Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Ocene C.o Podłogówka Cwu I Ochrona Powrotu


artur80

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o ocenę instalacji. Przedstawiam instalacje którą użytkuje pierwszy sezon. Obecny problem to niska temperatura powrotu do kotła, którą chcę zmienić przez zastosowanie zaworu 4 drożnego w miejsce 3 drożnego, oraz spadek temperatury ogrzewania podłogowego w momencie załączenia pompy C.O,który chcę wyeliminować po przez połączenie grzejników i podłogówki na jednej róże i w momencie gdy załączę pompę C.O będzie ona tłoczyć zarówno na grzejniki jak i podłogówkę, a w momencie kiedy pompa C.O będzie wyłączona wówczas podłogówka będzie ciągnąc przez bajpas wokół pompy C.O Obecnie w 90% grzeje tylko podłogówką która jest na całym parterze + łazienka na górze ,a grzejniki {posiadają głowice termostatyczne} włączam jedynie wieczorem po przez załączenie pompy C.O. Piec z podajnikiem tłokowym 17kW Defro AKM II ze sterownikiem który może kontrolować 4 pompy.

 

W pierwszej propozycji zmiany instalacji powrót z zasobnika łączy się z pozostałymi powrotami i wchodzi do zaworu 4 drożnego i tak najłatwiej było by mi przerobić instalacje tylko czy będzie wówczas wszystko chodzić jak należy.

obecna instalacja.pdf

pierwsza propozycja.pdf

druga propozycja.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógł byś napisać co jest nie tak w proponowanym przez zemnie schemacie ? czytam wiele wypowiedzi na forum ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. Nie chce już kombinować z przenoszenie zaworu 3 drożnego i chciałem zamontować 4 drożny. Wydawało mi się że będzie z tym najmniej przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy tak jak jest na schemacie będzie ok ? głównie obawiam się czy powrót do zaworu 4 drożnego nie spowoduje nieprawidłowego funkcjonowania instalacji, gdyż na innych schematach widziałem że powrót z zasobnika jest nie zależny od zaworu 4 drożnego. jeśli nie to zakładam trójnik na rurę powrotną z zasobnika zaślepiam powrót u dołu i po robocie. Tylko wyjcie z zaworu 4 drożnego muszę przenieś.

 

wzorowałem się na tym schemacie tylko że u mnie powrót z zasobnika był by wpięty do zaworu 4 drożnego a nie tak jak tutaj za.

post-44106-0-45059400-1359632301_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasobnik CWU jest podłączony po za zaworem 4-d to musi być podł na obu rurach czyli ostatni schemat jest OK.

Jedynym "stałym "mankamentem tego schematu jest zawór różnicowy ( kulowy) na obwodzie grzejników, przez zaw 4-d grawitacja raczej nie pójdzie

 

pozdr.

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś " gdy złączę pompę CO temperatura na podłogówce spada ". Jest to objaw niepokojacy i dlatego proponuję poza ochroną powrotu sprawdzić dobór pomp i dobór średnic rurociągów. Niestety często instalatorzy mocno redukują średnice stosowanych w instalacji rur i tak też może być w twojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bay pas pompy C.O to będzie tylko rura ze zwykłym zaworem który będę ręcznie otwierał przy wyłączaniu pompy i zamykał przy jej włączaniu więc nie powinno to mieć żadnego wpływu na funkcjonowanie instalacji. nie chce żeby 2 pompy chodziły na raz jeśli nie potrzebuje włączać grzejników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.