Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kryzys! Czy Materiały Budowlane Będą Tanieć?


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak każdy z nas widzi kryzys coraz bardziej panoszy się w naszym kraju ale nie o tym chciałbym podyskutować.

Interesuje mnie inna strona tego zjawiska a mianowicie czy materiały budowlane będą w najbliższym czasie tanieć jak to miało miejsce z bumem budowlanym z lat 2004-2006 gdzie ceny poszybowały aż pod niebiosa.

Zastanawiam się czy wykonywać termoziolacje elewacji oraz wymianę eternitu w tym roku czy może poczekać na "lepsze" czasy dla mnie.

Oczywiście prace raczej będe wykonywać we własnym zakresie więc interesuje mnie tylko to czy w okresie 1-2 lat wyżej wymienione materiały będą tanieć i co najważniejsze czy będą to takie spadki % jak to miało miejsce podczas bumu budowlanego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część materiałów już tanieje. Zwykle końcem zimy były zmiany cen a tu miłe zaskoczenie. Ceny owszem zmienione ale w dół lub nie zmienione ale rabaty zwiększone. Przynajmniej w mojej dziedzinie (dachy). I wg mnie nie należy spodziewać się że za rok będzie taniej. Ceny się utrzymają albo wzrosną. Jeśli UE faktycznie da nam tyle kasy ile sie słyszy to ruszą inwestycje, a za nimi cała reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cen materiałów elewacyjnych czy dachów raczej nie wiązał bym ze srodkami z UE. Na zakup materiałów na elewację teraz jest najlepszy moment (luty, początek marca jest sporo promocji na styropian i elewacje) tak jak i najtaniej znajdziesz ekipę do wykonania takich robót ( w marcu, kwietniu można spokojnie zacząć). Z dachami już różnie bywa, bo blacha nie jest polskiej produkcji ale jakąś promocję cenową można znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostane przy swoim, że to ma związek (UE). Ruszą roboty, ruszą i ceny materiałów, może nie bezpośrednio. Ale jeśli ludzie będą mieli gdzie zarobić (inwestycje) to i chętniej /łatwiej wydadzą pieniądze. A to pociągnie wzrost cen. Oczywiście raczej nie na takim poziomie jak w latach 2006-2008.

Blachy (część) nie jest polskiej produkcji ale u nas jest przetwarzana ;) Zakup kręgu a blachy docietej pod dach to dwie baaaaardzo różne ceny. Znam tylko kilku producentów pokryć blaszanych, którzy dostarczają produkt z poza granic naszego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak każdy z nas widzi kryzys coraz bardziej panoszy się w naszym kraju ale nie o tym chciałbym podyskutować.

Interesuje mnie inna strona tego zjawiska a mianowicie czy materiały budowlane będą w najbliższym czasie tanieć jak to miało miejsce z bumem budowlanym z lat 2004-2006 gdzie ceny poszybowały aż pod niebiosa.

Zastanawiam się czy wykonywać termoziolacje elewacji oraz wymianę eternitu w tym roku czy może poczekać na "lepsze" czasy dla mnie.

Oczywiście prace raczej będe wykonywać we własnym zakresie więc interesuje mnie tylko to czy w okresie 1-2 lat wyżej wymienione materiały będą tanieć i co najważniejsze czy będą to takie spadki % jak to miało miejsce podczas bumu budowlanego.

 

pozdrawiam

jaki kryzys jak budowlanka zapier.... a materiałów brakuje o czym ty chcesz pisac

kryzys mają bankowcy i ci co sie z bankami obdali a kryzysu w branży budowlanej jak i instalacyjnej nie ma juz od dłuższego czasu ....

a materiały beda drożeć i to w dośc szybkim tempie bo te materiały robione na dalekim wschodzie juz nie mają prawa bytu i wraca sie do europejskich rozwiazań wiec bo rozwiazania tanie w zakupie to do marketu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości gdzie ta budowlanka ma tyle roboty? Bo w mazowieckim coś tam się robi ale raczej szału nie widać.

pzdr

A spróbuj znaleźć dobrą ekipę - marzenie , sam szukam ekipy do ocieplenia budynku 300m2 elewacji -czyli niezła robota - już drugi miesiąc - albo mądrale albo cena kosmiczna ale najwięcej to pośredników

Może ktoś z was może polecić jakąś ekipę do ociepleń w okolicach W-wy , robota pod koniec marca.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości gdzie ta budowlanka ma tyle roboty? Bo w mazowieckim coś tam się robi ale raczej szału nie widać.

pzdr

wszedzie ,y nienadązamy z instalacjmi ,dolny ślask ,wielkopolska ,małopolska normalnie tyle kasy co ludzie z kont powyciagali i budują to jest szok niczym powtórka z lat 2006-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajmy ze budownictwo to fundament każdej gospodarki (no może poza krajami rolniczymi ) i jak budownictwo stanie to czarno widzę naszą dalszą egzystencję. Kryzys budują banksterzy (nie mylić z pracownikami banku niższego szczebla) i celowo nas straszą abyśmy oszczędzali a oni się tymi oszczędnościami już zajmą. Zastój jest w pewnych dziedzinach ale to może być spowodowane okresem zimowym jak niepewnością jutra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe , Knauf ostatnio podniósł ceny styropianu .

jak wiesz o jakimś który tanieje to daj znać ;)- potrzeba 300m2

 

Pozdr

He he ceny styropianu knauf regularnie rosną :)

Współpracuje z nimi :)

Nie ma co liczyć że bedzie tańszy, w ciągu ostatnich 4 lat nie słyszałem o obniżce cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że knauf trzyma jakość i w tym przypadku idzie ona z ceną.

Ostatnio miałem stycznosć z innym producentem i jestem miło zaskoczony.

Porównywałem EPS200 i fasade, niczym nie odbiegają od knaufa, a od handlowca słyszałem że konkurują z nimi.

Mówię o firmie YETICO.

Produkują też płyty styropianowe z formy a nie cięte z bloków, daje to większą dokładność, niestety tylko do chyba 12cm.

 

Ja osobiście jeszcze cen nie sprawdzałem dokładnie, budynek będę ocieplał dopiero w wakacje więc jeszcze mam trochę czasu.

Proponuję sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Yetico jest tak drogie jak Knauf a jeszcze robi zmylke ma 3 rodzaje styro na fasady o nazwie Passive i one pomiędzy sobą różnią się zasadniczo wsp. przenikalności cieplnej , ta najlepsza jest, wg All...., droższa od Knaufa .

A jakość ????

Pewnie zostanie Knauf i Termoorganika.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wstępnie zainteresowany Neothermem ale oni oferują transport w cenie styropianu z fabryk, które nie obejmują Warszawy. Narazie mój wybrór padł na Austrotherma na alle.... można znaleźć już 0,42 za 135zł z transportem. Narazie czekam na lepszą pogode i trzeba będzie chyba zamówić i zakasać rękawy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że najlepiej to otworzyć paczkę przed układaniem na parę godzin wtedy sobie ładnie odparuje i tak się nie kurczy na ścianie.

Zastanawiam się czym kleić i wtępnie padło na piankę ale zastanawiam się czy ona się nadaje do klejenia styropianu pokrytego tynkiem-barankiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Yetico jest tak drogie jak Knauf a jeszcze robi zmylke ma 3 rodzaje styro na fasady o nazwie Passive i one pomiędzy sobą różnią się zasadniczo wsp. przenikalności cieplnej , ta najlepsza jest, wg All...., droższa od Knaufa .

A jakość ????

Pewnie zostanie Knauf i Termoorganika.

 

Pozdr.

 

 

Wczoraj sprawdzałem ceny allegro i przy moim domu wychodzi mi różnica w cenie 313-1096zł na korzyść YETICO.

Mam 260mkw ocieplenia grubości 20cm.

Brałęm pod uwagę współczynnik 40, 33, 31.

Co prawda wpsółczynnika 30 nie znalazłem ale 31 jest tańszy od knaufa o 23zł/m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wstępnie zainteresowany Neothermem ale oni oferują transport w cenie styropianu z fabryk, które nie obejmują Warszawy. Narazie mój wybrór padł na Austrotherma na alle.... można znaleźć już 0,42 za 135zł z transportem. Narazie czekam na lepszą pogode i trzeba będzie chyba zamówić i zakasać rękawy :P.

 

a dlaczego chcesz styropian o najgorszym współczynniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.