Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Opinię


mark3

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ten bufor jaki piec ,kominek -ok ale zaladowanie kominkiem takiego bufora to masz kotlownie w salonie .Mam paru znajomych co tez maja kominek z plaszczem wodnym auforia byla na poczatku teraz tylko sobie pala dla przyjemnosci..Cza przemyslec awaryjna zasilanie 239v do tej aut.kominka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ten bufor jaki piec ,kominek -ok ale zaladowanie kominkiem takiego bufora to masz kotlownie w salonie .Mam paru znajomych co tez maja kominek z plaszczem wodnym auforia byla na poczatku teraz tylko sobie pala dla przyjemnosci..Cza przemyslec awaryjna zasilanie 239v do tej aut.kominka .

Kominek nie jest podstawowym żródłem energii do ładowania bufora, zasilanie awaryjne będzie dla całej instalacji elektrycznej w budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wykonać kotłownię potrzebny jest schemat, ten zaprezentowany przez autora tematu jest pierwszą przymiarką a nie schematem.

Proponowałbym poczytać ew przeglądnąć ostatnio poruszane tematy - był tam schemat współpracy kominka i kotla CO i to trzeba dograć wraz z doborem automatyki.

Nastepnie dobrać wymiennik i jego współpracę z trzecim źródłem ciepła (solary lub PC) .

Nie zależnie od tego to trzecie źródlo ciepła też musi mieć swoją automatykę i el składowe..

Jeżeli to będziemy znać to bez problemu każdy hydraulik to połączy i każdy elektryk ( automatyk) okabluje i uruchomi sterowanie.

Nie potrzeba speców w odległych miast, wystarczy lokalny :P spec hydraulik

Prawidlowy projekt to 80% sukcesu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o krytykę pomysłu.

 

Jeżeli kocioł jest z podajnikiem, to bufor jest zbędnym pośrednikiem. Automatyka kotła zadba o dobór mocy.

 

Jak dla mnie za dużo "przekaźników" ciepła: źródło-bufor-wymiennik-odbiornik. Widziałbym to dużo prościej (nie wiem jak można pisać o tym pomyśle, że jest prosty), a mianowicie całość wykonać w układzie zamkniętym. Turbokominek i kocioł wybrać w wersji z wbudowaną wężownicą schładzającą lub zabezpieczyć wg PN.

 

Do tego automatyka, która w razie "galopu" kominka obligatoryjnie włączy wszystkie odbiorniki. Oba źródła działają równolegle i się nawzajem "widzą", czyli jeżeli kominek daje radę, to kocioł stoi w potrzymaniu.

 

 

Za mało informacji aby podyskutować bardziej szczegółowo. Trzeba się nawet domyślać podwójnego charakteru układu: otwarty dla źródeł i bufora oraz zamknięty dla odbiorników.

Brak też ochrony powrotu, która przy buforze jest niezbędna nawet jeśli ten Lazar jest żeliwny. Nie przekoroduje ale komin będzie mokry.

 

P.S.

28 kW to na jaką powierzchnię? Jeżeli dom ma 300 m2 to OK, ale jak to się ma do 500l bufora?

 

Generalnie widać, że masz kasę. Żeliwny kocioł, PC lub solary, turbokominek, bufor, 6 pomp ładujących... to już trzeba szykować na samą kotłownie kilkadziesiąt tysięcy. Zamiast zdawać się na rysunkowy talent hydraulika, zainwestuj w projekt całego układu jak ci radzi sambor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.