Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie W Kotle Na Ekogroszek, Ogólna Zasada Działania


Infinity007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem kotła Tlinger'a 25kW (tłokowy). Męczę się z ustawieniami od pary tygodni. Przy obecnych ustawieniach zasobnik (ok 120 kg groszku) starcza mi na 3 dni. Chciałbym zrozumieć ogólna zasadę działania.

 

Czy kocioł pobiera mniej paliwa jeżeli wyłączy mu się podawanie w trybie podtrzymania?

 

Obecnie kocioł w trybie praca (temp kotła<temp nastaw) podaje paliwo co 2 minuty, dmuchawa na 10/20 biegu.

W trybie podtrzymania nie podaje paliwa i dmucha na 15s co 10minut (dmuchawa 7/20).

Temperatura pieca 50*C.

Popiołu nie ma dużo, brak spieków, więc wypalanie paliwa niemal w całości.

 

Co mogę jeszcze poprawić? Czy wyłączenie podawania w trybie podtrzymania to dobry pomysł?

 

PS: Wyczytałem gdzieś, że czasem pomaga uszczelnienie bocznych wylotów w "ruszcie". To prawda?

 

Proszę o pomoc, pozdrawiamrolleyes-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Chciałbym zrozumieć ogólna zasadę działania. ,,,,

 

,,,, Proszę o pomoc, pozdrawiamrolleyes-2.gif

 

Witaj Infinity007.

 

Moim zdaniem trafiłeś na najlepsze forum dotyczące zagadnień związanych z kotłami i zasadą ich działania.

Masz masę materiału do przeczytania. Musisz wygospodarować na to odpowiednio sporo czasu, aby to wszystko przejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrezygnuj z nadmuchu w podtrzymaniu tak czesto i zrób to raz na 30 min a podanie powinno być wtedy kiedy opał w podtrzymaniu jest na końcu paleniska w strone zbiornika.

Nadmuch dla ,nie też jest zbyt wysoki bo daje na m 1/2 pracy wentylatora.Jak zmniejszysz nadmuch to wydłużysz czas przerwy między podawaniami czyli w całym cyklu dobowym zejdziesz ze spalania na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.