Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie W Instalacji Raz W Górę Raz W Dół


arczi10

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że wcześniej miałeś na myśli że ok. 1,2 bara było w instalacji (a nie wstępne czyli powietrze, bo to nie to samo).

Czyli mierzyłeś jak rozumiem wentyl po odpięciu i było 1,2 bara.

 

Teraz to pozostaje normalnie nabić powietrze na 1,2 bara a potem dolać wodę na 1,4 bara i będzie pracować od 1,4 do 1,7

[instalator wie dokładnie ile nalać, bo potrafi mierzyć wysokość dokładniej niż "ok. 10m"].

Robisz wszystko "na oko", łącznie z napuszczaniem wody, to potem efektem jest taki temat.

 

Ludzie, trochę więcej dokładności, please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię, powietrze na odłączonym zbiorniku nabita na 1,2 bara, woda dopuszczana na 1,3 bara - TU JEST TEN MOMENT gdy podczas dopuszczania wody monometr na chwile przystaje, z tego co wyczytałem to właśnie tak ma być.

I teraz znów to samo do wczoraj jak grzałem mocniej (mrozy) manometr stał na 1,9 bara, ociepliło się więc wyłączyłem grzanie, zostało tylko c.w.u. dziś patrzę na mnometr i 0,3 bara, sprawdziłem nabicie powietrza i jest 1,2 bara.

No nie wiem co jest, jak grzeje kilka dni jest ok, dziś ponownie dopuściłem wodę do 1,3 bara i na razie nie grzej c.o.(dogrzewam kominkiem), pewnie jak piec się mocno nie rozbuja to ciśnienie będzie ok, wnioskuję że dzieje się tak jak woda w instalacji jest mocno grzana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię, powietrze na odłączonym zbiorniku nabita na 1,2 bara, woda dopuszczana na 1,3 bara - TU JEST TEN MOMENT gdy podczas dopuszczania wody monometr na chwile przystaje, z tego co wyczytałem to właśnie tak ma być.

I teraz znów to samo do wczoraj jak grzałem mocniej (mrozy) manometr stał na 1,9 bara, ociepliło się więc wyłączyłem grzanie, zostało tylko c.w.u. dziś patrzę na mnometr i 0,3 bara, sprawdziłem nabicie powietrza i jest 1,2 bara.

No nie wiem co jest, jak grzeje kilka dni jest ok, dziś ponownie dopuściłem wodę do 1,3 bara i na razie nie grzej c.o.(dogrzewam kominkiem), pewnie jak piec się mocno nie rozbuja to ciśnienie będzie ok, wnioskuję że dzieje się tak jak woda w instalacji jest mocno grzana

 

Jak sprawdzałeś nabicie powietrza to odkręciłeś zbiornik .?

A może jest gdzieś wyciek ,którego nie widać .

A może zbiornik CWU przepuszcza i pijesz tą wodę .

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słysze żeby powietrze uchodziło odpowietrznikami, chyba nie uchodzi.

 

Wcześniej odkręcałem zbiornik, teraz nie, wycieku nigdzie nie widzę , jedyne co to po dopuszczaniach wody 1 grzejnik mi się zapowietrza częściowo .

 

Jeszcze coś, teraz sprawdziłem zbiornik jest nabity na 1,2 bara, wodę dopuszczam do 1, 4 bara ( około 1,3 bara podczas dopuszczania manometr spowalnia i prawie stoi choć woda cały czas jest dopuszczana) i sprawdzam ciśnienie powietrza w zbiorniku to pokazuje mi 1,5 bara, czyli dopuszczając wodę to ciśnienie powietrza w zbiorniku też wzrasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słysze żeby powietrze uchodziło odpowietrznikami, chyba nie uchodzi.

 

Wcześniej odkręcałem zbiornik, teraz nie, wycieku nigdzie nie widzę , jedyne co to po dopuszczaniach wody 1 grzejnik mi się zapowietrza częściowo .

 

Jeszcze coś, teraz sprawdziłem zbiornik jest nabity na 1,2 bara, wodę dopuszczam do 1, 4 bara ( około 1,3 bara podczas dopuszczania manometr spowalnia i prawie stoi choć woda cały czas jest dopuszczana) i sprawdzam ciśnienie powietrza w zbiorniku to pokazuje mi 1,5 bara, czyli dopuszczając wodę to ciśnienie powietrza w zbiorniku też wzrasta

 

 

A może masz walniety manometr? Podmień, bo cudów to nie ma, jest tylko reklama! Albo kocioł nie trzyma, ale to by wyciek był widoczny, albo jest ta instalacja zapowietrzona, jakieś syfony, albo co?! Takie tam przemyślenia przy słuchaniu Alan Parsons Project......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robię, powietrze na odłączonym zbiorniku nabita na 1,2 bara, woda dopuszczana na 1,3 bara - TU JEST TEN MOMENT gdy podczas dopuszczania wody monometr na chwile przystaje, z tego co wyczytałem to właśnie tak ma być.

I teraz znów to samo do wczoraj jak grzałem mocniej (mrozy) manometr stał na 1,9 bara, ociepliło się więc wyłączyłem grzanie, zostało tylko c.w.u. dziś patrzę na mnometr i 0,3 bara, sprawdziłem nabicie powietrza i jest 1,2 bara.

No nie wiem co jest, jak grzeje kilka dni jest ok, dziś ponownie dopuściłem wodę do 1,3 bara i na razie nie grzej c.o.(dogrzewam kominkiem), pewnie jak piec się mocno nie rozbuja to ciśnienie będzie ok, wnioskuję że dzieje się tak jak woda w instalacji jest mocno grzana

Na razie jest ok, pod warunkiem, że zbiornik jest za mały do instalacji.

 

A jaki jest?

Jaka jest ilość wody w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manometr na pewno dobry, ale jak będzie możliwość to podmienie.

 

A zbiornik sądzę że może być za mały, ma coś koło 20 l.

Kompletnie nie wiem jak to podliczyć ile może być wody w instalacji, sam jestem ciekaw.

 

Powiedzcie, czy z tych opisów co napisałem to może świadczyć że naczynie jest uszkodzone, membrana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych opisów nasuwa się jedyny wniosek który napisałem na początku nie ma odpowietrzników ,fizycznie one mogą tam być lecz nie spełniają swojego zadania ,Jedynym czynnikiem którego ubytku nie jesteś w stanie dostrzec jest powietrze .gdyby naczynie było za małe sprawdził by się wzrost ciśnienia ale spadek poniżej hydrostatycznego jest niemożliwy przy poprawnie działającym odpowietrzeniu.poz Hermogenes

ps Po co liczyć naczynie czyżby zmalało ze starości albo przybyła ilość wody o której instalator montujący układ nie wiedział?

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermogenes, widzę, że usterek to za wiele nie naprawiałeś u obcych ludzi.

Pierwsza zasada jest taka: nie wierzyć w to, co mówi użytkownik - trzeba sprawdzi zanim się zacznie naprawiać.

 

Więc ja nie wierzę na razie w to, że ta,m ciśnienie sobie ładnie chodziło między 1,2-1,5 przez 5 lat.

Mam do tego przesłanki, więc póki nie sprawdzę, to nie ruszę dalej.

 

Oczywiście z odpowietrznikami nie musi być ok, ale to nie tłumaczy wzrostu do 1,9 bara, więc najpierw poczekam na dane układu.

 

A liczy się to normalnie, piszesz na kartce wszystkie elementy, w których jest woda a potem obok każdego ile wody w nim jest a potem dodajesz ten słupek. Jak w szkole podstawowej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.