Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

nie za wiele nie wyczytałem na temat palników kurcze powiem Panu że jest tego tyle że człowiek się gubi siedze już klika dni przed internetem i nie wiadomo w końcu co wybrać by było dobrze do nowego domu wiem że nie jestem sam przed takim wyborem poprostu masakra. z czystej ciekawości jaki Panie Andrzeju użytkuje piec lub jaki Pan poleca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny skończ z tym Panem.

 

 

Masz miesiąc czasu. Przynajmniej tak napisałeś. To dużo czasu. Ja Ci żadnego konkretnego kotła nie polecę.

Zajrzyj tutaj: http://zawijan.wordpress.com/, po uważnym przeczytaniu poradnika, zapewne będziesz bardziej uświadomiony w podjęciu decyzji o zakupie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podaje link do 14 kw tłokowca http://www.firma-mering.pl/products-and-services/kotly-co/z-podajnikiem-tlokowym-gm-mg/. Zobacz sobie.

Pozdrawiam

Rafał

PS. z tych co wymieniłeś powyżej to chyba Taurus Gaur Duo ma najlepszą renomę tyle, że najmniejszy model ma 18,5kw czyli dużo za dużo, jak do Twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale troszke mało znana firma a nawet nie słyszałem o ich istniniu także raczej na 99% podziękuje mówisz taurus to nic że za duży kto wie czy w przyszłości nie będzie budynku gospodarczego? ale polecasz ten kocioł ma go ktoś może z Twoch znajomych możesz owiedzieć coś więcej jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiesz co, to że mało znana firma to nie znaczy, że zła. Kotły na zdjęciach wyglądają całkiem przyzwoicie (choć czasem na zdjęciach wiele rzeczy wyglada przyzwoicie), ale mógłbyś skontaktować się z firmą zapytać się gdzie mają najbliższy punkt sprzedaży i pojechać zobaczyć, ocenić jakość wykonania.

Co do Taurusa- to dość popularny i raczej sprawdzony kocioł, ale odpuść sobie go bo 18,5kw to stanowczo za dużo- taki kocioł to do 200m2 wzwyż, jeśli nie masz zamiaru szybko budować gospodarczego to się nie opłaca.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny 78913

pozwól że wtrącę swoje 3 grosze do dyskusji

przeczytaj najpierw mój poradnik

potem odpowiedz sobie na pytanie co wolisz:

zakupić 2 krotnie przewymiarowany kocioł z podajnikiem tłokowym tylko dlatego że nie będzie problemów z blokowaniem podawania. nie wspominam o problemach z samym procesem spalania ponieważ to oddzielny problem który właśnie kotłów z podajnikami tłokowymi dokyka bardziej ze względu na konstrukcję paleniska oraz ilosć podawanego opału zwłaszcza podczas prac w niskich zakresach mocy a takimi będziesz przy zbyt dużym kotle operować

czy może zakupić kocioł na miarę z palnikiem 2 generacji i podajnikiem ślimakowym w którym jak pisał Andrzej_M_ spalisz miał bez problemów i również w przeciwieństwie do poprzedniego wyboru unikniesz kłopotów przy pracy na małych mocach a jeśli nawet to będa one dużo łatwiejsze do ogarnięcia.

masz nowy dom i do ogrzania 140m2 czyli kocioł 10KW to aż nadto dla Ciebie - tak na oko a Ty chcesz 22KW???

nie spiesz się

poszukaj opinii o kotłach z palnikami żeliwnymi lub palnikiem Ardeo

potem policz zapotrzebowanie na ciepło- i tak będziesz musiał w nowym domu

dopiero na koniec zdecyduj o mocy i konkretnym modelu kotła

nie zaczynaj od końca bo źle skończysz a na pewno kiepsko skończy Twój portfel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 140m2 ok.10-12kW i więcej nie trzeba.

 

Do spalania miału dobry palnik ardeo, ma solidną zawlekę 6kę o twardości 8.8, przypadki zerwania są baaaardzo rzadkie. Palnik ma przeciwzwój z niepełnym uzwojeniem w strefie spalania.

 

Animuss wczesniej podawał, że jego sąsiad na palniku ardeo rocznie pod 8-9ton miału przerabia od chyba 4sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem że chodzi o ciąg kominowy i że trudniejszy jest latem ale co ja biedny mam zrobić mam drewna w pomieszczeniu 15m na 10na wysokość 3,5 metra jest pełny po sam dach plus drugie pomieszczenie mniejsze bo 3na 2m po wypaleniu tego myślę o solarach szkoda pieniędzy żeby tym nie palić chyba nic mi innego nie pozostaje jak czyścić piec częściej przy tym ruszcie wodnym

witam jeśli nie pomyliłeś się w tych wymiarach to paląc samym drewnem masz opału na 15- 20 lat i ty chcesz to spalić na ruszcie awaryjnym? to życzę powodzenia ale tam pewnie wkradł się błąd w tych wymiarach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

10x8x3,5 to wychodzi na to, że masz 280 metrów przestrzennych nasypowych, dalej mi się nie chce w to wierzyć, ale jeśli tak jest faktycznie to rozejrzałbym się za kotłem, który dobrze spala drewno i jego odpady, a nie bawił się w kotły podajnikowe.

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest garaż na ciągniki i dlatego jest wielki a z piecem już za późno bo już zamówiłem bo mój instalator powiedział że starczy mi drewna na 2 lata bo jest bardzo suche wiec nie ma kaloryczności a teraz będę się bujał z tym drewnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest tu jakiś temat na temat pierwszego palenia w kominie ceramicznym czy mogę proić o poradę Mam komin Icopal Wulkan CI-eko z wentylacją i nie długo będę chciał zapalić w piecu i nie wiem jak plić na pierwszy raz by nie uszkodzić komina i czym palić na pierwszy raz i jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam siem klimatyzujem, conajwyżej wolne rodniki :P

 

Ciekawe jaki VER miałby moczony pelet?

Jest chętny do testu?

 

Jak próbowałem palić wilgotnym Barlinkien z Brico.... to VER wychodził 8-10 MJ/kg, z tym że ten pellet był tylko lekko wilgotny ale w podajniku zamieniał się na papkę, może spróbuj w swoim tłoku.

Powinien przejść przez podawanie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.