Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłownia Oszczędzająca Ok. 50% Paliwa !


Ptak69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ wszystkich nas interesuje jak najmniejsze zużycie opału w kotłowniach, chciałbym przedstawić polski wynalazek - kotłownię Technologii Czystego Węgla. Cechą charakterystyczną tej kotłowni jest mniejsze o ok. 50% zużycie paliwa w stosunku do innych dostępnych na rynku kotłów na paliwa stałe. Tak niskie spalanie udało się uzyskać dzieki zastosowaniu w konstrukcji kotłowni wynalazku - specyficznego wymiennika ciepła spalin kominowych. Ten wynalazek pozwolił zredukować temperaturę spalin do zakresu 10...40st. Celsjusza. Dzięki temu, ciepło a tym samym nasze pieniądze, nie są wyrzucane przez komin.

Dodatkowym atytem kotłowni jest bardzo niska emisja pyłów i SO2. Kotłownia spełnia z zapasem normy emisyjne mające wejść w życie 1 stycznia 2016r.

Podane oszczędności oraz normy emisji zostały potwierdzone badaniami wykonanymi przez Politechnikę Gdańską i WIOŚ.

Więcej informacji na stronie: www.ber.com.pl

 

Temperaturę spalin (oraz inne) można podejrzeć na stronie: https://esterownik.pl/remote/2167 - kotłownia jest wyposażona w sterownik Bruli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do sterownika również jest. ,,,,

 

Robi wrażenie ta Wasza praca. Co prawda tutaj na forum jest inny target odbiorców, chyba, że jakieś małe osiedla zainteresują się Waszym pomysłem innowacyjnym.

 

ps.

Na platformie eSterownik cenzura bardzo czujna i wycięła moje informacje o Waszym pomyśle.

Tak, że niedługo i dostęp do sterownika może także zniknąć, więc wszystkim radzę się pospieszyć i podejrzeć jak można nasze tradycyjne przyzwyczajenia do góry nogami poprzestawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Kolego, dokładnie. Obecnie produkowane kotłownie mają moc od 200kW wzwyż. i ogrzewają powierzchnie od 1000m. kw do 11500m kw. Pracują na fermach drobiu, pieczarkarniach i tego typu obiektach.

Chodziło mi o pokazanie jak efektywnie można spalać paliwa stałe i co z tym związane jak tanio można ogrzewać, wykorzystując węgiel lub biomasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile z tego to chwyt marketingowy, bo 50% działą na wyobrażnie. Zredukowanie temperatury spalin o ponad 100 stopni, to może jest jakieś 10-15%, a gdzie reszta? Jaką ma sprawność taki kocioł 100%, czy już można powiedzieć, że z uwagi na odzysk ciepła ze spalin, jest to kocioł kondesacyjny i sprawność to np. 106%? Intnieją pomysły na wprowadzenie technologii pod strzechy, czy z uwagi na koszty jest to nieopłacalne, ma na myśli kotły mnieszej mocy?

Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prównaniu do tradycyjnego rozwiązania zyskają ok 5%, gratis kwasy i popioły w płynnym kondensacie. Co później z nim robicie? Przepuszczacie spaliny przez ekonomizer podgrzewając powietrze zasilające, czy schładzacie je w strugach wody jak kiedyś próbowano na lodziach podwodnych? Jaki wchodzi wam VER czyli ilość pozyskanych MJ/kg spalonego paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - rzecz skali to tutaj kwestia najważniejsza. Są ekologiczne spalarnie śmieci - ale kwestia właśnie wielkości.

 

Im większa kotłownia tym bardziej ekonomicznie można ją zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego arthi, nie ma w tym żadnego marketingu. Jeżeli chcesz, mogę zaprosić Cię na jedną z lokalizcji, na której pracują nasze kotłownie. Możesz zabrać swój termomert i zmierzyć tempeartaurę spali.

Odnośnie sprawności, to obecnie "mądre głowy" zastanawiają się jak ją wyliczyć, ponieważ ponoć standarowo sprawność kotła wyznacza się przy temperaturze spalin 150st. Celsjusza.

Tak jak pisałem, obecnie produkujemy wyłącznie kotłownie dużej mocy. Na kotły do domków jednorodzinnych przyjdzie czas - może za 3, 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że oczywiście, z powodu schładzania spalin powstaje trochę kondensatu w wymienniku ciepła spalin, ale po rozcieńczeniu, można go spokojnie wypuszczać do kanalizacji. Spaliny nie są wychładzane poprzez stugi wody a jedynie poprzez ściany wymiennika ciepła - przez wodę oraz przez powietrze wtłaczane do paleniska kotła. Wszytsko to jest możliwe dzięki opatentowanemu wymiennikowi ciepła spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sprawności, to obecnie "mądre głowy" zastanawiają się jak ją wyliczyć, ponieważ ponoć standarowo sprawność kotła wyznacza się przy temperaturze spalin 150st. Celsjusza.

Kolego, powiedz mądrym głowom, że sprawność nijak się nie ma do temp. spalin.

Do wyliczenia sprawności nie potrzeba pomiaru temp. spalin (mówiąc inaczej).

 

Sprawność wyliczyć jest bardzo łatwo gdy tylko zna się współczynnik VER, o którym to Vlad wspomniał i pytał ile wynosi ale odpowiedzi nie otrzymał.

Niech sobie mądre głowy przeczytają cały temat o VER na tym forum i po zrozumieniu łatwo dokładną sprawność zmierzą.

 

Aha, i jeszcze mądrym głowom powiedz, że jak już pomierzą tę sprawność tym sposobem i będą chcieli ją wpisać do kolejnego patentu, to niech do tegoż patentu dopiszą Vlada, mnie i jeszcze parę innych osób z tego forum.

 

Generalnie gratuluję pomysłów, tylko coś słabo z tymi pomiarami (no i jak tu wierzyć w te 50%? :blink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Intnieją pomysły na wprowadzenie technologii pod strzechy, czy z uwagi na koszty jest to nieopłacalne, ma na myśli kotły mnieszej mocy?

 

Pewne próby były już robione, miedzy innymi przez pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy wsparciu finansowym Eurocentrum Innowacyjności i Przedsiębiorczości z Ostrowa Wielkoposkiego.

Wynikiem tej współpracy było opracowanie kotła z między innymi z wykorzystaniem powtórnym energii z spalin odlotowych.

 

Patent Pl-210270 http://tech.money.pl...270-566688.html

 

Jak życie pokazało, ciekawy projekt nie został wdrożony do produkcji.

Jednym z autorów patentu jest Pani Dr inż. Krystyna Kubica pracownik ICHPW w Zabrzu były dyrektor wydziału CIT (koleżanka Zawijana)

 

 

ps.

Ja mam aktualnie na wylocie z komina (czujniki 1 m poniżej wylotu) od 25*C do 35*C. Więc jeszcze trochę muszę popracować nad tymi temperaturami :huh: .

 

ps2.

Marcin dziękuje za sprostowanie. Poprawiłem.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Marcin ma rację, i każdy z was po trochu, jednak tu najczęściej "walczymy" o każdy kilogram opału (w większej skali ta walka jest "cenniejsza"), spokojne spanie w cieple i nie remontowanie kominów- czyszczenie przy dobrym spalaniu sporadyczne, osobiście bardzo bym chciał zobaczyć tą kotłownie i podyskutować z projektantem, z doświadczeń z mojej kotłowni mogę powiedzieć tylko tyle że przeniesienie skali na moc np 20kw jest raczej niemożliwe trzeba wykorzystać idee ale całość musi być "wymyślona" od nowa, ciekawe ile kw takie cudo zrobi z tony węgla który posiadam?

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.