Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zagotowana Woda I Zapowietrzone Kaloryfery.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zagotowała mi się woda w instalacji CO przy grzaniu wody w boilerze i zamkniętym obiegu na kaloryfery.

 

Problem: parter domu: kaloryfery zimne, piętro : kaloryfery gorące.

 

Wszystkie kaloryfery zostały odpowietrzone zaworami jak również przy śrubunkach i na powrocie. Nic to nie dało.

Dwukrotnie spuszczałam wodę z instalacji i dwa razy wlewałam ją ponownie, nic to nie dało, oraz woda została przelana przez zbiornik i wlana około 30 litrów, tez nic nie pomogło.

Dalej dół domu - zimno, góra - gorąco, powietrze wciąż znajduje się w rurkach, a przy załączonej pompce na najniższych obrotach słychać jak " bulka" .Dodam, że mam grzejniki aluminiowe, a instalację aluminiowo- miedzianą, kocioł węglowy.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy podstawowy błąd na przyszłość wody z układu się nie wylewa bo to jest bardzo dobra woda odgazowana .czy odpowietrzyłaś pompę tą śrubką chromowamą po nalaniu wody trzeba trochę odczekać aby się ustała i odpowietrzać na zatrzymanej pompie najlepiej jutro rano przy zimnym kotle.Może parter ma jakieś syfony i dlatego wod nie wychodzi .Jak masz aparat foto np w telefonie to zrób foto i zaznacz gdzie odkręcałaś te śrubunki.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wode dolewam i odpowietrzam, w kaloryferach nie ma powietrza, jest w rurkach.

Pompka była odpowietrzana, ale nie ucieka z niej powietrze, tylko sama woda.

Śrubunki odkręcałam przy zaworach kaloryfera i tam trochę powietrza zeszło.

Na dole domu kaloryfery są ponizej poziomu pieca.

Pompka chodziła na najniższych obrotach na zimnym piecu przez 4 godziny i równiez nie pomogło.

 

Brak pomysłu z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj może masz jakiś syfon ,przewyższenie na rurkach zasilających parter i zrobił się zator powietrzny i pompa nie ma siły przepchnąć posłuchaj gdzie " bulga" może dać max obroty,a górę zakręcić .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręć wszystkie grzejniki i odkręcaj po jednym i odpowietrzaj. Zrób to przy włączonej pompie i ciepłym kotle. Zacznij od samego dołu. Jeśli powietrze jest w rurkach to musisz dłużej trzymać otwarty odpowietrznik aby powietrze zdążyło dość do grzejnika. Jeśli będzie powietrze w powrotniej rurce to pompa powinna je przepchnąć do innego grzejnika. bojler też zakręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.