalowych to nie bardzo ma wpływ na grzanie. w piwnicy trzeba i tak rury zaizolować a przy postaraniu się to w mieszkaniu też to ładnie wygląda. mam wrażenie ,że chciałbyś tanio ale z drogich materiałów. Nieraz tanie oznacza drogie w czasie. Chodzi zwłaszcza o grzejniki, często tanie znaczy kłopoty i dodatkowe koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.