Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Najtańsze Koszty Ogrzania Domku.


sobczaczek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy w dobrym dziale. Mam domek 32m2 powierzchni mieszkalnej. Okna PCV ocieplony styropianem o grubości 10cm. Domek drewniany. Mam ogrzewanie elektryczne zwykłe piecyki jakie są w markecie. Prąd dwutaryfowy. Koszt ogrzewania wynosi minie 3000zl za okres 4 miesięcy.!!! Czy macie jakieś propozycje jak to zrobić taniej??? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum, dział jest jak najlepszy.

A sufit ( dach) masz ocieplony? - przez niego ucieka najwięcej ciepła.

Grzanie prądem dwutaryfowym ma sens tylko w przypadku pieców akumulacyjnych- nagrzewają się podczas nocnej ( tańszej ) taryfy a podczas droższej oddają ciepło do otoczenia.

Najlepsze byłyby piece z rozładowaniem dynamicznym i programatorem.

Koszt takich pieców w necie ( używanych) to ok 1000-1500zł/szt.

Piece te były opisywane wielokrotnie na naszym forum- szukaj, czytaj i pytaj ponownie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne źródła ciepła wymagają sporych nakładów finansowych oraz np oddzielnego pomieszczenia na kotłownię,

Można przymierzyć sie do instalacji CO z kotłem gazowym kondensacyjnym na propan w butlach ale to duże nakłady finansowe a przy tak małym metrażu ciężko będzie znaleźć jakiś kocioł,

który będzie sensownie ogrzewał dom.

 

Są jeszcze piece na pellet z automatyczny podajnikiem - coś jakby koza lub kominek - jeżeli cenowo wytrzymasz to może być rozwiązanie dla ciebie

Więcej na ten temat na stronach dystrybutorów : http://www.neotermo....let,6163,1.html

http://www.biokotly....p?id_category=5

 

Przy takim rozwiązaniu koszty ogrzewania powinny spaść o 30-40%

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk z marketu - grzeje jak go włączysz, nie ważne czy na droższej czy tańszej taryfie.

Piec akumulacyjny nagrzewa się na tańszej taryfie a oddaje ciepło przy taryfie droższej - tutaj zysk na ogrzewaniu nie polega na "cudownych" sztuczkach ale na umiejętnym gospodarowaniu zakumulowaną energią.

Oszczędności wynikają z różnicy taryf - co możesz sam sobie wyliczyć wg swojej umowy z RE

Dodatkowo piece z rozładowaniem dynamicznym mają programator i wentylatory które wspomagają oddawanie ciepła z pieca.

Moim zdaniem jak masz drugą taryfę to nie warto nic innego szukać , tylko dobre piece aku z rozładowaniem dynamicznym i będą oszczędności rzędu 20-30%.

Dodatkowo można kominek lub piecokominek sobie strzelić ale to tylko bajer lub jak prądu braknie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja kiedyś rozważałem takie ogrzewanie do okresu jesień i wiosna w warsztacie samochodowym ze względu na bezobsługową pracę:http://www.mora.com.pl/index.php/Ogrzewacze_wn%C4%99trz_MORA.html

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sambor wersja do komina też jest, ponoć ale to informacja z drugiej ręki taki grzejnik butle gazu zużywa w 2 tygodnie w nieznanym mi bliżej pomieszczeniu, jeśli spotkam tego człowieka to dopytam o szczegóły

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jak jest komin to możesz do niego podłączyć dodatkowo kozę lub piec kominkowy i nawet bez prądu jest ciepło.

A wybór pieców kominkowych jest wieki np http://www.google.pl...w=1920&bih=1034

 

Jeżeli wiesz że na pewno nie będziesz używał komina to trzeba jego wlot dobrze uszczelnić aby ciepło nie uciekało

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

komin można sprawdzić, a co do piecyka, jakiś czas temu znalazłem na ta..cy.pl nowego (za grosze) podobnego do opisywanego w temacie innowacje piecyka "żar", pytanie czy autor tematu zdecyduje się na takie niedogodności jak palenie w piecyku :D

 

pozdrawiam palacz kotłowy RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem piec/kominek jako zapasowe źródło ciepła - jak prądu braknie, a takie sytuacje w życiu się zdarzają , w szczególności zimą i dlatego warto się zabezpieczyć.

Piece/ kozy Jotula mogą ogrzać do 120m2 powierzchni ( wg producenta) a tu jest raptem 30m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre są piece Dimplex można je zobaczyć tu http://www.dimplex.com.pl/piece-akumulacyjne/--duo-heat/3,7.html

Piec akumulacyjny dobiera się wg ilości zakumulowanej energii - najlepiej tak aby akumulował przez nocną taryfe - nie wiem jaka jest długa u ciebie np 22-6 lub inaczej -

czyli piec musi być tak dobrany mocą aby zdążył się naładować, przy za małej mocy pobieranej piec się nie naładuje na tańszej taryfie

Na podanej stronie są katalogi , ceny i sposób doboru.

W katalogu podane są moce pieców i ilość energii jaką może zgromadzić piec np przy energii zgromadzonej - 24kWh piec o mocy 2kW będzie się nagrzewał 12h a przy 3kW - 8h itd.

Jedno co trzeba pamiętać że piec akumulacyjny musi być ciężki - to masa akumuluje ciepło, piec o wadze 150kg będzie lepszy niż o wadze 80kg.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.