Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Wykonania Podłogówki


czarnyf21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W tym roku będe u siebie robił instalację co. Wiem, że o dobrego fachowca jest teraz trudno i postanowiłem troche byc zorientowanym w temacie. Chciałbym prosic o poradę odnośnie ogrzewania podłogowego a mianowicie pozwoliłem sobie zrobić zdjęcie u mojego sąsiada część kotlowni. Czy wykonanie takiego sterowania podlogówką jest dobre? Podobno wszystko działa bez zarzutów. Mam pewne obawy co do regulacji poszczegolnych obwodow.

Dzięki za wszystkie informacje.

post-1135-0-98023800-1361047785_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam według mnie schemat podłączenia powinien wyglądać tak jak na załączonym pliku. Filtr i zawór zwrotny klapkowy dałbym przed mieszaczem, co do zaworów odcinających to jeżeli masz je gdzieś wcześniej niż na zdjęciu to nie musisz dawać w miejscu jak na załączonym pliku. No i przede wszystkim inny rozdzielacz do podłogówki ten na zdjęciu jest do grzejników, do podłogówki powinien mieć rotametry i ewentualnie zawory pod elektrozawór. Jeśli chcesz sterować poszczególnymi obwodami to na rozdzielaczu musisz zamontować elektrozawory, centralkę, i regulatory pokojowe w poszczególnych pomieszczeniach. Np coś takiego : http://allegro.pl/in...3012610851.html Nie wiem jak sąsiad zamierza tym sterować i włączać

post-42382-0-27270800-1361051787_thumb.jpg

Edytowane przez KubaSko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem krótko: ciesz się że to u twojego sąsiada a nie u ciebie.

 

Poczytaj posty i porównaj co i jak to sam zobaczysz błędy

Trochę teorii https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12948-ogrzewanie-plaszczyznowe/

 

Pozdr.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarz mam już troche jasności. Dziwi mnie troche to, że mój sąsiad nie ma problemu z tą podłogówką wszystko grzeje fajnie, delikatnie. Fakt, że na każdej pętli ma taką samą temperaturę. Widziałem sam jak grzeje i nie widze dyskonfortu. Może z punktu widzenia technicznego jest nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłogówce woda będzie miała taką samą temp we wszystkich pętlach zasilanych z tego samego mieszacza.

Natomiast istotne jest aby samo ogrzewanie działało.!

podlogówka musi być zrobiona zgodnie ze sztuką i zdrowym rozsądkiem, musi mieć możliwość regulacji przepływu w każdej pętli osobno- czyli powinny być rotametry - pokazujące przepływ w pętli i pozwalające na regulację jego przepływu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.