Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca Pieca


marek1965

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec z podajnikiem tlokowym z sterownikiem st-37 instalacja CO-zamknnieta pompa co,cwo podlaczona do sterownika a pompa podlogowki podlaczona odzielnie do gniazda 220v jak pale to pompa podlogowki chodzi caly czas a do powrotu wody do pieca jakis zwykly zawor jak pytalem instalatora o regulacje powrotu to powidzial ze tak ustawione ze nie musze miec zaworo4d bo piec pracuje na okraglo i powrot jest niby ok jak bylo cieplej to tem zad na piecu byla 45st i w domu bylo cieplo a jak bylo na zewnatrz -15,-20 temp zad na piecu jest 60st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec z podajnikiem tlokowym z sterownikiem st-37 instalacja CO-zamknnieta pompa co,cwo podlaczona do sterownika a pompa podlogowki podlaczona odzielnie do gniazda 220v jak pale to pompa podlogowki chodzi caly czas a do powrotu wody do pieca jakis zwykly zawor jak pytalem instalatora o regulacje powrotu to powidzial ze tak ustawione ze nie musze miec zaworo4d bo piec pracuje na okraglo i powrot jest niby ok jak bylo cieplej to tem zad na piecu byla 45st i w domu bylo cieplo a jak bylo na zewnatrz -15,-20 temp zad na piecu jest 60st

 

Według mnie to miałes jakiegoś instalatora z kosmosu lub nie miał pojęcia co mówi.Jeżeli chcesz aby poprawnie wszystko działało to musi być zawór 3 lub 4D Lub głowice na grzejnikach termostatyczne.Lub też robienie sobie wycieczek do kotłowni jak następuje zmiana pogody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ras zapytam sie czy ktos mi moze powiedziec czy u mnie jest wszystko w porza dku z moja instalacja bo jak czytam wasze fora to odnioslem wrazenie ze z niektorymi chcecie jakos dopomoc a niektorych omijacie z daleka tak jak mnie a ja akurat w temacie ogrzewanie jestem laikiem i przy waszej czytajac wasze fora duzej wiedzy chcialbym uzyskac wasza pomoc,Pozdrawiam

Edytowane przez marek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklilem wlasnie zdjecia,cala instalacja to obwod zamkniety od lewej to pompa podlogowki podlaczona do gniazda220,a nad niom zawor niby 3g do tej podlogowki ktorym reguluje recznie tempna podloge w skali 1-5,posrotku pompa od co obok pompa od cwo podlaczone do sterownika na piecu.Piec tlokowy niskotemperaturowypost-45153-0-40061000-1359744244_thumb.jpgpost-45153-0-96748200-1359744273_thumb.jpgpost-45153-0-93252900-1359744307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie ma chetnych do pomocy dzieki za zainterosowanie lepiej pojechac po okolicy co tez pala w piecach i sa zadowoleni i u nich podejrzec bo tutaj na forum to 5-zim minie zanim sie cos dowiem sory ze tak napisalem ale myslalem ze kazdy z nas wydal duze pieniadze na dom w tym na ogrzewanie to z was doswiadczonych forumowiczow podejdzie do danego tematu powaznie nawet jak dla niekturych moze sie wydawac ze pytania zadawane sa glupie i banalne ale dla osoby ktura przez 25lat mieszkala w bloku i zawsze bylo ok jak placilo sie rachunki.Pozdrawiam zawiedziony niedoswiadczony uzytkownik wlasnego ogrzewania domu

Edytowane przez marek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@marek1965 dwa pytania:

-masz ciepło w każdym pomieszczeniu i czy da się to regulować (ciepło) termostatem?

-ile opału spalasz i przy jakich temperaturach i ogrzewanej powierzchni?

 

 

pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zmieniasz nastawy na piecu czy jest czujnik zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sam zmieniam nastawy nie mam zadnego czujnika oraz regulatora pokojowego i jak wczesniej pisalem pompy co i cwo na podpiete do sterownika na piecu a pompa podlogowki ktora ogrzewa dol wlaczona jest do gniazda230v i w kazdej chwili moge ja wylaczyc i grzac samymi kaloryferami ogrzewam ok 190m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostaty same regulują temperaturę w pomieszczeniu więc jeśli temperatura na zewnątrz wzrasta to termostaty mniej się otwierają i kocioł rzadko wchodzi w tryb praca, nie przesadzamy z obniżaniem temperatury na kotle, ważne aby było w nim czysto czyli poprawne ustawienia do opału, co do instalacji to lepiej wstawiać zdjęcia o mniejszych wymiarach wtedy lepiej widać to co jest na nich (nie wszyscy mają 32 cale), a sama instalacja z tego co widać bez prądu nie zadziała (no ale kocioł również więc z gotowaniem wody też nie powinno być problemu przy braku prądu) więc kłopot jak go nie będzie bo zimno w domu, poza tym z opisu i zdjęć nic nie wynika brak danych: powierzchnia? moc kotła? pewnie ja bym instalacje inaczej wykonał, ale ja nie jestem z "branży" wiec o średnicach itp to nie powiem choć ogólna zasada pracy instalacji jest mi znana, na Pana miejscu zrobił bym doświadczenie jak się zachowa kocioł przy awarii pomp (1 potem 2 i 3) żeby czasem nie doszło do nieszczęścia jak któraś nawali

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej pisalem i widac na zdjeciu od lewej pompa od podlogowki srodkowa od co po prawej od cwo jak pompy nawala to nie wiem ale jak jest cieplo to wylaczam pompe podlogowki i wtenczas ona nie grzeje ale mi terz chodzi o to ze jak robi cieplo to niezmieniaja temp na piecu bo maja zawor 4d i czy u mnie ewentualnie mozna zamontowac i jak to wogule dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zamontować sobie zawór 4D ze sterowaniem pogodowym wtedy nie trzeba nic robić tylko dokładać opał.Zawór najlepiej ze siłownikiem np.Womixu i jakiś ster typu ST 431.Jest jakiś koszt ale jest święty spokój i nie trzeba o tym myśleć.Ja na kotle mam cały czas od września 75*C zadana i nic nie zmieniam aż do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby zamontować sobie zawór 4D ze sterowaniem pogodowym wtedy nie trzeba nic robić tylko dokładać opał.Zawór najlepiej ze siłownikiem np.Womixu i jakiś ster typu ST 431.Jest jakiś koszt ale jest święty spokój i nie trzeba o tym myśleć.Ja na kotle mam cały czas od września 75*C zadana i nic nie zmieniam aż do wiosny.

Mozesz mi napisac jaki bylby koszt tych urzadzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.