Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem, Potrzebuje Rady


Kriss85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wydaje mi się ze mam problem z nowym piecem, gdy zwiększa się temperatura słychać w piecu bąbelki - gotującą się woda przy 75 stopniach a pompka chodzi na 3 biegu, (pompka 60) czy to jest normalne ?? już nawet nie chce mi się pisać o ciągle zapowietrzających się grzejnikach, normalnie grzeje na 60 C* wtedy mam 2 dni grzania, jak nie odpowietrzę to wyłączają się żeberka od tylu grzejnika, na filmiku 2 razy dobrze słychać bulgotanie, http://youtu.be/mUYa6INHpQ0

 

Druga sprawa to kulka zamykająca obieg do pompy, na zimnym wszystko ok, jak tylko rozpalam ogień to sterownik włącza pompę przy 40 C ale kulka nie zamyka obiegu, zawsze muszę stać i czekać czy kula zamknie obieg, jak nie zamknie piec szybko nabiera temperatury a grzejniki ledwo co, muszę wtedy kilka razy wyłączyć i włączyć sterownic żeby kulka zaskoczyła jak na tym filmie ale niekiedy to nie pomaga, trzeba ręka klupnac a nawet młotkiem bo kulka nie chciała zaskoczyć.http://youtu.be/j_rcDy4nYkg

 

Czy obydwie sprawy mogą mieć ze sobą wspólny związek, chciałem tez zauważyć ze było u mnie już chyba 4 fachowców (nie licząc tych którzy to wszystko montowali bo oni rozkładają już ręce) i każdy powiedział ze wszystko jest dobrze podłączone wiec raczej wykluczam błąd w instalacji. piec to ogniwo s6wc-20, Czy jest to problem aby go zgłaszać na serwis ?? kto to powinien zgłosić? Ja czy firma która robiła instalacje? Proszę o jakaś rade, mecze się z tym już od początku sezonu grzewczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instalacja jest żle wykonana , Rura bezpieczeństwa do naczynia zbiorczego jest gdzie ? Moc kotła jaka 17 czy 20 bo do obu ten węzeł różnicowy jest za mały . Wyjście z kotła zredukowane przynajmniej o 2-e srednice . Jak myślisz dlaczego wyjście z kotła ma taki wymiar ? skoro ktoś je wykonał w tym rozmiarze to nie bez powodu. Gotowanie w piecu nie wiem dlaczego ale podejżewam technikę palenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Pokarz podłączenie naczynia zbiorczego. Napisz jak palisz w tym kotle. Ta instalacja nie pójdzie grawitacyjnie to po co ci zawór różnicowo zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!!

Znowu instalacja wykonana przez pseudo fachowców-to samo co w wątku- http://forum.info-og...wor-mieszajacy/

Instalacja spartolona a przede wszystkim niebezpieczna.

W podanym linku masz wyjaśnione jak prawidłowo powinno być podłączone naczynie wzbiorcze.

Co do samej instalacji to narysuj schemat i podaj przekroje rur-wtedy będzie łatwiej coś doradzić.

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. Kulka w zaworze różnicowym.

Zobacz ten temat:

http://forum.info-og...y-kontrolujcie/

 

ad. Podłączenie naczynia.

Tak jak napisał kolega henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają! To co to za "fachowcy" konsultowali, od dzwonków gazowych????

Koledzy wyżej napisali, co trzeba zrobić w sensie technicznym, a Ty łap tego "skręcacza" i niech to poprawia.

Ja wiem, że fizyka może być trudno-zjadliwa, ale to podstawa działania i bezpieczeństwa....

Dla zobrazowania tematu, niech to choć tak będzie zrobione...

Górna rura z piramidki wyjścia kotła do naczynia przelewowego...

Zero problemów z zapowietrzaniem, bo nawet przy ostrzejszym starcie kotła i miejscowym podgotowaniu odpowietrza się przez NP.

Średnice jak widać- duże 1 1/2''....

post-9321-0-09739100-1359380113_thumb.jpg

Edytowane przez krisb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden facet który tu był mówił ze robi osobno rule do zbiornika i zawór różnicowy daje większy ale nie mówił nic ze to jakiś poważny problem, zato powiedział mi ze miał przypadek z piecem z wodnym rusztem, jedno z ruszt nie dokonca się napełniało woda ( jakaś wada przy składaniu) co skutkowało własnie gotowaniem się wody w piecu, piec oddali na serwis, poprawili i problemy się skończyły.

 

Sztuka palenia ?? rozpalam na otwartym kominie, jak sie rozpali i wszystkie grzejniki grzeja, wrzucam wegiel za chwile przymykam komin i grzeje, chce miec cieplej to daje na więcej

 

Zrobiłem schemat, nie jestem zadnym technikiem ale tak to mniej więcej wygląda, linie grubsze i cieńsze oznaczają grubość rur, zawór różnicowy ma większą średnice 34mm ale w środku chyba będzie to samo co 28mm

 

post-47986-0-94302200-1359380190_thumb.png.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka palenia ?? rozpalam na otwartym kominie, jak sie rozpali i wszystkie grzejniki grzeja, wrzucam wegiel za chwile przymykam komin i grzeje, chce miec cieplej to daje na więcej

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal tak dalej a najpóźniej po czterech sezonach kupisz nowy kocioł. Masz źle podpięty kocioł ale ty się zajmij po sezonie grzewczym. Na teraz: zmień sposób palenia. Jak instalator da ci na piśmie że kocioł jest źle wykonany (w co wątpię po tym jak podłączył kocioł i przeszkolił cię w paleniu) to wymiana gwarancyjna.

Czy ja dobrze widzę że według schematu na naczyniu wyrównawczym jest odpowietrznik automatyczny? Jeśli tak to zmień instalatora.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest odpowietrznik, bo jak powedzili dziala w dwie strony, jeden mi powiedzial zeby go wykrecic i otworzyc zbiornik, tak tez zrobilem i dalem taka fajke (kolanko) ale nie było żadnej różnicy, jutro napale tak jak podanym wątku, czy ktoś mógłby na przykładzie tego schematu narysować co zmienić i jak to powinno wyglądać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś

plilem tak jak kazaliście i różnica jest ogromna, z pieca się nie dymi, i widać ze piec jest bardziej wydajny, tylko dlaczego nawet w instrukcji pieca pisze żeby rozpalić ogień na ruszcie drewnem i zasypać węglem ?? ogień jak schodził coraz niżej, znowu bulgotało! chyba tak nie powinno być? I co z tym moim schematem, pomoże mi ktoś? średnica rul w układzie jest dobra oprócz tego pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć schemat to proszę. Jak masz możliwość to przerób. Tylko w tych schematach zawór różnicowy nie jest potrzebny bo bo przez zawór 3d i 4d grawitacja nie zadziała.

http://www.kotly-witkowski.pl/schematy-podlaczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gresik za schematy, panowie ale co z tym piecem, ciągle bulgota i to przy nawet 60 C, czy to ze nie ma bezpośrednio połączenia z zbiornikiem wyrównawczym i średnica ruly przy wyjściu z pieca jest zmniejszona może być naprawdę przyczyna bulgotania ?? Panie Henryku1953, chciał Pan schemat i średnice rur, no wiec dałem czy oprócz tych 2 rzeczy jeszcze jest coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przełączyc pompę na wyższy bieg.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć schemat to proszę. Jak masz możliwość to przerób. Tylko w tych schematach zawór różnicowy nie jest potrzebny bo bo przez zawór 3d i 4d grawitacja nie zadziała.

http://www.kotly-wit...ematy-podlaczen

 

Witam ponownie....

 

Pozwole sobie nie zgodzić się z kol. gresikiem.

Spokojnie grawitacja zadziała przy zastosowaniu zaworów 3d i 4d, ale pod warunkiem zastosowania zaworów i obwodu kotłowego o średnicy wyjścia i wejścia kotła.

Powyzej zamieściłem zdjęcie z kotłowni w której zastosowałem zawór 4d i obwód kotłowy 6/4". Grawitacja działa bez problemu.

Fakt, że zaworek kosztował parę złoty, ale działa.

Więc ja bym tak autorytatywnie nie wypowiadał się w tym temacie, że nie zadziała. To jest kwestia aplikacji i zaworów, i obwodu kotłowego. Temat obszernie poruszany na tym forum.

A podgotowywanie się w kotłach z rusztami wodnymi i tak mocno zredukowanymi średnicami jest praktycznie nie do uniknięcia.

Ciepełko, które wygeneruje kociołek, musi być odebrane z kotła, a redukcja rurek na wyjściu mocno to ogranicza. Wiem, co piszę, bo w/w mój kociołek po zredukowania do 1" robił dokładnie to samo.

Jeszcze można spróbować przełożyć pompę na powrót, ale to fizyki nie oszuka.

Kocioł jest źle podłączony i to jest główna przyczyna kłopotów.

 

Pozdr.

Edytowane przez krisb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gresik za schematy, panowie ale co z tym piecem, ciągle bulgota i to przy nawet 60 C, czy to ze nie ma bezpośrednio połączenia z zbiornikiem wyrównawczym i średnica ruly przy wyjściu z pieca jest zmniejszona może być naprawdę przyczyna bulgotania ?? Panie Henryku1953, chciał Pan schemat i średnice rur, no wiec dałem czy oprócz tych 2 rzeczy jeszcze jest coś nie tak ?

Witaj!!!!

Jakie zmiany wprowadziłeś w instalacji?

Jak to ma wyglądać już wiesz.

Dla uzupełnienia wiedzy- http://books.google....epage&q&f=false

O gotowaniu wody w kotłach z rusztem wodnym w necie jest dużo -np. http://forum.info-og...y-60-stopniach/

 

Miłej lektury - z poważaniem.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Przepraszam. Zgadzam się z tobą kol. krisb, tylko u kol. kriss85 instalacja za kotłem jest zredukowana do 1" i prawdopodobnie cała reszta nie jest zarobiona grawitacyjnie. A skoro nie jestem pewny czy grawitacja zadziała to wolę zabezpieczyć się w rezerwowe źródło zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.