Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oceńcie Schemat Cwu


ncwk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam możliwośc zakupu po super cenie bojlera 150l . W kotłowni mam zamontowany bojler 150 l i chcę dokupić ten drugi i połaczyć je ze sobą żeby mieć zapas 300 litrów wody. Stary bojler podłączony na węzownicy a nowy to płaszczowy. Oceńcie mój schemat. Mam jeszcze tylko problem ze sterwaniem tego zestawu.

post-43631-0-36782000-1359589609_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co oceniać. Bez zamknięcia obiegu nowego podgrzewacza nic w nim nie podgrzejesz. O błędnym podłączeniu podgrzewacza płaszczowego nie ma co wspominać, powrotu wogóle nie zaznaczono czyli nie wiadomo jak ma to działać

Edytowane przez mak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma być podłączony. Chciałem zasialnie i powrót zakorkować a podłączyć go na zasadzie powiększenia zbiornika. Sterownik sterujący pompą włączał by ją i pompował by wodę z pierwszego bojlera do drugiego jeżeli temperatura w pierwszym bojlerze była by wyższa niż w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz podgrzać w nim wodę jak nie będzie przez płaszcz przepływu? I do czego ma służyć ta pompa? Pompa ma pompować czynnik czy cwu? Ze schematu wynika że czynnik, to jak nie ma przepływu nic się w drugim podgrzewaczu nie podgrzeje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma pompować cwu z jednego bojlera do drugiego. A w drugim nie chciałem nic podgrzewać tylko potraktować go jako "magazyn" ciepłej wody. W bojlerze z wężownicą chcę podgrzewać wodę a nadmiar ciepłej wody bedzie przepompowany do drugiego. Pompa jest po to aby była cyrkulacja wody między bojlerami żeby w tym który nie jest podłączony do instalacji grzewczej woda nie stygła. Jednym słowem chcę z dwóch zrobić jeden. Tylko niewiem czy te zawory zwrotne nie będą przeszkadzały, no i jakie zastosować sterowanie do tej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grawitacja to odpada bo wysokości mnie trzymają ( drugi bojler musi być niżej), kurcze czasowy chyba też nie bardzo. Najlepszy byłby taki sterownik porównujący dwie temperatury i na tej podstawie włączający pompe tylko niewiem czy są takie. Mam dylemat na temat tych zaworów zwrotnych czy nie będą zbytnio blokować. W sieci mam na reduktorze ustawione ciśnienie 3 atmosfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te trzy atmosfery to jest w stosunku do naszego na zewnątrz .a wewnątrz rury tylko ciśnienie nacisku spręzynki ;po obu stronach klapki porównywalne.sterownik zwykłej pompy z czujnikiem temperatury też łatwo przerobić zmieniając Dodając 2-gi termistor do przeciwstawnej gałęzi mostka który umieszczasz w nowym zbiorniu (każdy serwisant od TV to zrobi jak mu wytłumaczysz).poz Hermogenes

Muszę opatentować gdieś te myki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.