Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Regulator Pokojowy Do Sterownika St-28?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam piec zasypowy Defro EconoPlus do którego podłączony jest sterownik ST-28 i chciałbym dokupić do niego regulator pokojowy tyle że wiem dokładnie jaki model najlepiej pasuje. Na tylnej ściance sterownika jest wejście czincz do podłaczenia regulatora.I jeszcze jedno pytanko. Czy na regulatorze jest wyświetlana aktualna temperatura pieca?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego sterownika można podłączyć każdy regulator ze stykiem zwiernym np Salus 091FL oferujący sterowanie wg programu tygodniowego lub inny sterujący beznapięciowo wg temp w pokoju.

Może być też najprostszy np http://allegro.pl/termostat-pokojowy-regulator-temperatury-mt-2-i2931632310.html

 

Ten sterownik nie ma możliwości podglądu temp na panelu pokojowym

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sambor za szybką odpowiedź. Teraz wiem jaki regulator pasuje,choć trochę żałuje że nie można dobrać do tego sterownika takiego regulatora jak pisałem. A jest możliwość wymiany tego sterownika(st-28) na inny,o takich samych parametrach do którego będzie można podpiąć regulator który wyświetla temperaturę na piecu? Niestety żeby dostać się do kotłowni np. żeby sprawdzić czy temperatura na piecu się utrzymuje, muszę wychodzić na zewnątrz,a to przy ostatnich pogodach ni przyjemnego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić cały sterownik na np taki http://allegro.pl/sterownik-kotla-pieca-st-37rs-regulator-pokojowy-i2922304334.html - tam jest panel pokojowy z inf temp na kotle, tylko nie wiem co jest w tym zestawia,

Z opisu wynika że sterownik i panel.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taki właśnie regulator mi chodziło.Pokazuje te parametry które mnie najbardziej interesują. Co prawda wymiana starego sterownika na tego z allegro to nie mały koszt ale coś za coś. Będę jeszcze szukał jeszcze innych możliwości. Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić cały sterownik na np taki http://allegro.pl/st...2922304334.html - tam jest panel pokojowy z inf temp na kotle, tylko nie wiem co jest w tym zestawia,

Z opisu wynika że sterownik i panel.

Pozdr.

Tak patrzę na ten opis na allegro i znowu zastanawiam się czy nasz kraj rzeczywiście jest tak zacofany jak firma, która podaje, że jej sterowniki są najczęściej kupowane w Polsce.

Nie wiem czy im płaci jakieś lobby za ogłupianie ludzi, blokowanie rozwoju itp.

Piszą, że sterownik ten to nowość a tymczasem zastosowano do komunikacji standard RS...

Firmo Tech - WSTYD, douczcie się trochę jak to się od parudziesięciu lat robi, RS to dla starych dziadków z Białorusi.

[powinno być opisane: Przeszłość a nie Nowość] :lol:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić nowoczesny z szyną komunikacyjną ale do takiego Defro to wystarcza i jest w miarę tanie,

Jak myślisz co by było gdybym zaproponował np R3 Wolfa z panelem pokojowym o wartości praktycznie podwajającej cenę kotła lub produkty Estymy?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi trochę ten sterownik i z tego co widzę przeznaczony jest dla kotłów podajnikowych. Można kupić tańsze, a równie dobre i bogate w funkcje zestawy do dmuchawy oraz pomp CO i CWU z wyjściem na panel pokojowy z podglądem temperatury pieca. Przykładowo:

 

- Sterowniki firmy PROND (np. Krypton CWU) + panel Pilot R

- Sterowniki firmy Bolecki (np. SPR11 PID) + panel PPX

- Sterowniki firmy DK SYSTEM (np. Ekoster CWU) + panel Control

 

Poszukaj w necie, jest sporo informacji o nich - karty katalogowe i instrukcje obsługi na stronach producentów oraz opinie użytkowników na różnych forach. Upewnij się też, czy PPX nie będzie mógł współpracować z Twoim aktualnym sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WojtB,za podpowiedź. Te twoje propozycje też są dobre.Wszystkie te regulatory są takie jak ja bym potrzebował,zwłaszcza ten PPX jest fajny.Sugerujesz żeby sprawdzić czy ten PPX będzie współpracował z moim sterownikiem ale raczej jest to nie możliwe. PPX ma czterożyłowy przewód do połączenia ze sterownikiem,a u mnie jest to nieszczęsne gniazdo na czincz . Ech,żeby człowiek był troche mądrzejszy rok temu jak był piec wymieniany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kundziu277 w twoim przypadku wybierz jak najtańszy, po co kasę drugi raz wydawać, zwróć jednak uwagę jaka może być max odległość panelu pokojowego od kotła i czy nowy sterownik obsługuje wszystkie funkcje kotła np podajnik w takim zakresie jak masz dotychczas

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondziu277 jeżeli można to radzę przed zakupem jakiegokolwiek regulatora pokojowego, sprawdzić jak działa Twój sterownik. Bo mam nieodparte wrażenie, że następny Twój temat będzie o zasmolonym kotle i kominie.

 

Podłącz pod zestyki sterownika kotła jakiś wyłącznik, tym wyłącznikiem za symulujesz działanie regulatora pokojowego. Obserwuj jak zachowuje się kocioł (tylko nie przez 5 minut). Jeżeli będzie wszystko w prządku to możesz regulator pokojowy sobie zakupić.

Jak chcesz sprawdzać zdalnie, okresowo temperaturę na kotle, to moim zdaniem (mało eleganckie, ale tanie) jest nabycie układu LM35 (koszt 6 zł)i podpięcie go do miernika cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem te wszystkie propozycje,przejrzałem internet no i chyba znalazłem najlepsze rozwiązanie.Całkiem możliwe że zadałem niewłaściwe pytanie ale jakoś tak wyszło.Najpierw myślałem o regulatorze ale w sumie jest on mi nie potrzebny bo chodzi mi podgląd temperatury na piecu.Zwłaszcza w dzień bo wtedy palę drewnem bez dmuchawy,tylko uchylone drzwiczki.Na noc zasypuje miałem,zamykam piec,ustawiam sterownik i do rana spokój.Podpowiedź Andrzej_M_ znowu dała mi do myślenia i wymyśliłem coś takiego;

Termometr, świetny do pieca, ALARM, pomiar do 100m (2952693999) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..htm

Jeszcze będe szukał ale narazie zostaje taka opcja.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że trzeba zastosować ten metalowy czujnik.Planuje to zrobić w ten sposób;odkręcić sterownik od pieca,z niego od spodu wystają dwa czujniki temperatury które są wsunięte w obudowe pieca.Czujnik z termometru umieszcze w obudowie pieca razem z jednym z tych czujników sterownika. Według mnie powinno zadziałać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.