Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złe Spalanie, Problemy Z Utrzymaniem Temperatury !


kapkama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na wstępie pragnę się przywitać ponieważ jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mój problem dotyczy pieca z podajnikiem firmy GREGOR o mocy 25kw, który ogrzewa Mój 4 letni dom o powierzchni ok. 130m2 wybudowany z poro thermu na zaprawie ciepło chronnej. Zdjęcie z tabliczki znamionowej Kotła :

 

dsc0552q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Węgiel bardzo źle się spala, co dwa dni muszę czyścić piec. Aktualnie Kocioł pobiera około 30-35 kg Retopalu na 24h. Często bywa tak,że po wsypaniu worka (25kg) około godziny 20, rano o 7 juz prawie nic nie było.

Kocioł działa w tej chwili na następujących ustawieniach ( zaleconych przez fachowca ) :

- Temperatura wyłączenia kotła C.O - 25stopni

- Histereza progu dmuchawy 1.0

- Limit obrotów dmuchawy 60%

- Temperatura włączenia pompy C.O - 35

- Podtrzymanie ognia 30min/30sek

- Podawanie węgla 1min/10 sek

 

W załączniku zdjęcie przedstawiające jak wygląda u mnie spalony węgiel z szuflady :

 

dsc0551b.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Temperatura ustawiona w tej chwili na piecu to 45 stopni. Kocioł ma problem z 'dobiciem do tej temperatury', co chwile się załącza a dmuchawa działa praktycznie bez przerwy. Kontrolując co jakiś czas temperaturę na sterowniku to jest około 42-43 stopnie i kociol caly czas pracuje próbując dobić do zadanych 45 stopni.

Bardzo proszę o pomoc, odpowiem na każde dodatkowe pytania.

Pozdrawiam,

Bartosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik - http://www.elektro-m...tister_cwu.html

 

Dlaczego uważasz,że poza temperaturą kotła nie liczy się nic więcej ?

Nie są ważne ustawienia podawania ?

 

ciekawe czy Włodek_PID pisze sam te instrukcje czy, czy ktoś mu robi niedźwiedzią przysługę.

Nie wynika z niej wprost czy tam jest PID czy nie. Czy moduluje tylko nadmuchem przez zadaną czy też rozciąga przerwy podawania.

Czy ustawianą przerwę podawania dobieramy do mocy nominalnej, czy do zapotrzebowania na ciepło.

Czy moc dmuchawy ( jak wyżej)?

 

czemu tak uważam?

a no temu, że te sterowniki maja jako cel nadrzędny pilnowanie temperatury zadanej. Cel podrzędny, to praca ciągła, a cele trzecio/czwarto/ .... to czystość spalania, sprawność kotła, jakość popiołu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi-ster jest dość starym sterownikiem dwustanowym

Ja wolałem w tamtym czasie titanica

 

kolego, palnik musi być szczelny, zobacz tutaj jest fajny dziennik jednego kolegi, który ma pod opieka kociołek z wymiennikiem żelownym

Link jest do prac związanych ze starą retortą PPS-50kW, teraz pracuje na nowszej, mniejszej PPS-25kW

 

Prace sa jednak identyczne:

http://czp.pl/kociol...enie/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.