Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Sprawdzenie Schematu


retro23

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kumpel zakładał nowy kocioł na ekogroszek, a powierzchnie domu ma taka jak ja i gość, który montował mu wszystko w kotłowni polecił mu założyć termiczny zawór bezpieczeństwa tak dla świętego spokoju i dmuchania na zimno, a nóź coś się stanie, więc postanowiłem też zabezpieczyć się przed taką opcją. Zawsze lepiej jest zabezpieczyć się przed faktem niż po fakcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem dzisiaj ograniczony. Czy mam rozumieć że termiczny zawór bezpieczeństwa powinien być wpięty między zaworem zwrotnym, a zasobnikiem cwu?? Ewentualnie możesz podesłać szkić :D

Ja tam pisałem o zaworze bezpieczeństwa 6bar na obw CWU + ZZ+ NP 10bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale chyba się pogubiłem lub to 13 godzin w pracy robi swoje. Mam rozumieć że w obwodzie cwu za zaworem zwrotnym, a przed zasobnikiem na cwu mam wstawic naczynie przeponowe 10bar?? Czy w obwodzie cwu mam wstawić za zaworem kulowym zawór bezpieczeństwa, a za zaworem zwrotnym naczynie przeponowe?? Kurcze sensu to nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od strony zasobnika: naczynie przeponowe (12l, ciśnienie wstępne 4 bary, maksymalne 10 bar), zawór bezpieczeństwa 6 bar, zawór zwrotny. Dalej to już co ty tam chcesz. Fitry i te sprawy.

Przykład: http://allegro.pl/naczynie-przeponowe-c-w-u-12-l-zbiornik-i3024167509.html

http://allegro.pl/zawor-bezpieczenstwa-flamco-3-4-6-bar-i3051497886.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że kolega dał naczynie przeponowe 12l, bo lepiej dać większe niż takie w sam raz, jak wychodzi z obliczeń. Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o kocioł. Chciałbym kupić kocioł dwu rusztowy, dwufunkcyjny z podajnikiem ślimakowym. Czy lepiej kupić dwufunkcyjny czy jedno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwurusztowy? Znaczy retorta plus ruszt awaryjny? Jak uważasz. że to ci potrzebne to wybierz konstrukcje z rusztem żeliwnym przeznaczonym do współpalenia. Dobre kotły wykorzystują go w roli deflektora, zawirowywacza, do dopalania cząstek lotnych.

W tym przedziale mocy trudno będzie taki znaleźć, więc pozostaje tylko retorta i zainwestować w układ podtrzymania napięcia.

 

Naczynie obsługuje zasobnik i układ, czyli trochę więcej niż 200l. Poza tym to tylko szacunki. Precyzyjny dobór tylko za pomocą programów doboru producentów (dostępne na stronach). Warunki pracy od strony sieci też są zmienne a im wyższe ciśnienie w wodociągu, tym naczynie ma mniejsze zdolności kompensacji ciśnienia. Dlatego zalecany jest montaż regulatora ciśnienia 3-3,5 bara przed zasobnikiem. Jest jeszcze kwestia dostępności. Tak się złożyło, że na rynku dominują naczynia 5,8,12l itd. Mniejszego bym nie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy mogą mi powiedzieć ile powinienem przyjąć litrów wody na osobę/dobę. Ja przyjąłem 50l/dobę przy 4 osobach, więc wyszło mi 200 litrów jednak przeczytałem że powinienem dać zasobniek 120 litrów. Jak to jest w rzeczywistości. Jakie dać naczynie wyrównawcze otwarte, tzn. ile litrów powinno mieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do naczynia wzbiorczego to powinieneś je dobrać następująco tu link wszystko ładnie i zrozumiale opisane

http://www.info-ogrz..._grzewczej.html

natomiast co do zasobnika to jeśli jeszcze nie zakupiłeś to zalecam 200- 220 litr. zapas wody nigdy nie zaszkodzi ,tym bardziej większy jeśli myślisz o wannie w łazience a gdy zdarzy się że nie wykorzystasz całej zawartości to w niczym nie będzie przeszkadzać pozostanie w nim na poranną toaletę . :) nawet jak w kotle wygaśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.