Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura W Podtrzymaniu


ksytek

Rekomendowane odpowiedzi

piec tłokowy

sterownik tango C+

 

temp na piecu 50 stopni

w pomiezczeniu euroster

 

jeśli piec przejdzie w tryb podtrzymania temp na piecu dojdzie do 80 stopni a nawet więcej

 

w podtrzymaniu dmuchawa załącza się co 23 minuty na 20s z siła 16 (jak ustawie 24 minuty potrafi juz zgasnąć)

co 3 załączenie dmuchawy jest podawana porcja eko groszku

 

poczytałem już wczesniej pokombinowałem ale juz więcej nie wiem gdzie i co przestawiać

 

jak ustawie np.55 na piecu to w podtrzymaniu mam ponad 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymanie pompy powoduje gwałtowne zaburzenie "równowagi cieplnej" kotła z instalacją CO.

Rozgrzanego kotła nie wyłączysz tak jak oświetlenia w kotłowni.

 

Możesz pompę CO załączyć na stałe (problem z dodatkową energią elektryczną i ewentualnie wychładzanie instalacji przy wygaszonym kotle).

Jak masz zdolności elektryczne to możesz zamontować jakiś "rozumny" układ czasowy, który po przejściu kotła w tryb podrzynania będzie pompkę CO załączał "impulsowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze pompa wtedy nie pracuje, ale czy idzie cos jeszcze zmienić, żeby tak wysoko temperatura nie wzrastała i czy taka temperatura jest dla pieca dobra

przy 85 załączaja się pompy i temp jest zbijana

Kotły na paliwa stałe generalnie lubią wysokie temperatury ,byle by nie zagotować wody ,ale twój portfel nie lubi takich temperatur ,czym wyższa temperatura na kotle tym wymiennik odbiera mniej ciepła ze spalin .Wyłączenie pompy obiegowej przez sterownik nie jest dobrym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wyłączenie pompy nie jest dobrym pomysłem?

Początkowo miałem kocioł bez sterownika pokojowego i ciągła praca pomp po pierwsze szybko wychładzała kocioł a po drugie przyczyniała się do zwiększonego zużycia energi.

Teraz (od grudnia) mam dołożny sterownik pokojowy co spowodowało, że w sterowniku kotła mogę również ustawić cykliczną pracę pomp w trybie dogrzania domu.

Efekt:

Jak w domu jest powyżej zadanej temperatury, pompy nie pracują. Ustawiłem je na cykl pracy 30s co 10minut chyba tylko po to aby do końca nie wychładzać wody w obiegu.

Kocioł ustawiony jest na 55stC (jak są mrozy to podnoszę do 65stC) z histereza 5stC. Na wyłączonych pompach rozbiega się max do 62stC i stoi w podtrzymaniu nawet do godziny (aż temp spadnie do 50stC).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pompa tylko tłoczy ,nie odbiera ciepła od wody. :) jak pompa nie pracuje to temperatura na kotle rośnie a czym wyższa temperatura na kotle tym wymiennik odbiera mniej ciepła czyli ciepło idzie w komin..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły na paliwa stałe generalnie lubią wysokie temperatury ,byle by nie zagotować wody ,ale twój portfel nie lubi takich temperatur ,czym wyższa temperatura na kotle tym wymiennik odbiera mniej ciepła ze spalin .Wyłączenie pompy obiegowej przez sterownik nie jest dobrym pomysłem.

mam ustawione, że co 20 min pompa się załączy na 30s

 

czy jest możliwość przestawienia żeby ta pompa powiedzmy pracowała 2 minuty a nie 30s (nie mogę nigdzie tego znaleść w instrukcji, czy jest to czas zaprogramowany i nie zmienny w sterowniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dzwoniłem do producenta ten parametr jest nie zmienny

 

zrobiłem wczorej cos takiego

ustawiłem ALG na 1 czyli pompa po osiągnięciu w pomieszczeniu temp zadanej dalej pracuje

 

kto podpowie jak ustawic teraz odpowiednio temp

 

tem zadaną na piecu ustawiłem 60

His 2

Ond (minimalna temp nastawienia) 50

Onp (temp załączenia pompy) 55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa kotła powinna pracować cały czas ale załączanie tej pompy powinno być ,od na tyle niskiej temperatury, żeby nie wystąpiła kondensacja w kotle ,u niektórych to 30*C a u innych to 45*C lub więcej to trzeba ustalić ,czyszcząc wymiennik kotła ,czy nie robi się mokry .

kto podpowie jak ustawic teraz odpowiednio temp

Głowicami termostatycznymi na grzejnikach ,na grzejniku w łazience nie zakłada się głowicy ,grzejnik działa jak bypass jak zamkną się wszystkie głowice w mieszkaniu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na początek ustawię 5 lub 10 stopni mnij od temp zadanej i stopniowo będę zmiejszał

 

głowic nie mam właśnie założonych w łazienkach na grzejnikach oraz na dwóch podlogówkach, czyli zostawiam tak jak jest bo myślałem kupić głowice na listwę do szafki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.