Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakość Kotłów Małych Producentów - Kłamstwa Z Blachami


Gość Hydra1976

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hydra1976

Witam

 

dawno nie byłem na forum, zima po prostu zawaliła nie tylko śniegiem ale robotą. Wpisuję właśnie 3 moim zdaniem ciekawe wpisy na gorącą z tego sezonu grzewczego - ciekawe co myślicie na te tematy - tylko błagam !!!! Ci co doświadczyli tematów, hejtersów od producentów kotłów nie zapraszam do rozmów bo od razu po wpisie widać , czy ktoś chce coś reklamować czy po prostu wymienić zdania.

 

post-18036-0-96521700-1364291092_thumb.jpgpost-18036-0-96521700-1364291092_thumb.jpg

 

Fotka kotła , którego mi podesłał kolega ze śląska. 4 sezony grzewcze. Nie podam producenta bo to nie o to chodzi....

 

Producent ten podobnie jak sas defro itp podaje w materiałach blachę 6mm jako budulec. Po co? To że ktoś używa elementów takiej blachy to nie powód do dumy. Po wadze widać czy kocioł jest solidny czy nie. Znajomy projektant z Sieradza pokazywał mi wagę w kotle 150 kW - różnica pomiędzy producentami wynosiła ponad 50 % - tu akurat było porównanie 3 producentów: Cichewicz, Protech oraz Sas.

 

Na trwałość urządzenia wpływa też technologia spawów, zaginania plaszcza - im miej spawów tym bardziej kocioł niezawodny. Sama kontrola szczelności ,która powinna trwać ponad 6 godzin bo spawy pracują - norma podaje 45 min co jest bzdurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też tak właśnie przyglądam się tym zdjęciom, i stwierdzam, że palacz jest delikatnie mówiąc kiepski. Połatany zasobnik to nic szczególnego i napewno nie świadczy o jakości produktu, przecież zasobnik przechowuje węgiel, który jak wiadomo zawiera siarke i kupe innych agresywnych związków, wystarczy troche wody i korozja ma wyjątkowo sprzyjające warunki do rozwoju. Gdyby robili zasobniki z blachy 6mm to ich waga byłaby horendalnie wysoka nie wspominając o kosztach, a w takich warunkach to nawet taką blache by przeżarło tyle, że w dłuższym okresie czasu. Rozwiązaniem są zasobniki z tworzyw sztucznych, czy dobrym to już temat do dyskusji.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców co do diagnozy - normalnie mokry opał z dużą zawartością siarki. Ja również jak paliłem jednej zimy takim mokrym to zasobnik gdy otworzyłem w nowym sezonie do zasypania aż za głowę się złapałem - taka rdza. Ale wymontowałem, wyczyściłem pożądnie, wymalowałem dobrą farbą i dobrze było przez 2-3 sezony aż ponownie w ub. roku paliłem mokrym i prawdopodobie bardzo zasiarczonym bo znowusz ale tym razem lżej zardzewiał. Po sezonie zaraz czyszczę, maluję i przede wszystkim szczelnie zamykam piec bo w piwnicy gdy na polu upał przy otwartym piecu przepływ powietrza powoduje skraplanie co jest także noiekorzystne.

Ale mogło być także i taki powód że producent wykonał zasobniki z tandetnej i pordzewiałej blachy. Starsi pamiętają jak samochody danej marki z określonego rocznika strasznie rdzewiały w porównaniu do innego rocznika. Wszyscy wówczas twierdzili że to wina gatunku stali z której wykonano blachę na elementy nadwozia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten kolega to nie pisał już gdzieś w innym temacie podobnego tekstu, szczególnie początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hydra1976

To nie wina jest blachy tylko palacz do d....

Kocioł może być nawet z blachy 3 ale trzeba odpowiednio palić.Na zdjęciach widać wyrażnie że to są efekty mokrego opału a nie cienkiej blachy.

 

zgadzam się z tobą w pełni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hydra1976

widząc zdjęcie i te brednie, mam rozumieć, że w ciszewiczu zasobniki są z blachy 6mm?

i nie trzeba ich po 4 zesonach łatać?

 

Ja nic takiego nie piszę. Jak coś ci nie odpowiada to nie wpisuj się do tego postu kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja bezsensowna, to mój ostatni post w tym temacie, zawijam z tąd bo mam kupe innych bardziej merytorycznych tematów, z których mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć, albo komuś pomóc. Hydra1976 przemyśl coś 3 razy zanim napiszesz,to taka prośba

Pozdrawiam nabijaczy postów

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.