Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie- Jakie? Prosze O Pomoc


artur86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Mieszkam w domu 3-rodzinnym. Jest to dom 100 letni z ociepleniem. W zeszłym roku wprowadziłem się na dół do mieszkania po babci i zacząłem remonty wymieniłem podłogi wyprostowałem ściany nowe grzejniki Callidor itp. Mój problem polega na ogrzewaniu.... Ojciec posiada piec CO włąsnej roboty j z pompką jest wielki i wykonany fachowo. U nich w mieszkaniu na górze jest ciepło grzejniki grzeją, u mnie nie za bardzo w jednym pokoju mam letni na holu tak samo w kuchi i w łazience jest zimny.... Od czasu do czasu coś przebije i robi się ciepły ale nie jest to wystarczające ciepło by ogrzać moje mieszkanie poporstu marzniemysad.gif Grzejniki były skryzowane i dalej nic Ogólnie piec ma co robić bo pomieszczeń do ogrzania jest jakies 300m2.... Chce sie odciąć od nich i założyć coś swojego....Chciałbym sie dowiedzieć co mógłbym zrobić co założyć by ogrzać pomieszczenia dostatecznie??? Powierzchnia mojego mieszkania 70-80m2. Całość ocieplona od zewnątrz i wewnątrz chodzi o sufit styropianem. Założyć kominek z płąszczem wodnym?? ogrzewanie gazowe?? czy po prostu swój piec CO? w jednym z pomieszczeń budynku mam dość dużych rozmiarów komin z wentylacją. Nie posiadam piwnicy... CHodzi mi tylko o ogrzewanie... z Ciepłą wodą nie mam problemów Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła 80W/m3 - przelicz.

Następnie dołóż 15% na zawory termostatyczne

Kocioł z podajnikiem tłokowym ... najlepiej z uwagi na to że nie będzie się zacinał i zrywał zawleczki ze sprzęgła na rotorze

znajdziesz taki to będzie super

No i wykorzystaj grzejniki te które masz..

Dla kotła załóż 25dm3 x [obliczona ilość KW] buforu wody...

Jak coś schemacik niewielki mam ... już gdzieś na forum pisałem ... była prosta instalacja... o grawitacji nie myśl bo nie pójdzie

Nowa instalacjja z niewilkimi przekrojami rur i pompka podpięta pod UPS

Na grzejnikach zawory termostatyczne

Za grzejnikami ekrany z folii aluminiowych

Ciepłą wodę mógłbyś robić z nadwyżek ciepła... zabezpieczając tym samym kocioł

ale to już sugestia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W twoim przypadku, gdy ogrzewana powierzchnia jest stosunkowo niewielka, a dodatkowo budynek jest ocieplony to nie bawiłbym się raczej w kotły węglowe, w omawianej sytuacji jeśli zamontujesz kocioł gazowy rachunki nie powinny być zbyt wysokie a komfort użytkowania jak wszyscy wiemy jest bardzo wysoki. Pod uwage wziąłbym jeszcze tak jak pisałeś kominek z płaszczem wodnym i ewentualnie bufor tak z 1000 litrów, który zapewnił by w miare stałą dostawe ciepła. Chociaż nad tym buforem to też się trzeba zastanowić czy jest sens go montować ponieważ dobrze zaizolowany budynek sam w sobie jest buforem ciepła, także nie powinien się zbyt szybko wychładzać.

Pozdrawiam

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazowy kociołek kondensacyjny !!!! A kominek do tego ewentualnie dla przyjemnosci :)

W/g tego co napisałeś zyżycie gazu nie będzie duże i nie warto naprawdę bawić sie w inny rodzaj ogrzewania.

Przy ogrzewaniu węglowym narobisz się , nabiegasz , nadenerwujesz a efekt będzie taki,że będzie to drożej kosztować niz gazem !

 

GAZ , GAZ i jeszcze raz GAZ !!

 

PS. Mnie ogrzewanie gazem średnio ocieplonych 170 m2 przy temperaturze wewnątrz 21 St ., kosztuje przy aktualnych temperaturach okolo 27 zł dziennie

Edytowane przez olinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Mnie ogrzewanie gazem średnio ocieplonych 170 m2 przy temperaturze wewnątrz 21 St ., kosztuje przy aktualnych temperaturach okolo 27 zł dziennie

Znaczy zużywasz 12-13m3, na miesiąc 380m3? Piszesz średnio ocieplone, a to zużycie mówi coś zupełnie innego, wychodzi średnio 30W na m2, a to już całkiem niezły wynik. Przy tak niskim zapotrzebowaniu, z pewnością nie warot bawić się w węgiel. Edytowane przez arthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy temperaturach jakie mamy teraz tak wychodzi - dokładnie 12 - 13 m3

 

 

Piszę,że średnio ocieplone dlatego,że w sumie ściany i strop mam ocieplone przyzwoicie,ale niestety podłoga na poziomie gruntu nie jest w ogole ocieplona, a to jest nie mostek,ale estakada termiczna :)

Edytowane przez olinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

GAZ , GAZ i jeszcze raz GAZ !!

 

PS. Mnie ogrzewanie gazem średnio ocieplonych 170 m2 przy temperaturze wewnątrz 21 St ., kosztuje przy aktualnych temperaturach okolo 27 zł dziennie

 

Jak dla mnie to tragedia 810 zł miesięcznie za 170 m2. Przy obecnych temperaturach spalam około 1 tony eko groszku w cenie 680 zł + powiedzmy stówka za prąd i kilka browarków podczas załadunku zasobnika bądź czyszczenia kotła co około 5 dni. Razem 850 zł z tą różnicą, że ja ogrzewam 300 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B) No to gratulacje !!!! Ja zostaje przy gazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tragedia 810 zł miesięcznie za 170 m2. Przy obecnych temperaturach spalam około 1 tony eko groszku w cenie 680 zł + powiedzmy stówka za prąd i kilka browarków podczas załadunku zasobnika bądź czyszczenia kotła co około 5 dni. Razem 850 zł z tą różnicą, że ja ogrzewam 300 m2.

Ogrzewając gazem zapłaciłbyś jakieś 1300zł-1400zł, zero browarków, czysto i porządek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że to gaz ziemny. Tu gdzie mieszkam go nie ma, więc pozostaje gaz z butli, który jest droższy bądź energia elektryczna.

Nie zmienia to faktu, że wygoda kosztuje dodatkowe 450-550 zł miesięcznie. Suma sumarum sezon grzewczy kosztowałby mnie dodatkowe 2 tysie a to są już niemal 3 tony opału ;) czyli 3 miesiące ogrzewania w następnym sezonie.

Czasy mamy takie, że należy się liczyć z każdą złotówką. Fizycznej pracy się boję i raz na kilka dni idę do kotłowni, zasypać zbiornik i wyszczotkować wymiennik.

Nic trudnego i co ważne zaoszczędzone 2 tysie mogę przeznaczyć na hobby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.