Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Jesteście Przygotowani Na Brak Prądu?


gofer

Rekomendowane odpowiedzi

Piec jest najważniejszy, choć mam elektrykę w domu tak zrobioną, że mogę przełączyć cały dom na agregat. Bo po piecu, lodówka jest najważniejsza.

Podłączałem UPS do tego małego agregatu, ale UPS wariuje, ( żarówkę włącza i wyłącza), próbowałem na starym stabilizatorze, ale kondensatory ma już stare i sobie też nie radzi ( nie stabilizuje, żarówka mruga)

 

Będę musiał, tak jak sambor napisał, stabilizator z AVR, bo mam jeszcze w kotłowni odbiornik termostatu pokojowego, czasowy włącznik/wyłącznik elektroniczny, one na pewno też nie lubią skoków prądu.

 

Myślę, że taki 2 KW, Pociągnie cały dom (wszędzie mam żarówki oszczędne i ledy)

I ciekawostka- na małym agregacie energooszczędne żarówki nie święcą w ogóle, ( tego bez stabilizacji)

 

Jeżeli podłączysz UPS pod agregat i UPS nie zastartuje to wyłącz go szybko gdyż to prowadzi do uszkodzenia przetwornicy w UPS-ie

Jeżeli żarówki energooszczedne nie zapalają sie na tym mniejszym agregacie to jego charakterystyka napięcia i częstotliwości jest niewłaściwa i sam agregat nadaje się tylko do oświetlenia żarowego - zwykłe żarówki 230V.

 

Aby AVR na kondensatorach działał prawidłowo to muszą być wszystkie kondensatory sprawne i o takiej pojemności jak producent montował.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a takie coś jak bym zamontował do mojego agregatu?

http://allegro.pl/st...2973050069.html

Kombinuję, bo mam nowy ten mały, ładnie pali i chodzi, tylko ta stabilizacja :(

Czy on się nadaje tylko do wiertarki i zwykłej żarówki?

 

Ten regulator to częśc zamienna do agregatu z AVR-em , jeżeli masz bez AVR to trudno bedzie coś zrobić

Ten mały, niestety tak jak piszesz.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam tak zrobione i to preferuję, że cała automatyka jest zasilana z przetwornicy do której podpięty jest akumulator 60Ah. Przetwornica wyposażona jest w ładowarkę tak więc podczas gdy jest napięcie sieciowe akumulator jest kontrolowany i ładowany.

Powiem szczerze, że nie wiem jaki jest kształt napięcia wyjściowego z przetwornicy. Jednak cała moja automatyka zasilana jest z tradycyjnego (stabilizowanego) zasilacza dla którego to nie ma znaczenia.

 

Inne dobre rozwiązane to zastosowanie UPS np. 600W i wyprowadzenie z niego przewodów do akumulatora. Dzięki temu w razie długiego braku napięcia można podłączyć zewnętrzny "duży" akumulator (oczywiście trzeba też mieć do niego ładowarkę(prostownik) aby później do naładować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i sie pukam w czolo. moze ja tez musze zakupic jakis ups do pieca? piec to wiadomo z innego postu. reto duo webera 25kW. jego zapotrzebowanie na moc to z tego co pamietam ok. 200W plus ok 200W na pozostale pompki. taki Ups 1000 by wystarczyl jak sadze. mysle ze zelowe akumulatory to podstawa. nie znam tematu wiec prosba co doradzacie? co kupic zeby powiedzy ok 6h dal rade pociagnac piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balbinka jesteś pewny, że to 400W, wszystkie pompy pracują na najwyższym biegu? Zakładając, że średnio 200W, to żeby zapewnić pracę przez 6 godzin musiałbyś mieć akumulator najmniej 100Ah 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To niestety przetwornica powinna mieć 450-600W np ta za 630zł za strony http://www.volton.pl/pl/c/Awaryjne-Zasilacze-z-wbudowana-ladowarka-akumulatorow/24

Plus odpowiednie aku - np 2x 75Ah lub 100Ah

Przy kupowaniu kilku aku warto pomyśleć o tym wcześniej i kupić o takich samych pojemnościach i tego samego producenta np 2 x75Ah jest Ok , 100Ah i 50Ah nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam  chiałem zapytać o sytuację z brakiem prądu  przy centralnym wyposażonym w piec węglowy zasypowy  sterownik  z pid , pomkę co i cwu instalacją w plastiku i około 70 % to podłogówka . 

 

zasypuję piec do pełna przed pracą powiedzmy na piecu jest 55-60 stopni pada prąd a mnie nie ma w domu ,grawitacyjnie nic przeież na tej instalacji nie pójdzie a wentylator chyba mimo tego że nie chodzi to ma jakiś minimalny przepływ powietrza ??? który nie da całkowicie zadusić ognia .      

 

hmmm i wtedy piec grzeje wodę tylko w swoim wnętrzu przez co rozumiem że zagotuje się bardzo szybko i co bum ??? przecież nie ma nikogo w domu nikt nie zareaguje !!!

 

 

czy moje obawy są słuszne ? pytam bo to w tej chwili taki jest plan mojej instalacji a powiedzmy że kiedy nas(dorosłych )nie ma w domu dzieci wrócą ze szkoły  to może być bardzo niebezpieczne 

 

moze ktoś coś podpowie z doświadczenia a może da się takie zdarzenie zabezpieczy jakimś zaworem czy coś takiego który nawet otworzy spust wody z pieca i zaleje całą kotłownię ale dzięki temu przez piec bedzie płynąć woda i dojdzie  do jego wybuchu czy też rozwalenia chociazby rur najblizej pieca 

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tcw

ja miałem sytuację z zagotowaniem wody w piecu w ub. roku. Dlatego mój wybór padł teraz na piec z podajnikiem.

Babcia rozpalała zawsze po swojemu - czyli drzwiczki na dole pieca zasypowego otwarte na "zapałkę". Mimo tego, że mogła je swobodnie zamknąć, bo był miarkownik spalania. Nie zrobiła tego.

Wszedłem do domu i słyszę i czuję, że jest coś nie tak. Otworzyłem drzwi do kotłowni i jak pomyślałem "o *** " to przy "a" wywalił zawór bezpieczeństwa. Na piecu 140stopni. Cała woda a raczej para uciekła przez zawór bezpieczeństwa, który uległ zniszczeniu (plastikowe pływaki wewnątrz). Układ zamknięty.

Z tego co wiem to teraz można montować coś takiego jak zawór dbv, który otwiera dopływ zimnej wody do pieca. Ale na razie u siebie nie mam, będzie dopiero w połowie roku jak będzie przebudowywana kotłownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.