Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łączenie Kotłów Gazowych- Jak?


dinop2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien dylemat odnośnie połączenia ze sobą dwóch kotłów gazowych. Kotły to 2x Brotje 110kW każdy. Instalacja w której pracuje jeden kocioł to ogrzewanie podłogowe i cwu 2000l. Na razie jest to zrobione tak, że kocioł grzeje albo podłogówkę, albo cwu używając dwóch pomp. Jak teraz do tego układu dołączyć drugi taki sam kocioł w taki sposób, żeby pracował tylko wtedy gdy pierwszy nie będzie dawał rady? Czy konieczne jest użycie sprzęgła czy wystarczy wpiąć kocioł szeregowo lub równolegle? Poniżej schemat instalacji.

 

77079345.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj rozwiązuje to automatyka która dba o to jaki kocioł pracuje i ile. Mamy wtedy kocioł prowadzący i podległy. Automatyka przełącza kotły co jakiś czas oraz włącza drugi kocioł w razie potrzeby. najlepiej skontaktować się z dystrybutorem kotłów w celu dobrania odpowiedniej automatyki. temat takiej pracy jest dość rozległy i nie chcę tu jej w całości rozwijać. przy takim podłączeniu mówi się ,że pracują kotły w kaskadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ISR BCA, regulator kaskadowy

Regulator do pogodowej regulacji układu kaskadowego maks. 15 kotłów w połączeniu

z regulatorami ISR. Alternatywnie możliwa jest regulacja z wykorzystaniem złącza 0-10 V

regulatora nadrzędnego. Regulator może sterować pracą 1 obiegu c.o. bez mieszacza lub

1 z mieszaczem. Wyjście regulacyjne obiegu z mieszaczem można wykorzystać alterna-

tywnie do regulacji podgrzewania c.w.u. za pomocą systemu ładowania. 4 programy

tygodniowe dla różnych funkcji. Podświetlany wyświetlacz z menu tekstowym. Możli-

wość komunikacji z ISR-Plus i poprzez moduł CIB z kotłem EcoTherm Plus WGB. Okablo-

wany, z zabezp. elektrycznym i wyłącznikiem sieciowym w obudowie do montażu na-

ściennego, z 2 czujnikami temp. na powrocie i zasilaniu kaskady kotłów oraz czujnikiem

c.w.u. Opcjonalnie można stosować dodatkowe czujniki UF 6 i UAF 6 oraz regulatory po-

mieszczeniowe RGB/RGT lub RGTF. Każdy gazowy kocioł kondens., który będzie stero-

wany przez regulator kaskadowy ISR BCA musi zostać indywidualnie wyposażony

w moduł Bus (CIB C) zapewniający odpowiednią komunikację.

Wymiary 300 x 230 x 100 (szer. x wys. x głęb.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. O tym, że jest to kaskada i trzeba zastosować regulator kaskadowy to wiem. Pytanie jest czy trzeba używać sprzegła hydraulicznego i jak połączyć kotły ze sobą w przypadku jak na rysunku. W kotłach nie ma pomp, są tylko dwie pompujące albo przez podlogówkę, albo cwu. Chodzi o to, że pompy (w takim układzie jak jest) będą przepuszczać wodę przez oba kotły nawet jak jeden nie bedzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.