Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Cwu


michu2482

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem bojlera, bojler okolo 140 l

 

Ale nie pojemnosc jest problemem tylko budowa.

Czy wybrac bojler poziomy dwupłaszczowy czy pionowy z wezownica spirajna.

 

Oby dwa modele maja podobne parametry jednak znaczaco roznia sie cena.

 

Zastanawiam sie czy nie jest tak ze bojler pionowy dluzej bedzie utrzymywal ciepla wode z tego wzgledu ze powierzchnia zimnej wody jest duzo mniejsza niz w poziomych i wolniej wychladza.

 

Jezeli jedynym powodem kupna bojlera mial byc jego ladny wyglad no to po co przeplacac.

 

Prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pytałem autora, a pytałem ponieważ więcej można "wyciągnąć" z zasobnika pionowego gdy porównuje się te same pojemności. Nagrzeje szybciej i sprawniej właśnie ze względu na różnice w budowie, zarówno zbiornika jak i elementu grzewczego. Różnice zacierają się gdy zasobnik jest przewymiarowany i magazynuje więcej wody ciepłej niż jest zużywane. Mając czas na dogrzanie, nawet mało wydajny zasobnik zapewni komfort użytkowania.

 

Ja bym wybrał pionowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dla mnie parametry to moc wymiennika i wydajnosc

 

.W dobrym zasobniku woda sięnie miesza .poz Hermogenes

To wiem.

Woda w wymienniku uklada sie warstwowo od zimnej na dole do cieplej u gory

 

Ale zalóżmy ze te parametry sa identyczne to czy faktycznie wymiennik poziomy nie ma wiekszej tendencji do mieszania sie zimnej wody podczas spuszczania ciepłej.

 

Generalnie pytałem autora, a pytałem ponieważ więcej można "wyciągnąć" z zasobnika pionowego gdy porównuje się te same pojemności. Nagrzeje szybciej i sprawniej właśnie ze względu na różnice w budowie, zarówno zbiornika jak i elementu grzewczego.

 

Ja bym wybrał pionowy.

 

Kiminero

Prosze o wiecej szczegółów, jaka budowa jest najlepsza i dlaczego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmow z hydraulikami to przy dwuplaszczu 140 litrow przy normalnym paleniu w piecu to wychodzi jakies 4 baniaki na godzine podgrzane do okolo 50-60 stopni.

To moze byc oczywiscie roznie przy roznych temperaturach na piecu.

Przy stojacym z wez spiralna bedzie nieznacznie ale szybciej.

Tak wiec odpowiedz sobie na pytanie ile wody potrzebujesz,ile jest osob w gosp domowym i zdecyduj czy warto dokladac okolo 300 zl za stojacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.