Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt Instalacji?


koltotki89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebują pomocy odnośnie ogrzewania małego mieszkania około 35m2 ocieplonego z zewnątrz i posiadające plastikowe okna. Czym najlepiej ogrzewać?

 

Aktualnie jest tam piec kaflowy w pokoju i w kuchni i chciałbym sie tego pozbyć ponieważ zajmuje to dużo miejsca.

 

A sprawa wygląda tak blisko mam rury do gazu lecz nie wiem jaki będą koszty podłączenia i kupna pieca jeśli mógłby mi ktoś choć trochę przybliżyć koszty takiej instalacji to byłbym wdzięczny.

Pod mieszkaniem mam piwnice i myślałem nad piecem w piwnicy na drewno ale tez nie wiem jakie są koszty i co jest potrzebne.

 

Która z tych instalacji będzie tańsza? Tak w przybliżeniu.

Edytowane przez koltotki89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy to komfort i czystość właściwie bezobsługowe. Kocioł to niestety mniej uroku koszty montażu w zależności od tego jakie kotły zastosujemy. Mala powierzchnia a więc kotły z podajnikiem drogie i mocowo duże. Instalacja czyli grzejniki i rury to podobny wydatek tak dla gazu jak i dla innych rodzajów ogrzewania. Kocioł gazowy to kilkuset do kilku tysięcy złotych. Węglowy również. Cały koszt to ok. 6 - 7 tyś. złotych. Pamiętać należy o kominie w przypadku gazu może być wymagany wkład kominowy no i pozwolenie na budowę, co wiąże się z projektem dla podłączenia kotła gazowego. Węglowe będzie w tym przypadku tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem przy tak małej powierzchni w dodatku ocieplonej, wszelkie kotły na paliwa stałe odpadają no może poza peletem.Kocioł prawie wogóle nie będzie miał obciążenia i więcej będzie stał w podtrzymaniu niż pracował, a to wszystko straty. Ogrzewanie gazowe to lepsze rozwiązanie tyle, że dość kosztowne. Piszesz, że masz piece kaflowe, więc może zastanów się nad jakimś małym kominkiem z płaszczem wodnym, lub z systemem dystrybucji gorącego powietrza, a piece kaflowe rozmontuj.

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez Rafal71642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wydaje mi się jednak, że lepsze byłoby tutaj rozprowadzenie ciepłego powietrza, a nie płaszcz wodny, a to dlatego, że przy tak małym zapotrzebowaniu na moc, będziesz ciągle gotował wodę, a jeśli będziesz miał powietrzny, to najwyżej będzie troche za gorąco, po za tym jeśli miałbyś kominek z płaszczem wodnym, musiałbys mieć naczynie wzbiorcze, które musi być w najwyższym punkcie instalacji, jak masz strych to ok, ale w twojej sytuacji, musiałbyś je podwiesić pod sufitem czy coś, a to już raczej troche szpeci. Układ zamknięty odpada całkowicie w szczególności, że instalacja będzie wyjątkowo narażona na gotowanie wody w układzie. Co do pozwoleń to jeśli masz piece kaflowe to na powietrzny raczej nie będzie potrzebna zgoda, z płaszczem wodnym już może być potrzebna zgoda, ponieważ musisz wykonać instalacje, według jakichś wytycznych czy norm i to pewnie ktoś kompetentny musi sprawdzić i zalegalizować.Dokładnie nie wiem to są moje przypuszczenia, nie chce Cię wprowadzić w błąd, więc dobrze by było, żeby wypowiedział się ktoś kto zna się na przepisach budowlanych.

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez Rafal71642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.