Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gorący Czopuch


pbuli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. piec buderus carboret 25kw sterownik compit r510

Mam problem z gorącym czopuchem (maksymalnie mogę przyłożyć rękę na 2s)

-czopuch przysłonięty na 2z

-ogrzewam 210m dom ocieplony

-ekogroszek pieklorz z piekar

 

podawanie 13 lub 15

przerwa 65 lub 55

dmuchawa 23%

przysłona na wentylatorze ok 2 cm

temperatura na piecu ustawiona na 60

 

piec chodzi ok 9min dojdzie do 60c i jest w podtrzymaniu ok 6min i dalej odnowa.

Zauważyłem ze w kuchni gdzie idzie komin od pieca jest gorąca ściana i pewnie całe ciepło idzie w komin.

 

Piec czyściłem tydzień temu gruntownie i retora uszczelniona.

 

Filmik 1 dmuchawa na 21%

 

Filmik 2 dmuchawa na 30%

post-4496-0-21261500-1358462397_thumb.jpg

post-4496-0-62636700-1358462495_thumb.jpg

post-4496-0-74085100-1358462556_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

na obu filmikach widać wyraźnie że jest za mocno ustawiony przedmuch. Skry wokół retorty o tym świadczą. Ilość paliwa może świadczyć o tym że piec jest przedmuchiwany(gorący czopuch a nie woda pieca) . temperatura na wodzie nie wzrasta więc regulator podaje paliwo aby " rozgrzać piec" i tak w kółko..

najpierw doprowadź do tego by płomień był koloru żółtego(wyreguluj dostęp powietrza) a potem kombinuj dalej ilością paliwa.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. piec buderus carboret 25kw sterownik compit r510

Mam problem z gorącym czopuchem (maksymalnie mogę przyłożyć rękę na 2s)

-czopuch przysłonięty na 2z

-ogrzewam 210m dom ocieplony

-ekogroszek pieklorz z piekar

 

podawanie 13 lub 15

przerwa 65 lub 55

dmuchawa 23%

przysłona na wentylatorze ok 2 cm

temperatura na piecu ustawiona na 60

 

piec chodzi ok 9min dojdzie do 60c i jest w podtrzymaniu ok 6min i dalej odnowa.

Zauważyłem ze w kuchni gdzie idzie komin od pieca jest gorąca ściana i pewnie całe ciepło idzie w komin.

 

Piec czyściłem tydzień temu gruntownie i retora uszczelniona.

 

Filmik 1 dmuchawa na 21%

 

Filmik 2 dmuchawa na 30%

 

 

temperaturę na kotle ustawioną mam na 63 st.C

proponuję nastawę

wentylator zmniejszyć na 15-17% spraw by nie iskrzył tak palnik gdy pracuje przesłonę zmniejszyćna 1 cm. a następnie reguluj wentylator obrotami

podawanie 17s

postój pomiędzy podawaniem 80s. jeżeli kopczyk będzie rósł to skoryguj podawanie.

gdyby komin był za gorący skoryguj powietrze na mniejsze.( ciepły komin i brak wzrostu temperatury wody to objaw za dużego powietrza)

takie parametry mam u siebie. pamiętaj zmieniaj parametry pojedyńczo ,zwal cały opał z retorty przed zmianą parametrów

wtedy będziesz widział co robi kocioł.niech kocioł sam przeliczy wszystkie parametry od momentu gdy na retorcie nie ma opału.

zmieniając pojedynczo parametry pozostaw mu ok 30 min przed następną zmianą. W przeciwnym wypadku regulator nie zdąży się przestroić i nici z twojej regulacji

czopuchem można doprowadzić do nie iskrzenia opału poprzez ograniczenie przepływu.proponuję otworzyć na max i przymykać w ostateczności gdy będzie ciężko dojść do ładu regulatorem.

powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od prostego pytania

jaka jest temperatura spalin???

bo stwierdzenie gorący czopuch jest bardzo subiektywne.

dla jednoego coś jest gorące a dla innego jedynie bardzo ciepłe.

jeśli temperatura spalin nie przekracza 200st to jest to stan normalny

masz ustawioną dużą moc kotła stosunek podawania do przerwy wynosi 13/65(1:5) 15/55(1:3,6) do tego wiatru musi być dużo- porywanie iskier ze złoża nie oznacza że wiatr jest zbyt mocny. nawet przy niewielkim nadmuchu najmniejsze frakcje będą porywane z palnika i dopalane "w locie"

 

najpierw zmierz poziom temperatury spalin potem wrzuć fotkę popiołu z tego procesu spalania- on powie czy proces przebiega ze zbyt dużym nadmiarem powietrza i wtedy dokonasz ewentualnej korekty.

skoro kocioł osiąga temperaturę zadaną w 9 minut to oznacza że jest przyrost temperatury wody wiec to co niektórzy sugerują nie do końca jest prawdziwe.

 

proponowałbym nie patrzeć na kolor płomienia bo jest to niewielki wycinek z tego co się naprawdę dzieje w obszarze spalania. nie widać całej gamy barw nienotowanych przez ludzkie oko więc ustawianie kotła na kolor nie jest właściwą metodą. zwłaszcza jeśli ustawiono dużą moc i spalanie odbywa się przy wysokiej temperaturze złoża możliwe że przekraczającej temperaturę topnienia popiołu więc i spaliny będą inne i płomień.

pomijam już fakt że kocioł za duży, moc ustawiona za duża i węgiel niesprzyjający "palaczowi" z piekar ma RI w okolicy 10 więc trzeba go inaczej traktować- stąd prośba o zdjęcia popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.