Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Zaworu 4-D W Poziomie


Robnek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , montuje do pieca Defro Agro Uni 4-drogowy obrotowy zawór mieszający firmy Afriso,

model ARV 486 DN40, 6/4"** i Siłownik obrotowy Afriso ARM343, mam starą instalację C.O. **

chciałbym zamontować zawór 4-drogowy w pozycji poziomej ( pokrętłem do góry tak jak na zdjęciu , widok z góry ) nigdzie się nie doczytałem czy są jakieś przeciw wskazania .

Proszę o poradę czy mogę tak zamontować zawór .

post-46079-0-15240400-1363604373_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , montuje do pieca Defro Agro Uni 4-drogowy obrotowy zawór mieszający firmy Afriso,

model ARV 486 DN40, 6/4"** i Siłownik obrotowy Afriso ARM343, mam starą instalację C.O. **

chciałbym zamontować zawór 4-drogowy w pozycji poziomej ( pokrętłem do góry tak jak na zdjęciu , widok z góry ) nigdzie się nie doczytałem czy są jakieś przeciw wskazania .

Proszę o poradę czy mogę tak zamontować zawór .

Witam

czemu ma służyć te 3 -cie podejście do trójnika za zaworem 4 d ?????, również moża by było wykonać to w pione i wyglądało by estetyczniej :) nie wspominam już o tym zaworze kulowym na wyjściu z kotła który jest tam zbędny, i jakie jest jego przeznaczenie ??? jak również zawór przy powrocie ??

zanim cokolwiek pozkręcasz przedstaw schemat aby uniknąćjakich kolwiek powikłań z kolejną modernizacją i z pewnością ułatwi ci to podgląd wizualny całego układu .:) który koledzy w miarę możliwego czasu ocenią i doradzą czy jest wykonany prawidłowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o grawitacje a te trójniki są do podłączenia bojlera i pieca olejowego który już stoi ze starym piecem a dlatego chce w poziomie bo stare rury wychodzą ze ściany trochę wyżej niż ten zawór a połowa domu jest nie podpiwniczona i rury są w kanale pod podłogą . Dlatego kupiłem ten piec żeby zmieścił się pod rurami to 15 i ma tylko 120 cm. wysokości . W instrukcji piszą tylko ,,Pozycja montażowa jest dowolna" i jak to rozumieć ? Czarne rury będą ,bo to tylko przymiarka ale z kształtkami czarnymi jest problem . Te zawory to do odcięcia jak będę używał pieca na olej . Dziękuje wszystkim za porady ale dalej nie wiem czy mogę go w poziomie zamontować . Jak go za-zbroje na sucho to wkleję fotkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Po układzie wyprowadzeń z kotła widać, że ten zawór może być w normalnej pozycji jak bozia nakazuje i grawitacja zadziała.

Piszesz o kotle olejowym i starym "piecu" czyżby oba pracowały w układzie zamkniętym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zrobiłeś 5 zakrętów (powinny być 3), to da się jeszcze więcej zrobić?

Zasobnik na opał mnie ogranicza ,jest wyższy od pieca i wyżej od połączenia ze starą instalacją C.O.

rpc - nie jestem hydraulikiem rury skręcam tylko jak remontuje instalacje hydrauliczną na młynie w elektrowni ( ciśnienie 100 bar to grawitacja nie potrzebna ) ale wydaje mi się ze zawory kulowe najmniej zwężają średnice całej instalacji . A jakie zawory proponujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troch w większych średnicach śmiga te 100 bar , podnosi i i dociska rolkę do mielenia węgla która waży 18 ton .Mam kolegę w brygadzie z Wałbrzycha który pracował w waszej elektrociepłowni ale to lata 70-te. Połamania kija kolego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.