Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz I Ekogroszek


smolak2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanie jestem w trakcie remontu górnej części mieszkania i zastanawiam się czy nie ogrzewać jej gazem choć dolna część jest ogrzewana ekogroszkiem. a dokładnie to jest tak moi rodzice zamieszkują razem ze mną dolną część jest piec 25-30kW na eko groszek którym pali się tylko w okresie zimowym ponieważ są solary słoneczne więc woda latem jest aż w nadmiarze a w tej chwili zastawiła mnie z moim teściem rozmowa że było by wygodniej dla nas ogrzewać górę gazem i mieć cwu z gazu że nie wyszły by mi wielkie koszta a był bym niezależny tylko się jestem tak do końca pewny czy te koszta były by tak niewielkie powierzchnie górnej części domu mam około 80m2 a dół około 120m2 proszę o radę bo mam teraz głowę jak ten podajnik z pieca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci teściu zafunduje kocioł kondensacyjny, to rzeczywiście zyskasz niezależność a cenowo wyjdzie podobnie.

Nie znam cen ale myślę, że na pewno ponad 5 tys. to kosztować będzie, instalacje itd to tak do 10 tys. może.

Jak teść taki miły to tylko brać i się uniezależniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mów teściowi i bierz gaz ;) Biorąc pod uwagę, że on będzie twoje mieszkanie podgrzewał od dołu, zapłacisz za gaz grosze, dosłownie. Twoim zadniem będzie tyko dobrze ocieplić dach, o ile nie ma żadnej izloacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.