Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Pompami Co Cwu - Regulatory - Wyłączniki


jacekma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o pomoc w doborze lub opis jak macie rozwiązaną obsługę pomp CO CWU.

 

1'wszy obieg:

- piec węglowy Camino w instalacji otwartej, do tego bojler 120L bez zaworów, którego wyjście ciepłe wchodzi jako zimne do 2 zbiornika z instalacji zamkniętej - 1 pompa.

Jak piec wygasa to bojler automatycznie też.

 

2'gi obieg:

- Wymiennik - 2'ga pompa - grzejniki + podłogówka z mieszaczem (3'cia pompa ) oraz piec gazowy + 2'gi zbiornik CWU zasilany z 1'wszego zbiornika CWU

 

Potrzebuję sterownik, bądź zestaw sterowników, aby uruchamiać pompy w zależności od temperatury.

Myślałem o Auraton 1111, ale jak wczytałem się w instrukcje to okazało się, że nie pasuje do moich potrzeb.

 

Zadanie:

Piec węglowy rozpoczyna prace, temperatura się podnosi do zadanej - włącza się pompa 1'wszego obiegu

Temperatura na piecu spada, gdyż zasila bojler CWU, aż w końcu stabilizuje powyżej temp. startowej.

 

Po ustabilizowaniu ma włączać się pompa CWU w 2'gim obiegu, czujnik temp. przytwierdzony albo do pieca CO albo do wymiennika.

Temperatura znów spada i się stabilizuje.

 

Zakładam włączanie się poszczególnych pomp zgodnie z histerezą.

 

Następnie po ustabilizowaniu się układu, powiedzmy przy 50C ma włączać się 3'cia pompa od podłogówki.

Niestety układ podłogowy mam przez mieszacz obniżający temperaturę i w podłogę idzie temperatura o ok 20C chłodniejsza...

Dobrze by było aby podłogówka wyłączała się np przy 40C zasilania.

 

Dodatkowo chciałbym, aby po osiągnięciu np 50C włączała się pompa od CWU i przegoniła wodę między 2 zbiornikami, aby wyrównać w nich temperaturę (ogrzać węglem 2 bojlery CWU)

 

Czy da się to jakoś ogarnąć jednym sterownikiem ? Czy niezbędny jest zakup kilku pojedyńczych regulatorów ?

Może jakieś wyłączniki progowe ?

Czy można skorzystać z centralki Integra 64 do tego celu ?

 

CEL - MINIMALIZACJA KOSZTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

,,,, Czy da się to jakoś ogarnąć jednym sterownikiem ? Czy niezbędny jest zakup kilku pojedyńczych regulatorów ?

Może jakieś wyłączniki progowe ?

Czy można skorzystać z centralki Integra 64 do tego celu ?

 

CEL - MINIMALIZACJA KOSZTÓW

 

O Integrze 64 zapomnij, przecież służy innym celom.

Jak rozwiążesz sobie problem z pomiarem temperatury, to możesz zajrzeć na stronę "tanie sterowniki".

 

Najlepiej poszukać gotowego produktu i dostosować swoje wymagania do niego.

Lub odwrotnie szukać produktu odpowiadającemu swoim wymaganiom (będzie trudno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Integrze, bo wiem, że można ją także zastosować do kontroli w zależności od temperatury.

Tanie sterowniki....

nie mogę znaleźć ;)

 

a co z zastosowaniem np -Wyłącznika termicznego 50'C 5A/250V zamknięty /0201

 

Byłby bardzo prostym rozwiązaniem ;) aczkolwiek nie wiem jaką ma histerezę ?!

Nie mogę się tego nigdzie doczytać.

Proste byłoby to rozwiązanie a ułatwiające życie - ograniczające ręczną kontrolę pomp włącz / wyłącz.

Jeszcze znalazłem układy na Atmega, ale się nie wczytałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.