Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Zrobie Dobrze W/g Schematu?


daras201

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jestem tu od nie dawna i juz mam maly problem a mianowicie: planuje zmodernizowac moja kotlownie i troche ja zautomatyzowac . jako sterownik bedzie tech st 880 zpid regulator pokojowy st280 i zawor czterodrogowy z silownikiem. tak to sobie wymyslilem i teraz tylko problem czy dobrze to wyrysowalem. oczywiscie brak na rysunku pewnych detali chodzi glownie czy taka instalacja zda egzamin. prosze o odp.post-49704-0-84677200-1364131885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CWU na obejściu w dół, a nie do góry, bo będzie się zapowietrzać. Termommetry poglądowe, zawory zwrotne i pytanie o zasadność tych ZR. Powrót boilera jak najbliżej kotła.

Jak ci termostat pokojowy wyłączy pompę CO, to teoretycznie dalej działa grawitacja, skoro zakładasz że wogóle będzie.

 

darecki, jast jak ma być. To przecięcie nad 4D jest rozłączne w domyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory zwrotne w rozumieniu różnicowe chyba.

 

Radziłbym poświęcić chwilę i uzupełnić rysunek o pominięte elementy oraz podać zakładane średnice. "Kreska" kresce nierówna.

Jeśli to możliwe, to dobrze by było w miarę realistycznie odzwierciedlić przebieg rurarzu planowanej modernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

do ogrzewania zasobnika CWU używa się pompy obiegowej, takiej samej jak do ogrzewania CO

Pompa CWU innaczej pompa cyrkulacyjna służy do wprowadzenia w obieg ciepłej wody po mieszkaniu, abyś po odkręcenu kranu miał odrazu ciepłą wode. To są dwie różne pompy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jest tak jak piszesz

a dla jasności można skierować na ta stronę gdzie poruszany był już temat na forum i jest więcej opisane na temat o którym wspomniałeś pomp c.o. i c.w.u i w poście nr. 7 jest wszystko wiadomo dlaczego :P

http://forum.info-og...a-cwu-pompa-co/

lub bardziej bezpośrednio

http://www.lfp.com.p...ogrod,20100607

lecz nawet w schematach ideowych podglądowych można znaleźć opisy w taki sposób :D

dae6721f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.