Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc Przy Wymianie Kotła Z Olejowego Na Węglowy


Natalia2

Rekomendowane odpowiedzi

Zainteresował mnie ten kocioł SOKÓŁ bo jest małych gabarytów.

 

Kocioł to nie świnka morska , którą się kupuje bo ma małe gabaryty, ;)

z resztą mały kocioł - krótki okres palenia.

Dla początkującego palacza kocioł to duży problem, mogący nawet zagrozić życiu mieszkańców

Przy montażu palnika na pellet w starym kotle można wykorzystać istniejącą automatykę i instalację bez przeróbek.

A palnik jak palnik - jednemu spala 15kg /24 a drugiemu 25-30kg/24h ale taki palnik można zostawić na tydzień bez dozoru .

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

sambor masz racje, z tego co znalazłem w necie ten buderus to "ładne cacko" i tylko wystarczy dobrać palnik i zamiast zbiornika na oil wstawić pelletowy, no chyba że nie stoi on w domu to już większe wyzwanie mimo wszystko bym spróbował, a palnik to chyba najlepiej samoczyszczący

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten kocioł SOKÓŁ bo jest małych gabarytów.

 

Jeżeli w ciągu następnych 3 lat nie będziesz ocieplać domu to proponuję SDG-13 o mocy 16 kW dla węgla.

 

Każdy instalator który w chwili obecnej proponuje dla Twojego domu kocioł większy niż 16 kW to partacz.

Masz bojler, podłogówkę, prawdopodobnie zawór 3-y lub 4-o drogowy, 4-y pompy to instalator musi być bardzo dobrym fachowcem aby to wszystko zintegrować w jedną całość.

 

Jeżeli wszystko będzie kupował instalator (VAT 8%, a nie 23%) (kocioł komplet z dmuchawą i sterownikiem temperatury kotła, sterownik pogodowy sterujący siłownikiem na zaworze 3-y lub 4-o drogowym, czujnik temperatury zewnętrznej, czujnik temperatury pokojowej, regulator ciągu pod dmuchawę, zbiornik wyrównawczy, niezbędne inne materiały) i z montażem to koszt całości powinien się zmieścić w kwocie poniżej 7000 zł.

 

Pozostaje jeszcze kwestia składowania 4-5 ton węgla. Takie roczne zużycie przewiduję dla Twojego domu.

 

Przy oleju opałowym to kotłownia była czysta jak sala operacyjna w szpitalu, przy węglu już tak nie będzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wnioskuję, że pellet jest najlepszą opcją. Takim początkującym palaczem to ja nie jestem w domu rodzinnym był normalny piec na węgiel i to bez sterowania tak że mam troszeczkę pojęcia o brudzie w kotłowni i o paleniu ale teraz się rozleniwiłam.

Jeżeli chodzi o składowanie opału to pellet będę musiała umieścić w garażu, a węgiel mogę mieć na podwórku, ale to mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Kostrzewy i powiedziano mi, że palnik BIO 1 z montażem kosztuje ok. 5000 do 6000 zł. ale dokładną wycenę przyjedzie zrobić ich serwisant.

Byłam również zobaczyć piece z Żywca i tam zaproponowano piec KDO-U ewentualnie OPAL w cenie 2900 zł. plus montaż 500,00 plus części, ale ten model działa w układzie otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze coś podpowiem . Zasobnik na opał nie musi być w tym samym pomieszczeniu . A tutaj tego dobry przykład . W tej kotłowni również nie ma szału z przestrzenią .

 

http://www.youtube.com/watch?v=9oAhQDyHT6M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ta kotłownia na filmiku to jest potęga w porównaniu z moją, ale serdeczne dzięki za podpowiedź. Po waszych namowach palenia pelletem był serwisant od Kostrzewy i wycenił montaż zestawu z palnikiem BIO 1 na ok. 5000 zł. plus zbiornik na pellet na zewnątrz domu 800 zł. tylko zbiornik trzeba dodatkowo ocieplić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

plus zbiornik na pellet na zewnątrz domu 800 zł. tylko zbiornik trzeba dodatkowo ocieplić.

Pozdrawiam

 

Zbiornik na pellet na zewnątrz domu musi być szczelny od wilgoci - pellet bardzo łatwo chłonie wilgoć , już to przerabiałem :angry: , zasobnik na 2m3 pelletu , z pokrywą a jak tylko trochę deszczu lub większa mgła to pelletu robiła się bryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z pelletu ma mi się robić ciapra to czy jest możliwość przedłużenia podajnika rynnowego i zasobnik będzie wtedy na zewnątrz. Mam nadzieję, że z groszkiem i miałem nie będę miała tego problemu. Wylot spalin z pieca do góry. ( Jeszcze kilku fachowców mnie odwiedzi i napiszę pracę magisterską )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Dawno mnie nie było na forum, ale mój piec z Buderusa całkowicie wyzionął ducha i musiałam na prędce organizować ciepełko do domu.

Stanęło na tym, że zainstalowali Panowie piec z Żywca KDO-U 12 KW z miarkownikiem ciągu i sterownikiem TECH 427.

Temperatury w pomieszczeniach są optymistyczne oscylują między 22 a 24 C. Gabaryty pieca na początku mnie przeraziły ( mały) ale daje radę.

Po próbach z opałem najlepiej się sprawdza orzech II z KWK Wesoła i miał 25 Mj ze składu niewiadomego pochodzenia oraz flotokoncentrat z KWK

Krupiński. Dalsze próby w toku.

Piec 12 KW w zupełności wystarczy do ogrzania domu 120 m2 przy mrozach 10 do 12 C i jeszcze jest zapas mocy.

Spróbuję jeszcze palić koksem, ale co mi z tego wyjdzie dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.