Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosze O Rade


bartizi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytalem rozne wypowiedzi na temat kotlow co i stoje przed wyborem kupna nowego pieca wczesniej mialem zwyklego smieciucha bez elektroniki tylko pompa co plus sterownik do niej nie wspominam go mile bo ciagle musialem do niego zagladac, i teraz chcialbym kupic piec z elektronika tzn dmuchawa i sterownikiem nie chodzi mi o ekonomie tylko o wygode chcialbym zarzucic wegla typu orzech,wegla brunatnego plus troche mialu drewna , odpalic od gory ustawic odpowiednia temperature i zeby to sie palilo chociaz z 6-7 godzin to juz bym byl szczesliwy, mieszkanie ma ok 80 metrow nieocieplone okna plastki, czy zastosowanie nadmuchu i sterownika odciazy mnie od zagladania do pieca? Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kotle zasypowym ze sterownikiem i wentylatorem będziesz miał więcej problemów niż przy kotle z miarkownikiem ciągu, bez bajerów.

 

Jak chcesz mieć kocioł z elektroniką to kup kocioł z podajnikiem - tam jest dużo elektroniki i jak poczytasz na forum także dużo problemów i kłopotów.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chcialbym zarzucic wegla typu orzech,wegla brunatnego plus troche mialu drewna , odpalic od gory ustawic odpowiednia temperature i zeby to sie palilo chociaz z 6-7 godzin...

Taki wynik zrobisz w byle śmieciuchu z miarkownikiem, bez nadmuchu i sterowników.

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś troche elektroniki i duży problem , teraz chcesz jej więcej i liczysz że problem będzie mniejszy ? Reszte sambor napisał . Dmuchawa i sterownik tylko do miału ale paliwo z niego marne a jak je chcesz w miarę ekonomicznie spalić to kup szuflade i będziesz miał dużo elektroniki i dużo zabawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś troche elektroniki i duży problem , teraz chcesz jej więcej i liczysz że problem będzie mniejszy ? Reszte sambor napisał . Dmuchawa i sterownik tylko do miału ale paliwo z niego marne a jak je chcesz w miarę ekonomicznie spalić to kup szuflade i będziesz miał dużo elektroniki i dużo zabawy .

A dlaczego miał jest marnym paliwem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miał jest marnym paliwem ?

Jakość -to loteria

Cena - 2/3 średniego węgla

Zużycie 30-50% więcej niż średniego węgla

Ilość zanieczyszczeń wraz z popiołem -do 20% z kopalni , dalej to już tylko gorzej.

Sumując cena + jakość + zanieczyszczenia za które też płacisz + ilość popiołu do śmieci za które też płacisz to wychodzi jak dobry wegiel

Osobiście przećwiczone i powiem nie - dziękuję za miał .

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze nie odpisywalem ale nie dostawałem powiadomień że ktoś odpisal za co serdecznie dziekuje, wracajac do tematu, jak mozliwe jest to zeby w zwyklym smieciuchu ktorego jeszcze posiadam uzyskac wynik spalania 6-7 h? Probowalem i palenie z miarkownikiem ciagu zwyklym za 90 zl i sie nie sprawdzal " przymykal " piec owszem ale za duze byly wachania temperatur, poniewaz palil sie caly wklad w piecu to i temperatura nie mogla sie utrzymac na ustawionym poziomem mozliwe ze piec nieszczelny i dostawal lewe powietrze, wracajac do mojego pytania mi chodzi o komfort tego palenia zasypuje odpalam i mam spokoj napisalem ze 6-7 h tak w przyblizeniu i z nawet z takiego wyniku bym sie cieszyl bo najgorzej jest w nocy koncze palic o 23 a rano 15 stopni a nawet 13 w domu i tak sobie myslalem ze jak zakupie sobie taki piec z elektronika to moglbym zasypac o 23 nie mowie ze tylko mialem slyszalem ze rownie dobrze spala sie groszek,orzech ewentualnie eko groszek nie mowimy o kosztach tylko o komforcie to i pare/ parenascie godzin taki wklad by sie palil co o tym sadzicie ? komfort nie koszty wegla itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle dmuchawy podają 280m3/h z czego do spalania 1 kg/h węgla jest potrzebne 8-14m3 nawet ograniczając obroty dmuchawy do minimum (zwykle min=25%) to mamy dużo za dużo tego powietrza a przymykanie przysłony niewiele daje albowiem przymknięcie przysłony zwiększa tylko prędkość przepływu powietrza przez otwór.

Dlatego też stosowanie nadmuchów do węgla moim zdaniem jest nieuzasadnione.

W przypadku kotłów miałowych ma to większy sens albowiem miał jest bardziej zwartym paliwem i na grawitacyjne podawanie paliwa raczej niema szans a same otwory po stronie wtórnej wentylatora ograniczają jego wielkość przepływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć więcej wygody i precyzji przy sterowaniu kotła, to rozważ zakup elektronicznego miarkownika ciągu ze sterownikiem i panelem pokojowym. I nie chodzi mi o konstrukcję ze sterowaniem 0-1 ale miarkownik który uchyla klapkę płynnie, procentowo. steruje się tym podobnie jak dmuchawą: wartość maksymalna, minimalna, histereza, pid, inna temperatura na noc, inna w dni robocze itp. Nie ma ten sterownik wady wentylatora jaką jest zbyt duża ilość podawanego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie analizuje spalin. Opisałem sterowanie które jest praktyczne i przydatne przy moim kotle i paliwie. Pali mi się wygodniej, stabilniej i oszczędniej. Jest to dużo lepsza wersja zwykłego miarkownika ciągu. Kto nie zobaczy, nie wykorzysta jego zalet, ten oczywiście powinien zamontować ten zwykły.

Edytowane przez jacet100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.