Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o referat tylko np w 3 punktach + i _- tego i tego to po co są tego typu kotły jak się nie da spalić dobrze peletu a defro dla tego nie wybrałem bo był za niski do mojego czopucha i moc była za duża albo za mała do mojego domu chodź pierwszy piec jaki wybrałem do było defro i z tego co przeczytałem to wnioskuje ze tu i tu są problemy z ustawieniem pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj producenta kotła.

 

Potem możesz zdać relacje z rozmowy z przedstawicielem producenta na forum. Także chcielibyśmy się dowiedzieć dlaczego producent tego kotła poleca jako paliwo podstawowe pelet.

 

ps.

W czasie rozmowy możesz, tak od niechcenia wspomnieć, że chcesz także do kotła zamontować ciepłomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam Tobie odpowiedzieć. Jeżeli słowa nie przemawiają moje i kolegów to może obraz przemówi.

 

 

Możesz sobie zobaczyć na czym polega efektywne spalanie biomasy w postaci peletu. Poszukaj innych filmów tego producenta KWB z Austrii.

Potem poszukaj w u nas kotła, w którym spalanie peletu przebiega na podobnej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek130 popadasz ze skrajności w skrajność. Dwubiegunówka - jakby to określiła moja żona językiem potocznym, używanym w pewnej dziedzinie medycyny.

 

Domyślam się, że rozchodzi się kasę za nabycie opału. Zmień tok rozumowania, nie najtańszy opał a najtańsze ogrzewanie.

 

Tu masz lekturę do przeczytania. http://zawijan.wordpress.com/

Czytaj to trzy razy dziennie, za tydzień odezwij się na forum. Ot, taka pokuta edukacyjna.

 

ps.

Tyko nie myśl, że namawiam Cię do zakupu konkretnego kotła, to tylko forma edukacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się tyle ponieważ nie znam się w ogóle bo mieszkam w bloku i nie użytkowałem nigdy pieca no może kiedyś w pracy napaliłem może z dwa razy ale nie automatem i dlatego tyle pytań i nie wiedzy na raz Dowiedziałem się tyle że Paniki rynnowe mocniej kopcą, bliżej im pod względem emisji pyłów do tłokowych. Generalnie brudniej spalają..Czy to znaczy że w kotłowni będzie siwo bo kotłownie mam w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie pelletem nie jest tanim rozwiązaniem - drogie paliwo ( nawet ten najtańszy pellet jest drogi)

Drogi kocioł - poniżej 10-12 tys nie ma mowy o czymś w miarę normalnym do spalania pelletu.

Przekombinowana i droga instalacja kotłowni - powinien być bufor 500-1000l.

 

Jednym słowem nie dla oszczędnych.

Oszczędny niech wchodzi w zrębkę, miał, lub drewno z własnego lasu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z postu 33 "a dużo jest brudu paleniem miałem"

 

 

ja pale miałem w defro z palnikiem rynnowym,ciężko powiedzieć co masz na myśli brud,jeśli się ostrożnie wyciąga popiół jest ok i przy paleniu miałem nie ma co ukrywać jest go wiecej ale to już wina kaloryczności itd temat rzeka,wiadomo w kążdej kotłowni jest jakiś syf,a to od popiołu a i trzeba czasami wyczyścić piec,także nie licz na czysztą kotłownie

tak samo w poście 35 piszesz o kopceniu i siwej kotłowni ,na takie stwierdzenia składa sie wiele czynników, zależy czym palisz,jaki komin,wentylacja

 

także jak koledzy piszą nie ma gotowej recepty na wybór kotła,a jak już coś kupisz to zacznie się kolejna przygoda z podłaczeniem i znajdziemy cie na forum instalacje CO I CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek130 jak chcesz zorientować o wydajności ekonomicznej zestawu kocioł - opał - palacz to poczytaj o współczynniku VER.

 

Nasze forum i temat o VER zapoczątkowany i założony przez kolegę Vernal https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12026-ver-czyli-prawdziwe-osiagi-naszych-kotlow-i-paliw-porownanie/

A tutaj kolega Suspenser dzielnie robi doświadczenia w własnej kotłowni i podaje wyniki http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem taki zagubiony ponieważ każdy doradza coś innego jeden bierz tylko z rusztem wodnym inny bierz żeliwny inny nie ma zdania i tak dalej Mam szwagra który jest instalatorem i sprzedaje w sklepie hydraulicznym i piecami ale on jest jedno strony to znaczy wszystko do domu typu pex złączki kanalizacje grzejniki i armatura szukam u konkurencji bo konkurencja na wstępie ma niższe ceny o 10% to mi jeszcze obniża przy zakupie do kolejnych 10% więc razem mam 20%upustu a u niego bylem i nic żadnego rabatu wciska mi piec ZDUNEK z Pleszewa na którym wchodzę na stronę a tam żadnej informacji o tym piecu nawet nie ma go na zdjęciach ani w opisie do danej ceny dołożył mi ruszt żeliwny może i bym go wziął ale ale wejście do komory awaryjnej jest tak małe że tylko mysz może się przecisnąć w tym piecyku to tylko można rzeczy wiście palić papierem. I dlatego tyle pytań z mojej strony i nie wiedzy, bo chciałbym wybrać raz a dobrze ale z tego wynika że się nie da tak bo palnik rynnowy zaleta że jest uniwersalny palnik retorta eko groszek i miał, wodny ruszt brudzący się mocno więc wniosek że ten ma tak samo wady jak i zalety ten drugi też ma wady i zalety tak samo jak dużo mi osób poleca tłokowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuje rozwiać jedną Twą wątpliwość a mianowicie dodatkowy ruszt w kotle z automatycznym podawaniem paliwa.

Moim zdaniem on jest zbędny, do niczego nie potrzeby a jedynie zakłóca proces spalania. Przy okazji podraża zakup kotła.

 

- Zapewne powiesz, że chciałbyś mieć jakąś alternatywę w razie braku prądu. No dobrze, ale czy będziesz miał instalacje CO wykonaną tak, aby działała w trybie grawitacyjnym ?.

 

- Spalanie drewna na dodatkowym ruszcie jest alternatywą, pod warunkiem, że drewno jest za darmo, jest ktoś w domu i podkłada drewno co pól godziny, góra godzinę.

 

- Podgrzewanie wody CWU latem, bo masz nadwyżki darmowego drewna. Owszem tak można, ale weź pod uwagę to, że nim rozpalisz w kotle drewnem to musisz najpierw uruchomić naturalną pompę w kominie a to wymaga czasu i niekiedy może okazać się bardzo trudne.

Jak dojdziesz do odpowiednich ustawień kotła w trybie letnim, to spalisz 5-6 kg węgla dziennie (150 kg miesięcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie miał tyle drewna to bym nawet nie myślał o ruszczcie awarynym ponieważ kotłownia jest na tym samym poziomie co mieszkania może jakieś 10cm niżej jest kotłownia więc grawitacyjny nie będzie działać a co to jest "naturalną pompę w kominie" o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem że chodzi o ciąg kominowy i że trudniejszy jest latem ale co ja biedny mam zrobić mam drewna w pomieszczeniu 15m na 10na wysokość 3,5 metra jest pełny po sam dach plus drugie pomieszczenie mniejsze bo 3na 2m po wypaleniu tego myślę o solarach szkoda pieniędzy żeby tym nie palić chyba nic mi innego nie pozostaje jak czyścić piec częściej przy tym ruszcie wodnym

 

PS dziękuje że jesteś aktywny w moim temacie i wysłuchujesz moich marudzeń i wybrzydzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam jaki kupić kocioł z podajnikiem tłokowym powierzchnia do ogrzania około 140 m2 na dole podłogówka do góry 5 grzejników dom w trakcie budowy ale już są okna trzyszybowe i będzie ociepalny 15cm styropianu grafitowego. zastanawiam się nad 4 typami

defro akm 2 17kw

sas eco 17kw

witkowski ekw raps 22kw

taurus gaur duo 18,5 kw

 

czy jest ktoś kto urzytkujete piece i poleca głównie będe palił miałem z domieszką eko groszku a letem drewnem proszę o pomoc został mi miesiąc by kupić piec. pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że raczej sugestie i opinie innych wiem że podajniki Slimakowe lubią się zapychać na miale a jak wpadnie też coś większego to zrywają się zawleczki nie chce się za przeproszeniem wkur..... puzniej że mogłem kupić podajnik tłokowy który jest bardziej tolerancyjny co do opału a sam wiem jak to jest z opałem składach. dlatego wybór padł na podajnik tłokowy tylko teraz nie wiem z jakiej wybrać firmy Panie Andrzeju M. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że raczej sugestie i opinie innych wiem że podajniki Slimakowe lubią się zapychać na miale a jak wpadnie też coś większego to zrywają się zawleczki nie chce się za przeproszeniem wkur..... puzniej że mogłem kupić podajnik tłokowy który jest bardziej tolerancyjny co do opału ,,,,

 

Sugestie i opinie innych można by rzec są całkowicie trafne.

 

Podajniki ślimakowe w połączeniu z retortą tradycyjną całkowicie nie nadają się do "transportu" paliwa jakim jest miał, lub mieszanka ekogroszku z miałem.

Ale te opinie nie zawierały informacji, że są podajniki ślimakowe z palnikami tzw. drugiej generacji, które radzą sobie doskonale nie tylko z miałem, czy też mieszanką ekokroszku z miałem, ale także tolerują paliwa o zwiększonym współczynniku spiekalności.

 

Podajniki tłokowe faktycznie są bardziej tolerancyjne co do granulacji opału.

Ale te opinie nie zawierały informacji, że zalety podajników tłokowych kończą się na samym podajniku. Czy wspominali Ci coś o palenisku ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.