Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pale w pid bo niewiem jak mam unieruchomic wiatrak tak aby byl calyczas otwarty.wiec pale na recznych ustawieniach

Podawanie 15 s

Postoj 45

Nadmuch 30

Czas podawania w postoju 10 s

Czas przestoju 17 min

I zasypalem dzisiaj 50 kg o 8 rano i o 20 niema polowy ponad:( co mam zeobic z tym wentylatorem zeby go otworzyc na maksa i przejsc na pid

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób mi kilka zdjęć

1- ten nieszczęsny wiatrak z tą nieszczęsną przesłoną której nie możesz unieruchomić

2-widok płomienia na palniku

3- zawartość popielnika

jak zobaczę co się tam u Ciebie dzieje będę wiedział jak Ci pomóc

 

 

edyta:

 

przy tak dużej mocy ustawionej 15/45 (stosunek 1:3) powinieneś "dmuchać" dużo mocniej muszę zerknąć w instrukcję do st 450 wtedy będę wiedział więcej

czekam na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gringo80

zadam jedno pytanie- o której klapce mówisz- o tej co jest na wentylatorze czy o tej co jest pomiędzy wentylatorem a rurą podajnika???

jeśli jak napisałeś wysypujesz niedopalony węgiel z popielnika to potwierdza w połączeniu z tym co widać(choć kiepsko) na zdjęciach że aa dużo opału do tej mocy nadmuchu

zrób podawanie 5sek i przerwe 35sek i nie ruszaj mocy nadmuchu. zostaw kocioł niech popracuje kilka godzin. potem zajrzyj czy zmniejszyła się ilosć niedopałków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pid musi byc klapka ma maxa otwarta?od nadmuchu

Zrobisz wreszcie zdjęcie twojej dmuchawy ?

cały czas przesypuje ci opał pisałem żebyś zmniejszył podawanie na 6 postój dał na 20 umiesz w ogóle to ustawić .

TIMON podał ci kilka wskazówek też nie korzystasz weź instrukcję i naucz się obsługi sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Przepraszam koledzy ze to z mojej strony takie chaotyczne ale sami wieci chciec juz ....

no tak wyglada moj wentylator

 

 

 

post-48713-0-16215700-1361661606_thumb.jpg

 

a tak wyglada retora po ustawieniach jakie zrobilem od TIMONA

 

post-48713-0-24990500-1361661750_thumb.jpg

 

same spieki czy cos

 

 

mi sie wydaje ze marny opał mam

zakupilem dzis kazimierz juliusz i jak wypale ten badziew to zobacze jak na tym leprzym ale mimo to takie spieki przy ustawieniach TIMONA jak zobaczylem to odrazu zmieklem plomien w srodku jak w kraterze :) wiec ustawilem stare 15/45/30 i jakos daje .Macie jakis pomysł??

post-48713-0-16215700-1361661606_thumb.jpg

post-48713-0-24990500-1361661750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od początku

ta śruba z nakrętkami jest od klapki regulującej dopływ powietrza do palnika

jak wentylator dmucha klapka powinna się otwerać, jak przestaje dmuchac klapka powinna się zamknąć

domyślam się że usunięta została przesłona z wentylatora osłaniająca wirnik.

czyli wszystko jest dobrze o ile klapka o której pisże na początku pracuje właściwie. jeśli się mylę napisz co dokładnie instalator odkręcił i zaznacz najlepiej na fotce- bo on może Ci zablokował tą klapę od regulacji nadmuchu i masz stały dopływ wiatru nawet w podtrzymaniu

 

teraz spalanie

ja nie podam CI idealnych nastaw bo ich nie ma

podałem Ci kierunek w którym trzeba iść. podejrzewam że masz dość wysoko ustawione zakresy pracy dla wentylatora w menu serwisowym

skoro przy moich ustawieniach zaczęło spiekac to zamiast wracać do swoich należało zmniejszyć nadmuch lub skrócić przerwę podawania.

jak będziesz kręcił wszystkim i to przy dużym udziale promili to nie skończy się to dobrze

spróbuj załączyć PID i niech kocioł pracuje a ty poczytaj instrukcję

tam jest ładnie napisane jakie parametry podlegają regulacji w trybie pracy automatycznej i spróbuj się do nich zastosować

jeśli będzie spiekac lub niedopalać skoryguj odpowiednio nadmuch, poczytaj tez o granulacji opału.

odstaw trunki weź się za edukację tematyczną

jak przeczytasz ze 2 razy instrukcję i się do niej zastosujesz to następny browar będziesz pił w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dmuchawę zwiększ % na PIDzie tez się ustawia w nastawach sterownika daj na maxa i sukcesywnie zmniejszaj jak będzie brakować groszku na palniku -znikać kopiec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam kociol jak kolega, który założył ten wątek tyle, że moc 17 kw i jesli otworzyłbym na maksa przesłonę na wentylatorze i moc nadmuchu ustawił na 35% to bym miał tornado w kotle i pewnie piec by wygasł. spróbuj moich ustawień, ale sam ustaw ręcznie przesłonę na wentylatorze tak około 1-1,5cm otwartą i moc nadmuchu ustaw na 24-26 %, pozostałem parametry:

podawanie 17 s

przerwa 75 s

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1973 zamowilem ekoret. I mapisz jakie ustawienia masz??

Ja mam SAS Gro Eco z innym i bardzo prostym sterownikiem st-37 i ciesze się z tego pawodu.Tak jak ci pisałem jak miałem kiepski eko to wygasł piec i zasypał popielnik węglem.Dosypałem tego badziewie ale zostawiłem ustawienia z pieklorza -8s podawanie 27 pauza i piec zdechł .Musiałem dać 20s podawania i 50s pauzy i jakoś przepaliłem to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie gringo80,dopiero teraz przeczytałem inne posty i domyślam się że zmieniasz ustawienia na takie kto ci w danym momencie coś podpowie, w ten sposób nie dojdziesz ładu z piecem. Podpowiadają ci dwie doświadczone osoby. Ja bym skupił się właśnie na tych osobach i słuchał co ci podpowiadają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności czy to spieki koksowe czy żużlowe to reguluj powietrzem w górę lub w dół tylko po zabiegu regulacji odczekaj kilka godzin na efekty- najlepiej 2 regulacje na dobę żeby się algorytm zdążył dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie- wykorzystaj korekcję nadmuchu tylko rób to delikatnie i czekaj długo na reakcję- jak pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.