Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Sprawdzenie Schematu


retro23

Rekomendowane odpowiedzi

Naczynie wzbiorcze liczysz programem doboru - tu są te programy - https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12985-dobor-naczynia-wzbiorczego/

Program doboru Flamco jest prostszy i wystarczający.

Co do montażu naczynia przeponowego - montujesz zaraz przy kotle, może być na powrocie, na zasilaniu obowiązkowo ZB odpowiednie do wytrzymałości kotła - przeważnie 1,5 bar.

Wymiennik płytowy nie jest potrzebny.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja propozycja układu zamkniętego z kilkoma dodatkowymi "bajerami" .

 

Jednocześnie proszę o uwagi na temat zamieszczonego schematu.post-48041-0-54153000-1362415982_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie zmian.

Poniżej poprawiony schemat.

@ kiminero czy możesz rozszerzyć swoją wypowiedż o jakieś wskazówki?post-48041-0-51518400-1362420553_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie miał nam tego za złe, sam pytał o układ zamknięty. :D

To "urządzenie" to mój błąd o jedno odejście za dużo w zamyśle miałem - Wężownica schładzająca WZS-2 + Zawór schładzający Regulus JBV do kotłów na paliwo stałe - dzięki za cenną uwagę.

 

Wiem, że zawór 4D nie jest przelotowy i kolory za zaworem powinny bardziej odpowiadać wodzie podmieszanej ale to taka mała oszybka

 

A które pompy Twoim zdaniem są zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy boilerze mamy na schemacie urządzenie - Zespół zabezpieczające SYROBLOC typu 330 - służą do zabezpieczania przed przekroczeniem ciśnienia w zamkniętych podgrzewaczach wody. Posiadają wszystkie wymagane przez normy elementy osprzętu dla zabezpieczenia podgrzewaczy wody. Zabudowanie w zwartej formie armatur w zespole 330 umożliwia bardzo racjonalny i szybki montaż. Zabezpiecza podgrzewacz wody przed przekroczeniem dopuszczalnego ciśnienia (zawór bezpieczeństwa) i przepływem zwrotnym wody. SYROBLOC typ 330 składa się z zaworu odcinającego, zaworu zwrotnego z króćcem kontrolnym, króćca przyłączenia manometru, membranowego zaworu bezpieczeństwa oraz kosz wyrzutowy z przerwą powietrzną uniemożliwiającą wsteczne zassanie wody z kanalizacji.

 

Stosowane powszechnie w Niemczech w miejsce naczyń z membraną gdzie mamy wode zastoinową sprzyjająca rozwojowii bakterii.

 

Przy piecu mamy na schemacie - Zawór napełniania instalacji 6827 CA Zawór napełniania instalacji SYR 6828 CA służy do automatyzacji napełniania instalacji grzewczych. Jest to zawór klasy CA, zabezpieczający przed cofnięciem wody grzewczej do instalacji wody pitnej, zgodny z normą PN EN 1717. Umożliwia bezpośrednie połączenie instalacji grzewczej i instalacji wody pitnej, dla płynów do kategorii 3 włącznie. W skład armatury wchodzą: zawór odcinający na wejściu, zawór antyskażeniowy typ CA, reduktor ciśnienia z filtrem siatkowym, manometr, króciec przyłącza manometru, kosz wyrzutowy. Wbudowany, łatwy w nastawie reduktor ciśnienia zapewnia stałe warunki napełniania i pracy instalacji grzewczej. Wkład reduktora wyposażony jest we wskaźnik nastawy ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu układu zamkniętego. Poniżej zamieściłem schemat, a na nim pytania. Jak zwykle zwracam się do szanownych kolegów o sprawdzenie :D Mam jeszcze jedno pytanie. Od kolegi Sambora otrzymałem link do programu obliczającego naczynie przeponowe firmy Flamko i chciałem się dowiedzieć jakie ciśnienie jest na dopływie w.z. i jakie powinno być ciśnienie na zaworze bezpieczeństwa?? Czy max.temperatura wody ogrzewacza może wynosić 60 stopni?? Poniżej link do doboru naczynia http://www.flamco.pl...amy_doboru.html .

1.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.