Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Problem Z Rozdzielaczem


pietreklondon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o ponowną pomoc mojego problemu. Otóż problem wygląda następująco był u mnie instalator przed montażem pieca wszystko ładnie popodłacza tylko powiedział że każdy rozdzielacz by musiał miec swój zestaw mieszający w każdej skrzynce. Ja mam w sumie 12 pętli dwie skrzynki (około 700-800) metrów rury na dwóch kondygnacjach doprowadzenie do nich jest rurą miedzianą 28 dodam że instalacja nowa w tamtym roku było wszystko nowe . Powiedział że innego wyjścia niewidzi jak zmienic rozdzielacze z systemem mieszającym , dodam że na pół domu bym chciał się wprowadzic a wydtek z rzedu 3 tyś to dlamnie duży wydatek , Widzicie może jakieś rozwiązanie zespołu mieszającego zaraz za piecem z małym schematem byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz samą podłogówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podłogówka ma ok 160m2 na dwóch poziomach , 14 pętli pętle po max 80m i pompę Wilo 25/40 z mieszaczem w kotlowni - pompa pracuje na 1 biegu i jest ok

Nie wiemy jak długie pętle ma autor tematu, jeżeli wszystkie poniżej 80 mb to wystarczy 25/40 , jeżeli dłuższe to większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTA570 jest w zakresie 20-43C ew w tym samym zakresie VTA520, taki zakres powinien być ew innego producenta od 20-max50C i przepływie ok 2m3/h.

Pompa najlepsza to z autoadaptem - odpada zawór upustowy lub z regulowanym nastawem ciśnienia lub wydatku - Wilo Stratos.

Przy takich długich pętlach raczej powinna być pompa Alpha2 25/60.

Pomp Wita nie znam, ale ta z linku to zwykła pompa CO 3-biegowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.