Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Do Palenia Od Góry 100M2


yorkfield123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję nowego kotła do palenia od góry. Dotychczas paliłem tak już w swoim starym kotle który dokonał żywota. Mam budżet około 2500 zł. Mam do ogrzania około 100 m2. Do tej pory znalazłem już kilka kotłów i chciał bym zasięgnąć opinii. Sas UWG 14kw, Zębiec KWK 12 KW, Ogniwo Biecz S6WC. Wiem, że na pewno Ogniwo ma doprowadzenie powietrza wtórnego i chyba Zębiec. Możecie udzielić jakiś swoich opinii? Który z tych pieców ma większą komorę zasypową? Na którym utrzymam większa stałopalność, potrzebuję około 13h-14h. W lecie będę w nim przepalał drewnem do pogrzania CWU. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-43115-0-28051300-1362169414_thumb.jpgJa bym wziął do górnego spalania Per Eko KSW 12.

Komora zasypowa 27 dm/3, rozetka PW, ruchomy ruszt. Prosta i sprawdzona konstrukcja, bazująca na rozwiązaniach Zębca.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Palenie od góry jak najbardziej popieram, ale moim zdaniem to dobra metoda do spalania miału węglowego, natomiast gdybym miał palić grubszym węglem znacznie bardziej wolałbym jakiegoś porządnego dolniaka i miarkownik ciągu, żadnych dmuchaw !!, w kotłach odpalanych od góry jednak jest ta niedogodność, że trzeba za każdym razem rozpalać, a jeśli taki zasyp skończy Ci się w nocy przy nieocieplonym budynku, rano wstajesz w zimnicy, można to przeboleć jeśli palimy miałem, jego cena jest znacznie niższa więc można przecierpieć pewne niedogodności. Dolniaka nie musisz codziennie rozpalać, zasypujesz tylko cyklicznie, a spalanie jest równie czyste jak przy paleniu od góry.Przemyśl sprawe, a jeśli jest Ci obcy temat dolniaków, poczytaj forum sporo ciekawego można się dowiedzieć, może akurat się przekonasz :)

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Per Eko mają blachę 4mm oraz że jedyną zaletą ich jest że ładnie wyglądają. Są to mylne wiadomości?

Zdecydowanie mylne KSW waży 176 kg co przy tej konstrukcji jest wagą sporą Poza tym grubość blach niema w kotle większego znaczenia (nawet jeżeli chodzi o żywotność)

Praktycznie daje się 6mm nie ze względu na korozję a ze względu na tarcie (popiół wyciera ścianki kotła w wymienniku) oraz na korozję chemiczną. Rdza w kotle nie powinna powstać albowiem ma ograniczony dostęp do tlenu. Są przecież instalacje z rur czarnych 2,8mm które pracują po 30lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że Per Eko mają blachę 4mm oraz że jedyną zaletą ich jest że ładnie wyglądają. Są to mylne wiadomości?

Blachy od strony płomieniowej korpusu 5 i 6 mm. Masz 6 lat gwarancji na szczelność wymiennika i 10 lat gwarancji na szczelność połączeń spawanych. Znasz jakąś firmę oprócz Zębca, która daje taką gwarancję?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej wszystkie kotły GS powinny byś użytkowane w taki sam sposób ;) czyli zasypane rozpalone u góry i z udziałem PW ale jak pokazuje życie nie zawsze tak jest. Zadajesz trochę trywialne pytania dlatego też obawiam się że obojętnie jaki kocioł nie wybierzesz to i tak wrócisz tu z pytaniami jak spalać w nim ekonomicznie (nie piszę tego złośliwie, po prostu znam życie)

 

Jest taki wątek na muratorze ale nie będę Cię tam odsyłał bo zrobił się tam taki burdel że i tak nie wyciągniesz lekcji. Swoją drogą Panowie (część forumowiczów jest też tu na forum) nie ciągnijcie tego w nieskończoność bo zabiliście ciekawy temat. Jeżeli nie odpowiedzieliście sobie na nurtujące was pytania na 630 stronach to już chyba więcej nie wymyślicie :)

 

Wracając do kotłów to jest wiele dobrych kotłów GS (nie wierzę że to napisałem :) ) ale nawet najlepszy kocioł wymaga rozsądnego użytkowania.

Per -Eko przedstawione przez kol łysy niczym nie ustępuje Ogniwo s6Wc i na odwrót. Do 100m2 celuj w kocioł 0,8-1m2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.