Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Rozdzielaczy


porsch07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do kolegow ,jestem przed montazem rozdzielaczy i ukladanim rur pex pod wylewi,budynek z podaszem uzytkowym,gora 4 grzejniki dol 5.Kupilem dwa rozdzielacze jeden 5 obwodowy drugi 4 obwodowy,czy mozna zrobic belke zasilajaca, polaczyc nyplem 5 skierowanych w dol a 4 do gory,na powrocie tak samo.Na koncu belek chce wykrecic korki,wstawic kolanko i odpowiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poddaszu mam mieć 4 grzejniki i nie mam miejsca na rozdzielacz i chciałbym go zainstalować w kotłowni razem z rozdzialaczem do grzejników na parterze, a na górę wyjść z samymi rurami pex 16, będą one zalewane w stropie i nie wiem czy nie będzie się to zapowietrzało i czy będzie poprawnie. W załączniku zdjęcie z rozdzielaczami.

post-21507-0-36373400-1363261461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odpowietrznik jest zbędny.

Zastanawia mnie skąd potrzeba takiego mantażu? Rozłącznie się nie da?

Działać jednak będzie i możesz tak zrobić. Małym minusem jest to o czym pisano wyżej, czyli niepotrzebne wydłużanie przyłączy grzejników piętra. Warto też zabezpieczyć górę w odpowietrzniki automatyczne (higroskopijne np.).

Zabudowa szafkowa na piętrze pozwoliłaby punkt rozdziału umiejscowić "centralnie", co skróciłoby przyłącza i zapewniło równomierny podział ciśnienia. Mniejsze byłyby też "straty" na tranzytach.

Ale działać będzie "na bank".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.