Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Drewno


Matex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to moj pierwszy post na forum.potrzebuje pomocy w wyborze kotla do ogrzania domu.kociol ma byc calkowicie opalany drewnem poniewaz posiadam nieograniczony dostep do tego surowca glownie dab akacja buk brzoza.dom nieocieeplony 110m2 2 uklady podlogowki ok35m2 i 120 l cwu.teraz posiadam kociol z staporkowa obecnie termo tech GS 10kW i trzeba co chwile dokladac.interesuje mnie kociol o dlugiej stalopalnosci.prosze o porady opinie o kotlach i z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolega Vlad dobrze radzi,żeby ekonomicznie spalać drewno musisz mieć bufor.Co do kotła to poszukaj na forum "kocioł własnej konstrukcji". Tam znajdziesz kogoś kto robi porządne kotły(mój następny kocioł też tam zrobię). Puki co żebyś tyle nie dokładał to połóż blachę na ruszta o powierzchni mniejszej 1-2cm. z każdej strony i zawsze zostaw trochę popiołu na niej.Pal jak najgrubszymi kawałkami byle przejdą przez drzwiczki,dmuchawę wyłącz z prądu i zastosuj miarkownik ciągu do podawania powietrza głównego.W drzwiczkach załadunkowych zrób małą klapkę do powietrza wtórnego.Jeśli nie masz dmuchawy to masz powyższe czynności z głowy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie instalator zaproponowal mi bufor tylko na cwu 300l i ten kociol.co o tym sadzicie?

sądzimy, że powinien kopa w d... dostać za takie propozycję

tego typu kotły mają bardzo małą mulację mocy 75-100%. Bez bufora zmusisz go do pracy na 6% mocy nominalnej, a on po pierwszym paleniu zaleje się smołą i kondensatem, a najdalej po dwóch latach pójdzie na złom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie chcę się wymądrzać i przechwalać,ale powiem w skrócie.Mam prawie taki sam dom i cwu i palę od pięciu lat drewnem.Mam kocioł GS Spyra kws25kw na miał + 1000l bufor,zrobiony ze zbiornika na hydrofor i ocieplony 40cm. wełny mineralnej.Kocioł wyłożony z cegieł szamotowych: 3 ściany i ruszta z pozostawieniem szczeliny na usunięcie popiołu.Palę drewnem min.3lata suszonym pod dachem i 2tyg. w kotłowni co daje wilgotność drewna włożonego do kotła na poziomie 10% a najgrubsze drewno pali się jak zapałka przy minimalnej ilości podawanego powietrza .Spalam tym śmieciuchem 12-15mp. na sezon i w tym roku zrobiłem próbę:1,08mp. spaliłem dokładnie w 14dni w największe mrozy jakieś 3tyg. temu.Drewno słabe 50% sosny 50% brzozy.Jeżeli palisz takim suchym drewnem od góry i na ruszcie blacha to masz 50% mniej podkładania.Najlepszym kotłem na drewno jest według mnie porządny DS z wysoką komorą załadowczą,który jest brzydki,ale ja na piękność nie patrzę tylko jak funkcjonuje.Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hydra1976

Rickenbacher to zgazowujący Orlańskiego. Defro nie ma zgazowującego kotła - musisz sam podjac decyzję czy chcesz mieć kocioł zgazowujący czy też wsadowy. Normalny wsadowy tańszy ale nie ma co porównywać emisji, sprawnosci ze zgazowującym. Bufor jest dobrym pomysłem.

 

Jak chcesz zobaczyć jak działa kocioł zgazowujący - wejdź na

 

http://www.youtube.com/watch?v=FPrd24KFEM4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro nie ma zgazowującego kotła - musisz sam podjac decyzję czy chcesz mieć kocioł zgazowujący czy też wsadowy.

No to ma, czy nie ma, bo czuję się zagubiony, zdezorientowany i oszukany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro HG o dekadę wyprzedza tą Sigmę od CHT więc jak masz okazję kupić taniej (za ile nawet nie dociekam) to w porównaniu z sigmą na pewno wygrywa. Sigmę widziałem w akcji Defro niestety nie i choć nie jestem zwolennikiem Defro to akurat HG wygląda z rysunków bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie po malej nieobecnosci.za niedlugo bede bral sie za modernizacje instalacji a nadal mam metlik w glowie co do kotla.ostatnio bylem u znajomych maja kociol atmosa i nad nim sie zastanawiam.moze ktos z was go uzytkuje?? Lub jakies opinie o tym kotle.

Lub jakas inna sensowna propozycja zeby mnie zima z ta inwestycja niezaskoczyla :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.