Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewacz Przepływowy I Zasobnik C.w.u


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w związku że u znajomego zaistniała sytuacja uszkodzenia zasobnika C.W.U który jest odcięty nie użytkowany , zadał mi pytanie , czy elektryczny podgrzewacz przepływowy, instalacja 3-fazowa. Podgrzewacz 24kW. który obecnie jest użytkowany ,i podłączony z wodociągu , chciałby go podłaczyć po wymianie zasobnika C.W.U. na wejściu nie z wodociągu tylko z c.w.u., odradzałem takie rozwiązanie, gdyż wydaje się mi to zbyteczne ,a co szanowni koledzy o tym myslą proszę o uwagi . :D

dodam że w obecnej sytuacji nie jest wstanie finansowo podołać Z wymianą C.W.U. , i na jakąś gruntową przebudowę instalacji , chciałby tylko wymienić za jakiś czas stary zasobnik na nowy i podłączyć podgrzewacz przepływowy nie wymieniając przy tym nic nawet podejścia z kociołka , o drugiej pompie ładującej zasobnik C.W.U nawet nie wspominam , po prostu w razie niedogrzania do wymaganej pożądanej temp. podgrzewacz miałby wspomagać ciepłą wodę użytkową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK pewnie myślałem :) :wacko:

znajomy chce po wymianie zasobnika C.W.U . który jest obecnie uszkodzony nie nagrzewał chyba wody tak jak powinien przez wadliwie wykonaną instalację podłączyć wyjście wody użytkowej z zasobnika zamiast bezpośrednio w rurę która prowadzi do kranu , to chce podłączyć przez elektryczny podgrzewacz przepływowy,i następnie przez niego woda użytkowa będzie płynąć do kranu ,zadaniem tego podgrzewacza będzie dogrzanie wody , za pewne me wypociny będą teraz bardziej zrozumiałe :D

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przekazałem mu to aby odlożyl troszkę kasy i zrobił jak należy , ale jakoś dziwnie do tego podchodzi może wszystko to dlatego że instalacja pamięta montaż jego taty i ma do niej sentyment co nie znaczy że cała instalacja powinna pracować jak należy , zrobię juto może troszkę fotek jak będe i zobaczycie jak jest wykonana , a o nie prawidłościach które tam zostały zastosowane to można można dostać zawrót głowy , nawet nie zwróciłem uwagi jakiej to marki kociołek ale 20 kw przy metrażu użytkowym 140m2 z tym poddasze nie ocieplone a elewacja tylko na ścianie szczytowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak wspominałm i obiecałem dołanczam fotki instalacji

kociołek pracuje w układzie otwartym podłączonym do powrotu , szczelnie zamknięty z dopływem powietrza tylko z wentylatora palone jest w nim miałem w okresie zimowym w lecie drewno

Zdj%25C4%2599cie0285.jpg?gl=PLZdj%25C4%2599cie0286.jpg?gl=PL

Zdj%25C4%2599cie0291.jpg?gl=PL

Zdj%25C4%2599cie0288.jpg?gl=PL

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ

nie ma

i całe szczęście że jest uszkodzony , przekonałem znajomego że jeśli wymieni ten zbiornik to najważniejsze aby w ten sam sposób go nie podłanczał przekonany o mojej racji przyznał że tak poczyni . Jest już świadomy że był podłączony nie zgodnie lecz przekonywał że był tam wcześniej zawór, ale czemu zniknoł ? nie odpowiedział zmienił temat :huh:

Jest świadomy że czeka go przebudowa całego układu o naczyniu wzbiorczym podłączonym na powrocie o średnicy 1/2 cala nawet mu wspomniałem lecz wzruszył ramionami odpowiedział że się nie gotuje , ale jak zobaczył średnicę wewnętrzną jednej z rurek gdzie średnica przez kamień została jeszcze zmniejszona to był bardziej już zaniepokojony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak grzał prawidłowo ale nie nagrzewał się do zadanej temp. takiej jak można uzyskać gdy ma osobną pompę , pewnie zwróciłeś uwagę że jet wpięty prawie bezpośrednio na wyjściu z kotła ale został zmniejszony średnicą z 6/4 do 1 cala następnie przy zasobniku jest również podłączenie jak kojazę 5/4 również bez Z.Z. który wiemy do czego służy, więc z pewnością grawitacji 100% tam nie było po przez zmniejszenie średnicy , jak już wspomniałem przepływ przez zasobnik jest obecnie nie możliwy odcięty zaworem , ale są podejścia gdy ewent. wymieni zasobnik ,automat został podłączony w kotłowni ze względów estetycznych gdyż kolega robi wielką rewolucję w łazience i się pozbył , no ale teraz troszkę czeka zanim mu ciepła woda z niego dopłynie na piętro z kotłowni , nie wspominając o tym że dał się namównić na to aby odpowiednio zabezpieczyć rury przed wychłodzeniem ( odpowiednie odizolowanie ich od kotłowni , po przez nałożenie na rury izolacji )

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mamy dane następujące: kocioł -20 Kw, powierzchnia do ogrzania -140m2 ,a bojler jest nie dogrzany-położony najbliżej pompy.Jest przeciekający, a więc "parę latek" ma, a więc musi być dobrze zakamieniony- Jest na to tylko jedna rada -wywieżć na złom.To byłoby bardzo śmieszne aby za bojlerem dokładać następny podgrzewacz w szeregu.Nawet gdyby miał służyć tylko latem,gdy nie chce się palić w tak ogromnym piecu-to należałoby wpiąć go równolegle do bojlera,aby w zimie nie było przepływu wody przez niego-mniej kamienia,mniejsza strata ciepła, mniejsza strata ciśnienia.Należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed niebezpiecznym wzrostem ciśnienia przy podgrzewaniu wody.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

tłumaczyłem to wszystko znajomemu że poco mu podgrzewacz na tym samym poboże ciepłej wody z zasobnika , chce mieć tylko wykonane podejścia od zasobnika do automatu a że zasobnik jest obecnie nie używany i woda do niego płynie tylko z wodociągów a nie przez zasobnik więc nie ma co sobie tym teraz głowy zaprzątać co nie znaczy że nie masz racji że gdy podłączy zasobnik odkreci zawory i nie zabezpieczy go odpowiednio mogą pojawić się inne problemy

dla mnie jasne

na co komu taki automat z zasobnikiem ???

aby dogrzewał wodę zasobnika ??

a po co ???

jesli zasobnik nie oddaje od siebie wystarczająco odpowiednio ciepłej wody użytkowej to powinno się uczynić jakieś kroki aby to poprawić , a nie wspomagać się automatem .

nawet podczas okresu letniego jeśli nie chce palić się w kociołku to można w inny sposób rozwiązać podgrzanie wody w zasobniku prawda :)

nie uwazasz że mam racją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.